Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Kogo w 2012 i 2014 roku uchwyciła kamera samochodu Google Maps? [ZDJĘCIA]

Ostatnia duża aktualizacja map z ziemi (Street View) gigant komputerowy przeprowadził w 2014 roku. Nie było jeszcze wtedy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, nowego Górecznika, odnowionego GOK-u czy Urzędu Gminy. Co ciekawe przy wjeździe na parking przy prezydium wciąż stoi radar, działają jeszcze "Delikatesy" GS-u. Jak wyglądały wtedy Przygodzice z perspektywy Google Maps i kogo uchwyciła kamera? Zobaczcie sami. 


Przypatrzcie się dobrze na daty na zdjęciach. Samochód jechał przez Przygodzice dwukrotnie: z kierunku Antonina do Ostrowa w maju 2014 roku oraz z kierunku Ostrowa do Antonina w czerwcu 2012 roku. To są dwie odmienne perspektywy czasowe. 

Stara cegielnia, już zburzona. 

Sklepu "U Ani" na początku Osiedla Biniewskiego

Chodnik wzdłuż dawnej krajowej "11" na wysokości zjazdu w kierunku Skrytej i Ludnej.

Wytwórnia Cukierków "Karmelek"

Wytwórnia Cukierków "Karmelek"

Sklep spożywczy "Kubuś" w Przygodzicach 

Market Dino już stoi. 

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach jeszcze w starej szacie. 

Kto pamięta radar przy Urzędzie Gminy? 

Przejście dla pieszych vis-a-vis kościoła NMP Nieustającej Pomocy w Przygodzicach.

Delikatesy GS Przygodzice.

Lekka wycieczka w bok - ulica Szkolna


Wybory, wybory ;) 

Jedziemy w stronę Górecznika. 

Stary Górecznik ;) 


Lasu już nie ma - niegdyś była tutaj gęstwina. W tle miejsce, gdzie powstanie rondo Strugi. 

Przeczytaj artykuły o wycince lasu pod obwodnicę Ostrowa: 


Tutaj największa wycinka lasów pod obwodnicę: 
Dawny zajazd na Strugach. 

Jak wyglądały kiedyś Strugi? O tym w artykule: Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie