Najnowszy post

Biedronka prawie gotowa

Przejeżdżając wczoraj wieczorem obok nowo budowanej Biedronki w Przygodzicach zauważyłem, że na frontowej ścianie budynku pojawił się już szyld sklepu. To wyraźny sygnał, że prace przy budowie marketu są na ukończeniu. Cala inwestycja ma się zakończyć jeszcze przed świętami i spoglądając na imponujące tempo prac będzie to możliwe. Czy będziecie robili w tym sklepie zakupy? A może jesteście wierni swoim ziomalom z małych punktów? Co sądzicie? 

Odyseja Antonińska 2022 zrobiła solidny krok w stronę edycji 2023

Nie boję się użyć tego określenia: to była przełomowa edycja Odysei Antonińskiej. Festiwal podróżniczy wkroczył na tory, z których zejść już nie może. To oczywiście oznacza rozwój wydarzenia, ale też solidną pracę całego zespołu, który w tym roku zasłużył na ogromne oklaski tworząc moim zdaniem najważniejsze kulturalne wydarzenie w naszej gminie. Dlaczego? O tym w poście. 

Od razu zaznaczę, że ze względu na wcześniejsze plany mogłem uczestniczyć tylko w pierwszym dniu festiwalu, w którym byłem także prelegentem. Z racji dość bliskich relacji z organizatorami festiwalu miałem okazję pomóc delikatnie i przy tej edycji, ale nie o tym będzie w tym poście mowa. 

Już na starcie organizatorzy festiwalu Robert Kaczmarek i Marcin Biegański sukcesywnie udowadniali, że będzie to edycja przełomowa. Nie chodzi tylko o współpracę z innymi jednostkami kultury, firmami, instytucjami, nie chodzi o nazwiska, które wypełniły program festiwalu, ale o całą organizację wydarzenia. 

Komercjalizacja festiwalu okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę i wietrzę sukces temu wydarzeniu, bo każdy festiwal, który coś w Polsce znaczy poszedł w tym samym kierunku. Pierwsza edycja przetarła szlaki i pokazała, że bez nadęcia można zrobić w naszej gminie coś fajnego. Tegoroczna edycja pokazała, że mamy ogromny potencjał miejsca, fantastycznych ludzi, świetną organizację i że to wszystko może zagrać razem jeśli tylko są chęci.

Słuchałem jak świnia grzmotu wystąpienia Jerzego Górskiego, które kończyło czwartkowy program spotkań z twórcami. Fantastyczna postać miała tak dużo do powiedzenia, że aż żal tego ograniczonego czasu w programie, ale wszystko musi mieć swoje ramy.  

Wrócę za rok na pewno! 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie