Najnowszy post

Pierwszy bocian w gnieździe już jest. Rozpoczynamy bociani sezon 2023

No to możemy oficjalnie otworzyć bociani sezon 2023! Wczoraj na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach pojawił się pierwszy w tym sezonie bocian.  Wcześniej widziano go na łąkach przygodzickich, a potem pokazał się światu. Serwis bociany.przygodzice.pl przeżywa prawdziwe oblężenie.  Zdziwił się pewnie, bo zobaczył nowo wyremontowany budynek Urzędu Gminy. Wiosna! 

Ulica Ceglana w Przygodzicach doczeka się remontu. Pomoże Polski Ład

Gmina Przygodzice otrzymała dofinansowanie na budowę ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Środki pochodzą z Polskiego Ładu. Projekt ma powstać jeszcze w tym roku, a realizacja inwestycji zaplanowana jest na rok 2023 - dowiedziałem się nieoficjalnie. Oto lista inwestycji, które są planowane w ramach rządowego dofinansowania. Samorząd otrzymał blisko 9 milionów złotych. 

Lista pozostałych inwestycji, które samorząd zamierza zrealizować w ramach Polskiego Ładu. 

1) Budowa drogi gminnej łączącej Janków Przygodzki (dz. nr 198) z Topolą-Osiedle (ul. Wierzbowa)
2) Budowa drogi gminnej Topola-Osiedle ul. Słoneczna
3) Rozbudowa drogi gminnej w Chynowej dz. nr 772 i w Bogufałowie dz. nr 315 (tj. przy cmentarzu)
4) Budowa drogi gminnej w Bogufałowie dz. nr 226
5) Budowa drogi gminnej w Przygodzicach - ul. Ceglana o długości ok. 822 m; o nawierzchni z kostki brukowej betonowej.
6) Przebudowa drogi gminnej w Jankowie Przygodzki ul. Promykowa

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie