Najnowszy post

Kaczmarek maglowany przez Biegańskiego

Objęliśmy patronatem medialnym niezależny kanał youtube'owy związany z naszą gminą - "63-421". Dziś pojawił się piąty odcinek programu. Tym razem gospodarz, Marcin Biegański prowadzi kulturalną rozmowę z Robertem Kaczmarkiem, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, z zamiłowania przyrodnikiem i fotografem. Rozmowa jak się nie trudno domyślić dotyczy funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury i spraw pokrewnych. Nie brakuje tematów trudnych.  

Spore dofinansowanie na budowę i rozbudowę dwóch dróg w Przygodzicach

Dobrze opracowana przez urzędników z gminy dokumentacja pozwoliła na uzyskanie dotacji z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Jest spora szansa na dwie poważne realizacje dróg w Przygodzicach. Mowa o budowie drogi w okolicach terenów inwestycyjnych oraz rozbudowę ulicy Kasztanowej w Przygodzicach. Gmina będzie miała okazję sfinalizować sprawę wyprostowania drogi w ciągu ulicy Kasztanowej. 




Pełna lista zadań przyjętych do dofinansowania RFRD znajduje się pod tym linkiem:

https://www.poznan.uw.gov.pl/system/files/zalaczniki/listy_zadan_przyjetych_do_dofinansowania_rfrd_2021_-_gminna_podstawowa.pdf?fbclid=IwAR2fBDZ3T8lLJiZUTZPuqcv1qOqYD5shCek3kJascEzqFp_bO31I5ol8oA0

Znajdziemy tam dwie pozycje związane z naszą gminą. 


Pozycja 49 na liście: 


Budowa drogi gminnej na terenach inwestycyjnych w Przygodzicach dz. nr 1716/8 oraz 1716/19

Przewidywana realizacja: kwiecień - wrzesień 2021

Wartość projektu: 2,5 mln zł

Wnioskowana kwota dofinansowania: 1,5 mln zł

Poziom dofinansowania: 60%

Deklarowana kwota środków własnych: 1 mln


Ciekawostka: planowana budowa drogi gminnej ma połączyć ulicę Inżynierską z drogą Mostową na Osiedlu Biniewskim. Nie będzie natomiast bezpośrednio się z nią łączyła, więc nie ma obaw o to, że będą tam (ulicą Mostową) jeździły samochody ciężarowe. To sprawi, że za torami powstanie dość długi odcinek w dół, który będzie prowadzić obok tzw. kipy. Powstanie też świetny skrót do cmentarza dla mieszkańców osiedla Biniewskiego. 


Pozycja 97 na liście: 


Rozbudowa drogi gminnej - ul. Kasztanowa

Przewidywana realizacja: kwiecień - sierpień 2021

Wartość projektu: 1,6 mln zł

Wnioskowana kwota dofinansowania: 961 tys.

Poziom dofinansowania: 60%

Deklarowana kwota środków własnych: 641 tys.

Ciekawostka: w ostatnich latach na jaw wyszło, że prawdopodobnie ktoś błędnie kiedyś zaprojektował drogę Kasztanową. Realny przebieg drogi w przynajmniej jednym fragmencie (w okolicach skrzyżowania z ulicami Witosa i Kwiatowej) odbiegał od właściwego. Około 2 lata temu gmina zaczęła prostować wreszcie te błędy - zgłosiła się m.in. do właścicieli z wnioskiem o wykupienie działek. Jak widać już wcześniej samorząd planował przebudowę tej drogi. Teraz się uda. 




Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie