Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Nie żyje wieloletni wójt Gminy Przygodzice

W wieku 85 lat odszedł Tadeusz Garbaciak - w poprzednim ustroju naczelnik, a po reformie samorządowej wójt Gminy Przygodzice od 1990 do 2002 roku. Garbaciak piastował także funkcję zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego w Marszewie. Tadeusz Garbaciak został wybrany na wójta 1990 roku, po tym jak od połowy 1988 roku pełnił funkcję naczelnika Gminy. Ordynacja wyborcza dopuszczała wtedy wybór włodarza gminy spoza rady. Garbaciak miał przy sobie 6-osobowy zarząd gminy. 

Zmieniona w 1994 roku ordynacja wyborcza zmuszała do wyboru wójta spośród radnych i tutaj znów rajcy zdecydowali się postawić na poprzedniego wójta. Podobnie było w 1998 roku, znów po reformie - tej pamiętnej, która powołała samorządy powiatowe i wojewódzkie. W 2002 roku, w pierwszych wolnych wyborach samorządowych w II turze wygrał Przemysław Kaźmierczak. Tadeusz Garbaciak nie startował.

fot. Tomasz Wojtasik, UG Przygodzice

Komentarze

  1. Troszkę Przygodzic oddał. Nie był tak do końca dobrym gospodarzem. Tylko dzięki niemu wiele terenów Przygodzickich przejęło Starostwo.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie