Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Odyseja Antonińska - festiwal podróżniczy już wkrótce

Zapraszam Was w imieniu Marcina Biegańskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach na pierwszą edycję festiwalu podróżniczego pt. „Odyseja Antonińska 2021”, który będzie się odbywać od 4 do 7 sierpnia w Antoninie właśnie. W programie wydarzenia spotkania z podróżnikami. Gwiazdą festiwalu będzie himalaista Krzysztof Wielicki. Będziecie mogli przenieść się do historycznych Przygodzic za sprawą mojej prelekcji, która pokaże relikty przeszłości tj. Gorzelnia, Dworek Przebendowskiego oraz Świniarnia. Zapraszam serdecznie.Pana Krzysztofa nie trzeba przedstawiać. Tak, Pan Krzysztof Wielicki będzie z nami! Spotkanie będzie połączone z promocją książki Krzysztof Wielicki: mój wybór - dwutomowym wywiadem-rzeką autorstwa Piotra Drożdża z jednym z najwybitniejszych polskich himalaistów.
Inni goście festiwalu ogłoszeni do tej pory:


Maciej Klósak - ostrowianin z zamiłowaniem do podróży, obecnie na placówce w Casablance, członek The Explorers Club w Nowym Jorku i Towarzystwa Geografii w Paryżu.

Jakub Biłuński to kultowy dziennikarz i reporter, który od ponad dekady pisze i mówi o boksie w mediach ogólnopolskich. Na co dzień redaktor portalu Bokser.org, współpracuje lub współpracował m.in. z TVP Sport, Grupą Agora, wydawnictwem Ebr, Wirtualną Polską, Programem Drugim Polskiego Radia i Weszło FM. Współautor (wraz z m.in. z Kacprem Bartosiakiem, Michałem Cetnarowskim, Sylwią Chutnik, Jakubem Dobkiem i Jakubem Małeckim) wydanej w tym roku przez Ebr książki "Polskie pisanie o boksie".

Kinga i Łukasz Kiełtyka z Look_drone i oraz Robert Kaczmarek - autorzy magicznego albumu o Gminie Przygodzice - Magia Gminy Przygodzice w Dolinie Baryczy.

Grzegorz Kowalski - przygodziczanin, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem i swoją pasją do gór, tych niższych i trochę wyższych. W 2014 roku zdobył wszystkie 28 szczytów należących do Korony Gór Polskich.

Tomasz Wojciechowski - uskuteczniał urbex zanim to było modne. Dzięki temu wiemy jak dziś wyglądała przygodzicka Gorzelnia w środku, jaki był podział pomieszczeń w Dworku Przebendowskiego oraz świniarnia w Przygodzicach.

Maciej Pająk ukończył Akademię Morską w Szczecinie. 2 lata życia spędził na statkach dalekomorskich. Podczas spotkania opowie o pracy nawigatora morskiego oraz o trzech rejsach:
1) Na kontenerowcu: Morze Północne, Bałtyk, zatoka Biskajska, Wyspy Kanaryjskie, Madera.
2) Na gazowcu: Morze Śródziemne,
4) Na tankowcu: Bałtyk, Morze Północne, Zatoka Biskajska, Atlantyk, Zatoka Meksykańska, Rzeka Missisipi.

Agnieszka Łukaszyk zaprezentuje nam wspomnienia z licznych wyjazdów na wykopaliska i rejsy na terenie Europy: Fryzję, Cypr, Hiszpanię i Szwecję oraz Egipt i Kirgistan będąc częścią reprezentacji Polski na World Nomad Games.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie