Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Rusza 3. sezon wideobloga 63-421. Tym razem "Ze sztuką w tle"

Ruszył 3. sezon filmów na kanale 63-421. Autor wideobloga osadzonego w naszej gminie - Marcin Biegański - zaprasza do swojego studia znane i mniej znane osobistości świata kultury, samorządu czy sportu. W trzecim sezonie wyraźniej stawia na pasjonatów i już na starcie zapowiada się to dobra seria. Za nami premiera dwóch odcinków. Zapraszam Was do subskrybowania kanału oraz gorącej dyskusji. 
 


Marcin Biegański - autor wideobloga na kanale "63-421"


W pierwszym, otwierającym trzeci sezon, odcinku Marcin pyta Michała Kupczyka o jego pasje, a są nimi m.in. fotografowanie w klasycznym stylu oraz nasłuchiwanie ISS - Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.


   


Drugi odcinek jest typowo religijny, bo dotyczy Świąt Bożego Narodzenia. Gościem Marcina jest ksiądz Tomasz Kaczmarek, proboszcz parafii w Wysocku Wielkim. 


 

Szykuje się naprawdę ciekawy sezon, zwłaszcza że Marcin już zdradził kto znajdzie się na liście gości programu. Będzie to między innymi Wacław Kieremkampt, regionalista, który wydał właśnie swoją najnowszą książkę „Uwłaszczenie włościan w dobrach przygodzickich Książąt Radziwiłłów w pierwszej połowie XIX wieku”. 

Marcin Biegański i Wacław Kieremkampt - zapowiedź odcinka. 

Nie jest tajemnicą, że Marcin już od dawna prosił do programu wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka. Ta sztuka mu się udała w tym sezonie. Mam nadzieję. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie