Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Kogo w 2012 i 2014 roku uchwyciła kamera samochodu Google Maps? [ZDJĘCIA]

Ostatnia duża aktualizacja map z ziemi (Street View) gigant komputerowy przeprowadził w 2014 roku. Nie było jeszcze wtedy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, nowego Górecznika, odnowionego GOK-u czy Urzędu Gminy. Co ciekawe przy wjeździe na parking przy prezydium wciąż stoi radar, działają jeszcze "Delikatesy" GS-u. Jak wyglądały wtedy Przygodzice z perspektywy Google Maps i kogo uchwyciła kamera? Zobaczcie sami. 


Przypatrzcie się dobrze na daty na zdjęciach. Samochód jechał przez Przygodzice dwukrotnie: z kierunku Antonina do Ostrowa w maju 2014 roku oraz z kierunku Ostrowa do Antonina w czerwcu 2012 roku. To są dwie odmienne perspektywy czasowe. 

Stara cegielnia, już zburzona. 

Sklepu "U Ani" na początku Osiedla Biniewskiego

Chodnik wzdłuż dawnej krajowej "11" na wysokości zjazdu w kierunku Skrytej i Ludnej.

Wytwórnia Cukierków "Karmelek"

Wytwórnia Cukierków "Karmelek"

Sklep spożywczy "Kubuś" w Przygodzicach 

Market Dino już stoi. 

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach jeszcze w starej szacie. 

Kto pamięta radar przy Urzędzie Gminy? 

Przejście dla pieszych vis-a-vis kościoła NMP Nieustającej Pomocy w Przygodzicach.

Delikatesy GS Przygodzice.

Lekka wycieczka w bok - ulica Szkolna


Wybory, wybory ;) 

Jedziemy w stronę Górecznika. 

Stary Górecznik ;) 


Lasu już nie ma - niegdyś była tutaj gęstwina. W tle miejsce, gdzie powstanie rondo Strugi. 

Przeczytaj artykuły o wycince lasu pod obwodnicę Ostrowa: 


Tutaj największa wycinka lasów pod obwodnicę: 
Dawny zajazd na Strugach. 

Jak wyglądały kiedyś Strugi? O tym w artykule: Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie