Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik w Antoninie

Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik to największy park rozrywki dla całych rodzin w południowej Wielkopolsce. Ulokowany jest w malowniczo położonej gminie Przygodzice, nad stawem Górecznik, wśród lasów oraz łąk, z których wypływa najbardziej leniwa polska rzeka Barycz. Obiekt położony wzdłuż granicy obszarów objętych ochroną Natura 2000 słynie przede wszystkim z Karczmy rybnej, w której serwowane są dania z ryb słodkowodnych i morskich, hotelu z trzydziestoma pokojami strefy rozrywki z atrakcjami dla najmłodszych oraz zagrody ze zwierzętami. Karczma Górecznik słynie z doskonałego jedzenia oraz z rzemieślniczych lodów wytwarzanych na miejscu. 

Bez wątpienia cały Górecznik to doskonała destynacja dla całych rodzin. Trzygwiazdkowy Hotel Górecznik może stanowić bazę wypadową do zwiedzania całej Doliny Baryczy, zwłaszcza że w ofercie noclegu znajdziemy także wypożyczalnię rowerów. Goście hotelowi są zachwyceni możliwością zjedzenia doskonałego i niezwykle bogatego śniadania regionalnego na tarasach przy stawie Górecznik. 

Śniadanie hotelowe na tarasach przy stawie Górecznik

Turyści zmierzający w stronę Parku Przygód i Edukacji Górecznik


W sezonie wakacyjnym o godzinie 11:00 otwierają się bramy Parku Przygód oraz tym samym cały wachlarz możliwości dla całych rodzin. Park przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat - te maluchy skorzystają tutaj najbardziej. Co można tam robić? 

Można zwiedzać zagrody ze zwierzętami, karmić konie, kucyki czy kozy. W zagrodach mieszkają także lemury, surykatki, wielbłąd, jak, świnki, ptactwo, lamy, alpaki czy owce. Park Przygód Górecznik to park edukacyjny, zatem znajdziemy tam aż 5 ścieżek edukacyjnych (zwierząt, owadów, grzybów, dawnej wsi i rybactwa oraz dinozaurów). Rodzice z dziećmi mogą stanąć przy tablicach edukacyjnych, przeczytać ich treść oraz dowiedzieć się czegoś na temat historii regionu, fany a także flory Doliny Baryczy. Udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych z upośledzeniami wzroku są multimedialni lektorzy, którzy czytają treść tablic na ścieżce edukacyjnej dawnej wsi. 

Dziewczynka karmi kozę w zagrodzie

Lemur w zagrodzie w Parku Przygód

Zagroda ze zwierzętami widziana z lotu ptaka (fot. LookDrone)

Ścieżka edukacyjna owadów w Parku Przygód - Komar

Ścieżka edukacyjna Dawnej Wsi

Ścieżka edukacyjna owadów w Parku Przygód - tablica edukacyjna

Ścieżka edukacyjna Grzybów

Ścieżka edukacyjna Owadów w Parku Przygód - pająk krzyżak

Tablica edukacyjna na ścieżce


Każdy pobyt w Parku koniecznie musi zakończyć się wizytą u Czerwonego Kapturka. Chatka Babci tej postaci z bajki jest jedną z najchętniej uczęszczanych atrakcji na terenie Parku. Historię, w przewrotnej wersji Juliana Tuwima czytają takie tuzy polskiego aktorstwa jak: Władysław Hańcza czy Irena Kwiatkowska. Oprócz tego warto zawitać do skansenu staroci i sprzętu gospodarstwa domowego, a także odwiedzić makietę miasteczka rzemieślniczego. 

Skansen sprzętu gospodarstwa domowego


Obowiązkowym punktem pobytu jest z pewnością Strefa Rozrywki z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. W Parku obowiązuje zasada: płacisz raz, bawisz się cały dzień. Kupno biletu upoważnia do swobodnego poruszania się po całym obiekcie i korzystania ze wszystkich atrakcji. Dodatkowo trzeba dopłacić jedynie za karmę dla zwierząt oraz za automaty do gier czy kulki z gadżetami. 

Strefa Rozrywki w Parku Przygód widziana z lotu ptaka (fot. LookDrone)


Wśród atrakcji znajdujących się w środku strefy rozrywki warto zwrócić uwagę na wszystkie: Arena Trampolin, zjazd pontonowy, park linowy „Tarzan”, mini quady, zjazd tyrolski, plac zabaw, kolejka na stacji „Górecznik”, domki z bajkami oraz ścieżka dinozaurów. Na terenie Strefy Rozrywki jest toaleta oraz punkt gastronomiczny, w którym można kupić napoje, lody, kawę, herbatę oraz piwo dla dorosłych. W niedzielę i święta na scenie odbywają się animacje dla najmłodszych oraz występy artystyczne. Przy ognisku można zjeść kiełbaskę lub pieczonego ziemniaka. 

Arena trampolin w Parku Przygód

Zjazd pontonowy (snowtubing) w Strefie Rozrywki

Mini quady w Strefie Rozrywki

Park linowy "Tarzan" w Strefie Rozrywki


W tygodniu Park Przygód odwiedzają grupy zorganizowane, które uczą się o historii Doliny Baryczy, a także poznają faunę i florę tego regionu. 

Na terenie obiektu znajduje się darmowy parking.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie