Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Ulica Ceglana w Przygodzicach doczeka się remontu. Pomoże Polski Ład

Gmina Przygodzice otrzymała dofinansowanie na budowę ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Środki pochodzą z Polskiego Ładu. Projekt ma powstać jeszcze w tym roku, a realizacja inwestycji zaplanowana jest na rok 2023 - dowiedziałem się nieoficjalnie. Oto lista inwestycji, które są planowane w ramach rządowego dofinansowania. Samorząd otrzymał blisko 9 milionów złotych. 

Lista pozostałych inwestycji, które samorząd zamierza zrealizować w ramach Polskiego Ładu. 

1) Budowa drogi gminnej łączącej Janków Przygodzki (dz. nr 198) z Topolą-Osiedle (ul. Wierzbowa)
2) Budowa drogi gminnej Topola-Osiedle ul. Słoneczna
3) Rozbudowa drogi gminnej w Chynowej dz. nr 772 i w Bogufałowie dz. nr 315 (tj. przy cmentarzu)
4) Budowa drogi gminnej w Bogufałowie dz. nr 226
5) Budowa drogi gminnej w Przygodzicach - ul. Ceglana o długości ok. 822 m; o nawierzchni z kostki brukowej betonowej.
6) Przebudowa drogi gminnej w Jankowie Przygodzki ul. Promykowa

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie