Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Besiedem, czyli siedmioro artystów w antonińskim Pałacu Książąt Radziwiłłów [ZAPROSZENIE]

Działająca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach antonińska galeria sztuki Operis.Artis w 2023 rok wchodzi z kolejną wystawą zbiorową – BESIEDEM – jak sama nazwa mówi, swoje prace pokaże na niej siedmioro twórczyń i twórców, zarówno postaci znanych już ze ścian galerii, jak i nowych gości. Wspólnym mianownikiem są tutaj nazwiska, rozpoczynające się od litery B. Wystawa zawiśnie w Pałacu Myśliwskim w Antoninie, rozpocznie się wernisażem 21 stycznia o godzinie osiemnastej.


Organizatorzy wystawy, Marcin Biegański i Paweł Marciszewski podkreślają, że każda wystawa zbiorowa to okazja do zestawienia z sobą różnych postaw twórczych, różnych pomysłów na sztukę, na opowiadanie o świecie. Dla odbiorców to okazja do zestawiania z sobą tych różnych spojrzeń, wielkie bogactwo bodźców, barw, kształtów, tematyk i technik. Klucz do tej opowieści, jaką jest wystawa zbiorowa, każdy odbiorca musi znaleźć na własną rękę. 

B1 - W ramach BESIEDEM swoje kolaże zaprezentuje Patrycja Bajer, twórczyni z Piekar Śląskich, 

B2 - Dorota Broda Maciejewska, malarka z Gliwic – obie panie brały udział w zeszłorocznym Salonie Wiosennym organizowanym przez galerię, druga z nich jest laureatką przeglądowego wyróżnienia. 

B3 - Zjawi się także Barbara Broda z Przeworska, która z galerią współpracuje już trzeci rok, prezentowała w tym czasie prace na szeregu wystaw, spotkała się przy tym z entuzjastycznym odbiorem.

B4 - Z Poznania, wraz z kilkoma obrazami oraz cyklem grafik zjawi się Tomasz Budzyński malarz, poeta, a także muzyk, założyciel i wokalista takich zespołów jak Armia, 2TM2,3, Rimbaud, Trupia Czaszka oraz Siekiera. 

B5 - Łukasz Breitenbach, niezwykle popularny malarz z Bydgoszczy – w galerii obecny już trzeci rok – zaprezentuje kilkanaście płócien, podobnie jak krakowski twórca – 

B6 - Robert Bubel, o którego obecność galeria starała się już od dłuższego czasu. 

B7 - Twórczy skład zamyka


Marcin Biegański
, którego prace odbijają się ostatnio coraz szerszym echem. 


Goszczenie całej siódemki twórców to dla organizatorów wielka radość – każda z tych osób to dla nas postać wyjątkowa, twórczość każdej z nich znamy, śledzimy i podziwiamy już od dłuższego czasu, zgromadzenie ich wszystkich w jednym miejscu i czasie, postaci tak różnych, z tak odległych części Polski, to naprawdę wielkie święto sztuki i piękna w Antonińskim pałacu! 

Wystawę wspiera Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, instytucja która już od lat wspiera działania Antonińskiej galerii. Po raz kolejny na wysokości zadania stają sponsorzy – producent serów Lazur, Topolove Sery, Piekarnia w Przygodzicach, Winnica Czarnoleska i Manufaktura Wędlin w Wierzbnie. Dzięki ich wsparciu kolejne wydarzenie w Operis.Artis nabiera wyjątkowej oprawy. Organizatorzy, sponsorzy, oraz zaproszeni twórcy gorąco zachęcają do udziału w wernisażu. 21 stycznia, godzina 18:00, Pałac Myśliwski w Antoninie.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie