Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Plac zabaw przy Osiedlu Biniewskim pięknieje

Sołectwo Przygodzice sukcesywnie remontuje miejsca przeznaczone dla rodzin z dziećmi i po kompleksowej rewitalizacji placu zabaw na Osiedlu Przyroda przyszła pora na plac przy ulicy Kochanowskiego na Osiedlu Biniewskim. Wyszło naprawdę świetnie.
Niedawno informowałem na facebooku, że na placu przy Osiedlu Biniewskim w Przygodzicach stanęła mała biblioteczka pozwalająca na bookcrossing (wymianę książek). Teraz z przyjemnością donoszę, że to miejsce zyskało nie tylko kilka ciekawych zabawek, ale także pomalowano szpecący betonowy płot.

2 lipca na plac przy Osiedlu Biniewskim zawitał Wędrowny Zakład Kultury. Jego przedstawiciele wspólnie z dzieciakami z Przygodzic stworzyli mural na betonowym płocie jednej z przylegających do placu posesji. Płot do malowania oczyścili wcześniej druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygodzicach, a budowlaniec z rady sołeckiej zadbał o odpowiednie podłoże do powstania muralu (zaimpregnowanie/zagruntowanie).

Efekt okazał się fantastyczny i potwierdził jedno: zdecydowanie częściej powinniśmy w ten sposób aranżować zabetonowane miejsca w naszej gminie, bo warto.

Lifting płotu był tylko preludium do ustawienia na terenie placu nowych zabawek. To kolejny etap zaplanowanej wcześniej modernizacji tego miejsca, która dokonuje się w ramach projektu „Inicjatywa Lokalna”. Sołectwo Przygodzice pozyskało środki na ten cel z Gminy Przygodzice.

- W ramach prac przewidzieliśmy zagospodarowanie płotu poprzez powstanie muralu, wymianę najbardziej zużytych zabawek na nowe, powstanie stref bezpieczeństwa, odrestaurowanie ławek czy dodatkowe nasadzenia roślin - wyjaśnia sołtys Przygodzic Robert Wnuk. - Część z tych prac już udało się zrealizować i dziś możemy cieszyć się pięknym różnobarwnym muralem, który znacznie ożywił całe otoczenie. Dzieciaki natomiast mogą skorzystać z nowych bujaków, a także ścianki wspinaczkowej. Mam nadzieję, że nasze starania zostaną dostrzeżone, a zabawki wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem przez odpowiednie wiekiem osoby - dodaje Wnuk.

Plac znajduje się przy ulicy Jana Kochanowskiego, na Osiedlu Biniewskim. Na sierpień planowane jest w tym miejscu wydarzenie, które oficjalnie otworzy nowy rozdział w historii placu. W projekt zaangażowana była rada sołecka, strażacy-ochotnicy z Przygodzic oraz aktywni mieszkańcy.
fot. FB Sołectwo Przygodzice
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie