Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik w Antoninie

Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik to największy park rozrywki dla całych rodzin w południowej Wielkopolsce. Ulokowany jest w malowniczo położonej gminie Przygodzice, nad stawem Górecznik, wśród lasów oraz łąk, z których wypływa najbardziej leniwa polska rzeka Barycz. Obiekt położony wzdłuż granicy obszarów objętych ochroną Natura 2000 słynie przede wszystkim z Karczmy rybnej, w której serwowane są dania z ryb słodkowodnych i morskich, hotelu z trzydziestoma pokojami strefy rozrywki z atrakcjami dla najmłodszych oraz zagrody ze zwierzętami. Karczma Górecznik słynie z doskonałego jedzenia oraz z rzemieślniczych lodów wytwarzanych na miejscu. 

Bez wątpienia cały Górecznik to doskonała destynacja dla całych rodzin. Trzygwiazdkowy Hotel Górecznik może stanowić bazę wypadową do zwiedzania całej Doliny Baryczy, zwłaszcza że w ofercie noclegu znajdziemy także wypożyczalnię rowerów. Goście hotelowi są zachwyceni możliwością zjedzenia doskonałego i niezwykle bogatego śniadania regionalnego na tarasach przy stawie Górecznik. 

Śniadanie hotelowe na tarasach przy stawie Górecznik

Turyści zmierzający w stronę Parku Przygód i Edukacji Górecznik


W sezonie wakacyjnym o godzinie 11:00 otwierają się bramy Parku Przygód oraz tym samym cały wachlarz możliwości dla całych rodzin. Park przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat - te maluchy skorzystają tutaj najbardziej. Co można tam robić? 

Można zwiedzać zagrody ze zwierzętami, karmić konie, kucyki czy kozy. W zagrodach mieszkają także lemury, surykatki, wielbłąd, jak, świnki, ptactwo, lamy, alpaki czy owce. Park Przygód Górecznik to park edukacyjny, zatem znajdziemy tam aż 5 ścieżek edukacyjnych (zwierząt, owadów, grzybów, dawnej wsi i rybactwa oraz dinozaurów). Rodzice z dziećmi mogą stanąć przy tablicach edukacyjnych, przeczytać ich treść oraz dowiedzieć się czegoś na temat historii regionu, fany a także flory Doliny Baryczy. Udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych z upośledzeniami wzroku są multimedialni lektorzy, którzy czytają treść tablic na ścieżce edukacyjnej dawnej wsi. 

Dziewczynka karmi kozę w zagrodzie

Lemur w zagrodzie w Parku Przygód

Zagroda ze zwierzętami widziana z lotu ptaka (fot. LookDrone)

Ścieżka edukacyjna owadów w Parku Przygód - Komar

Ścieżka edukacyjna Dawnej Wsi

Ścieżka edukacyjna owadów w Parku Przygód - tablica edukacyjna

Ścieżka edukacyjna Grzybów

Ścieżka edukacyjna Owadów w Parku Przygód - pająk krzyżak

Tablica edukacyjna na ścieżce


Każdy pobyt w Parku koniecznie musi zakończyć się wizytą u Czerwonego Kapturka. Chatka Babci tej postaci z bajki jest jedną z najchętniej uczęszczanych atrakcji na terenie Parku. Historię, w przewrotnej wersji Juliana Tuwima czytają takie tuzy polskiego aktorstwa jak: Władysław Hańcza czy Irena Kwiatkowska. Oprócz tego warto zawitać do skansenu staroci i sprzętu gospodarstwa domowego, a także odwiedzić makietę miasteczka rzemieślniczego. 

Skansen sprzętu gospodarstwa domowego


Obowiązkowym punktem pobytu jest z pewnością Strefa Rozrywki z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. W Parku obowiązuje zasada: płacisz raz, bawisz się cały dzień. Kupno biletu upoważnia do swobodnego poruszania się po całym obiekcie i korzystania ze wszystkich atrakcji. Dodatkowo trzeba dopłacić jedynie za karmę dla zwierząt oraz za automaty do gier czy kulki z gadżetami. 

Strefa Rozrywki w Parku Przygód widziana z lotu ptaka (fot. LookDrone)


Wśród atrakcji znajdujących się w środku strefy rozrywki warto zwrócić uwagę na wszystkie: Arena Trampolin, zjazd pontonowy, park linowy „Tarzan”, mini quady, zjazd tyrolski, plac zabaw, kolejka na stacji „Górecznik”, domki z bajkami oraz ścieżka dinozaurów. Na terenie Strefy Rozrywki jest toaleta oraz punkt gastronomiczny, w którym można kupić napoje, lody, kawę, herbatę oraz piwo dla dorosłych. W niedzielę i święta na scenie odbywają się animacje dla najmłodszych oraz występy artystyczne. Przy ognisku można zjeść kiełbaskę lub pieczonego ziemniaka. 

Arena trampolin w Parku Przygód

Zjazd pontonowy (snowtubing) w Strefie Rozrywki

Mini quady w Strefie Rozrywki

Park linowy "Tarzan" w Strefie Rozrywki


W tygodniu Park Przygód odwiedzają grupy zorganizowane, które uczą się o historii Doliny Baryczy, a także poznają faunę i florę tego regionu. 

Na terenie obiektu znajduje się darmowy parking.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie