Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Premiera spektaklu w Dębnicy [ZAPROSZENIE]

Dębnica na przestrzeni ostatnich lat urosła do miana gminnej stolicy teatru. Po raz kolejny to udowadnia zapraszając na premierę spektaklu pt. "Wszystko, czego nie zdążyłem Ci powiedzieć".  19 czerwca w sali wiejskiej w Dębnicy odbędą się dwa pokazy: o 18:00 i 20:00. Zapraszam gorąco. 

Oficjalna notka prasowa towarzysząca premierze

A co, gdyby stworzyć świat, w którym słabość jest wyrazem najwyższej odwagi? Uniwersum, gdzie nie trzeba być mocnym, wszechwiedzącym i sprawnym. Gdzie akceptowane są chwile słabości, łzy i zwątpienia. Gdzie niewymuszona bliskość drugiego człowieka buduje trwałe oraz solidne podstawy międzyludzkich relacji. Wszystko, czego nie zdążyłem ci powiedzieć to medytacja na temat poszukiwania wrażliwości i delikatności w brutalnym świecie męskich archetypów. Artyści opowiedzą historię opartą na swoich doświadczeniach męskość, odrzucając patriarchalny świat toksycznego maskulinizmu oraz utarte schematy budowane przez społeczeństwo. Nie stawiamy żadnych tez. Nie wygłaszamy manifestu. Pytania pozostaną bez odpowiedzi. Niewiadoma tryumfalnie wkroczy na scenę i będzie snuć opowieść złożoną z niemocy oraz sentymentu.
Wszystko, czego nie zdążyłem ci powiedzieć

Premiera: 19 czerwca 2022r. Sala Wiejska w Dębnicy

18:00 – pierwszy pokaz

20:00 – drugi pokaz


Reżyseria: Maria Kapała

Choreografia: Zespół

Taniec: Wojciech Furman, Andromeda Gervasio, Danny Kearns, Matisse Ciel Pages, Tomas Wortner

Muzyka: Karolina Głogowska oraz Agnieszka Kocińska

Produkcja: Fundacja Pracownia Wyobraźni

Współorganizator: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach

Zorganizowano przy wsparciu: Koło Gospodyń Wiejskich Dębnica, Koło Gospodyń Wiejskich Ludwików, Sołectwo Dębnica, Sołectwo Ludwików

Współfinansowane przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Gmina Przygodzice

Media: Radio Eska, portal kulturaupodstaw.pl, portal Gmina Przygodzice Info, taniecPOLSKA

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie