Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 - informuje w wiadomości SMS Urząd Gminy Przygodzice. W pierwszej kolejności będą się mogli zaszczepić seniorzy, którzy ukończyli 80 lat. Oto potrzebne informacje oraz harmonogram kolejnych zapisów. 


Harmonogram rejestracji

Od 15 stycznia - mogą zaszczepić się osoby powyżej 80. roku życia
Od 22 stycznia - mogą zaszczepić się osoby powyżej 70. roku życia

Kiedy ruszają szczepienia? 

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Jak się zarejestrować? 


1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Gdzie będą szczepić? 

Do szczepień zostały już zgłoszone dwa punkty: 

1) W Przygodzicach - Przychodnia Lekarska Magdański Sp.j., ul. Kasztanowa 5

2) Punkt w Czarnymlesie, Gabinet Lekarski Usługi Medyczne „Czarnylas” ul. Odolanowska, 106


Adresy i kontakty do punktów szczepień w powiecie i całej Polsce dostępne są pod linkiem:


Gmina Przygodzice wyznaczyła własnego koordynatora na potrzeby realizacji przewozów do punktów szczepień. Jest nim Pan Przemysław Kaźmierczak, który będzie dostępny pod nr. tel. 784-404-073 od poniedziałku do piątku w godz. od. 8:oo do 14:oo.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie