Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Odyseja Antonińska 2022 zrobiła solidny krok w stronę edycji 2023

Nie boję się użyć tego określenia: to była przełomowa edycja Odysei Antonińskiej. Festiwal podróżniczy wkroczył na tory, z których zejść już nie może. To oczywiście oznacza rozwój wydarzenia, ale też solidną pracę całego zespołu, który w tym roku zasłużył na ogromne oklaski tworząc moim zdaniem najważniejsze kulturalne wydarzenie w naszej gminie. Dlaczego? O tym w poście. 

Od razu zaznaczę, że ze względu na wcześniejsze plany mogłem uczestniczyć tylko w pierwszym dniu festiwalu, w którym byłem także prelegentem. Z racji dość bliskich relacji z organizatorami festiwalu miałem okazję pomóc delikatnie i przy tej edycji, ale nie o tym będzie w tym poście mowa. 

Już na starcie organizatorzy festiwalu Robert Kaczmarek i Marcin Biegański sukcesywnie udowadniali, że będzie to edycja przełomowa. Nie chodzi tylko o współpracę z innymi jednostkami kultury, firmami, instytucjami, nie chodzi o nazwiska, które wypełniły program festiwalu, ale o całą organizację wydarzenia. 

Komercjalizacja festiwalu okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę i wietrzę sukces temu wydarzeniu, bo każdy festiwal, który coś w Polsce znaczy poszedł w tym samym kierunku. Pierwsza edycja przetarła szlaki i pokazała, że bez nadęcia można zrobić w naszej gminie coś fajnego. Tegoroczna edycja pokazała, że mamy ogromny potencjał miejsca, fantastycznych ludzi, świetną organizację i że to wszystko może zagrać razem jeśli tylko są chęci.

Słuchałem jak świnia grzmotu wystąpienia Jerzego Górskiego, które kończyło czwartkowy program spotkań z twórcami. Fantastyczna postać miała tak dużo do powiedzenia, że aż żal tego ograniczonego czasu w programie, ale wszystko musi mieć swoje ramy.  

Wrócę za rok na pewno! 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie