Najnowszy post

Dobra robota w Gminie Przygodzice

Urzędnicy z Gminy Przygodzice są liderami w pozyskiwaniu, realizacji i rozliczaniu projektów, które współfinansowała w latach 2014-2022 Unia Europejska. Wydatki inwestycyjne na osobę w gminie to nieco ponad 2500 złotych, co plasuje nasz samorząd na pierwszym miejscu w powiecie, w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz w całym regionie Doliny Baryczy (część woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego). 

Plac zabaw przy Osiedlu Biniewskim pięknieje

Sołectwo Przygodzice sukcesywnie remontuje miejsca przeznaczone dla rodzin z dziećmi i po kompleksowej rewitalizacji placu zabaw na Osiedlu Przyroda przyszła pora na plac przy ulicy Kochanowskiego na Osiedlu Biniewskim. Wyszło naprawdę świetnie.
Niedawno informowałem na facebooku, że na placu przy Osiedlu Biniewskim w Przygodzicach stanęła mała biblioteczka pozwalająca na bookcrossing (wymianę książek). Teraz z przyjemnością donoszę, że to miejsce zyskało nie tylko kilka ciekawych zabawek, ale także pomalowano szpecący betonowy płot.

2 lipca na plac przy Osiedlu Biniewskim zawitał Wędrowny Zakład Kultury. Jego przedstawiciele wspólnie z dzieciakami z Przygodzic stworzyli mural na betonowym płocie jednej z przylegających do placu posesji. Płot do malowania oczyścili wcześniej druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygodzicach, a budowlaniec z rady sołeckiej zadbał o odpowiednie podłoże do powstania muralu (zaimpregnowanie/zagruntowanie).

Efekt okazał się fantastyczny i potwierdził jedno: zdecydowanie częściej powinniśmy w ten sposób aranżować zabetonowane miejsca w naszej gminie, bo warto.

Lifting płotu był tylko preludium do ustawienia na terenie placu nowych zabawek. To kolejny etap zaplanowanej wcześniej modernizacji tego miejsca, która dokonuje się w ramach projektu „Inicjatywa Lokalna”. Sołectwo Przygodzice pozyskało środki na ten cel z Gminy Przygodzice.

- W ramach prac przewidzieliśmy zagospodarowanie płotu poprzez powstanie muralu, wymianę najbardziej zużytych zabawek na nowe, powstanie stref bezpieczeństwa, odrestaurowanie ławek czy dodatkowe nasadzenia roślin - wyjaśnia sołtys Przygodzic Robert Wnuk. - Część z tych prac już udało się zrealizować i dziś możemy cieszyć się pięknym różnobarwnym muralem, który znacznie ożywił całe otoczenie. Dzieciaki natomiast mogą skorzystać z nowych bujaków, a także ścianki wspinaczkowej. Mam nadzieję, że nasze starania zostaną dostrzeżone, a zabawki wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem przez odpowiednie wiekiem osoby - dodaje Wnuk.

Plac znajduje się przy ulicy Jana Kochanowskiego, na Osiedlu Biniewskim. Na sierpień planowane jest w tym miejscu wydarzenie, które oficjalnie otworzy nowy rozdział w historii placu. W projekt zaangażowana była rada sołecka, strażacy-ochotnicy z Przygodzic oraz aktywni mieszkańcy.
fot. FB Sołectwo Przygodzice
Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie