Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 - informuje w wiadomości SMS Urząd Gminy Przygodzice. W pierwszej kolejności będą się mogli zaszczepić seniorzy, którzy ukończyli 80 lat. Oto potrzebne informacje oraz harmonogram kolejnych zapisów. 


Harmonogram rejestracji

Od 15 stycznia - mogą zaszczepić się osoby powyżej 80. roku życia
Od 22 stycznia - mogą zaszczepić się osoby powyżej 70. roku życia

Kiedy ruszają szczepienia? 

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Jak się zarejestrować? 


1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Gdzie będą szczepić? 

Do szczepień zostały już zgłoszone dwa punkty: 

1) W Przygodzicach - Przychodnia Lekarska Magdański Sp.j., ul. Kasztanowa 5

2) Punkt w Czarnymlesie, Gabinet Lekarski Usługi Medyczne „Czarnylas” ul. Odolanowska, 106


Adresy i kontakty do punktów szczepień w powiecie i całej Polsce dostępne są pod linkiem:


Gmina Przygodzice wyznaczyła własnego koordynatora na potrzeby realizacji przewozów do punktów szczepień. Jest nim Pan Przemysław Kaźmierczak, który będzie dostępny pod nr. tel. 784-404-073 od poniedziałku do piątku w godz. od. 8:oo do 14:oo.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie