Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Tak naszego powstańca Jana Mertkę widzi pod koniec 2022 roku sztuczna inteligencja

Pod koniec 2022 roku pokazano nam w jaki sposób nas i znane postaci widzi sztuczna inteligencja. Przy pomocy aplikacji możemy generować tzw. avatary, czyli nasze postaci w cyfrowo zmodyfikowanej wersji. Przy pomocy odpowiednich narzędzi jesteśmy w stanie nadać im charakter, który potrafi pokazać ich w zgoła innych prezentacjach. Skorzystałem z tej opcji i wygenerowałem trzy współczesne portrety powstańca wielkopolskiego Jana Mertki. Zobaczcie efekty. Jan Mertka - obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję

Jan Mertka - obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję

Jan Mertka - obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie