Najnowszy post

Dyrektorskie stanowiska dla Roberta Karczmarka i Magdaleny Misiek

Znamy wyniki naborów na dwa stanowiska w gminie Przygodzice. Robert Kaczmarek dyrektorem Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach . Magdalena Misiek dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Bojanowskiego w Przygodzicach. Gratulacje!

„Odyseja Antonińska 2021” za nami

W sobotę 7 sierpnia zakończyła się pierwsza edycja festiwalu „Odyseja Antonińska 2021”. Wydarzenie przyjęło formułę festiwalu podróży i regionu. Zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach przedsięwzięcie jest jednym z ciekawszych wydarzeń kulturalnych w ostatnich latach.
Godzinę - właśnie tyle miał każdy z prelegentów, aby zaciekawić widza oraz wciągnąć go do swojego świata, świata podróży małych i dużych. Lokalnych i międzynarodowych. Nadmorskich i górskich. Przez 4 dni byliśmy więc we wnętrzach nieistniejącej już gorzelni w Przygodzicach, ale także na Dachu Świata. Na łące w Dolinie Baryczy, ale też w Rumunii.

Konstelacja podróżników była naprawdę znakomita i aż trudno uwierzyć, że w tym dość trudnym pandemicznym czasie udało się organizatorom tak świetnie to zorganizować. Była darmowa kawa i herbata, a także coś dla duszy, czyli koncerty, wycieczki oraz inne aktywności skupione wokół idei festiwalu.

Festiwal Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2021” przeszedł do historii i dziś nie wyobrażam sobie Antonina w lato 2022 roku bez tego wydarzenia.

Dziękuję Marcinowi Biegańskiemu, który wpadł na pomysł organizacji tego festiwalu, że dał mi szansę na opowiedzenia historii o czasach dla Przygodzic historycznych. Podczas mojej godzinnej prelekcji zabrałem widzów na wycieczkę po 3 starych budynkach: Świniarni, Gorzelni oraz Dworku Jana Jerzego Przebendowskiego. Oto prezentacja multimedialna, która skupia się na eksploracji tychże nieruchomości.

Moja prezentacja nazywała się „Przygodzicki Urbex, czyli o reliktach przeszłości” i możecie ją zobaczyć pod tym linkiem:

Niestety ze względu na zaplanowany wcześniej wyjazd mogłem być tylko pierwszego dnia na festiwalu, ale naprawdę dobrze się tam bawiłem. 


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie