Najnowszy post

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".

Plac zabaw przy Osiedlu Biniewskim pięknieje

Sołectwo Przygodzice sukcesywnie remontuje miejsca przeznaczone dla rodzin z dziećmi i po kompleksowej rewitalizacji placu zabaw na Osiedlu Przyroda przyszła pora na plac przy ulicy Kochanowskiego na Osiedlu Biniewskim. Wyszło naprawdę świetnie.
Niedawno informowałem na facebooku, że na placu przy Osiedlu Biniewskim w Przygodzicach stanęła mała biblioteczka pozwalająca na bookcrossing (wymianę książek). Teraz z przyjemnością donoszę, że to miejsce zyskało nie tylko kilka ciekawych zabawek, ale także pomalowano szpecący betonowy płot.

2 lipca na plac przy Osiedlu Biniewskim zawitał Wędrowny Zakład Kultury. Jego przedstawiciele wspólnie z dzieciakami z Przygodzic stworzyli mural na betonowym płocie jednej z przylegających do placu posesji. Płot do malowania oczyścili wcześniej druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygodzicach, a budowlaniec z rady sołeckiej zadbał o odpowiednie podłoże do powstania muralu (zaimpregnowanie/zagruntowanie).

Efekt okazał się fantastyczny i potwierdził jedno: zdecydowanie częściej powinniśmy w ten sposób aranżować zabetonowane miejsca w naszej gminie, bo warto.

Lifting płotu był tylko preludium do ustawienia na terenie placu nowych zabawek. To kolejny etap zaplanowanej wcześniej modernizacji tego miejsca, która dokonuje się w ramach projektu „Inicjatywa Lokalna”. Sołectwo Przygodzice pozyskało środki na ten cel z Gminy Przygodzice.

- W ramach prac przewidzieliśmy zagospodarowanie płotu poprzez powstanie muralu, wymianę najbardziej zużytych zabawek na nowe, powstanie stref bezpieczeństwa, odrestaurowanie ławek czy dodatkowe nasadzenia roślin - wyjaśnia sołtys Przygodzic Robert Wnuk. - Część z tych prac już udało się zrealizować i dziś możemy cieszyć się pięknym różnobarwnym muralem, który znacznie ożywił całe otoczenie. Dzieciaki natomiast mogą skorzystać z nowych bujaków, a także ścianki wspinaczkowej. Mam nadzieję, że nasze starania zostaną dostrzeżone, a zabawki wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem przez odpowiednie wiekiem osoby - dodaje Wnuk.

Plac znajduje się przy ulicy Jana Kochanowskiego, na Osiedlu Biniewskim. Na sierpień planowane jest w tym miejscu wydarzenie, które oficjalnie otworzy nowy rozdział w historii placu. W projekt zaangażowana była rada sołecka, strażacy-ochotnicy z Przygodzic oraz aktywni mieszkańcy.
fot. FB Sołectwo Przygodzice
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie