Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Besiedem, czyli siedmioro artystów w antonińskim Pałacu Książąt Radziwiłłów [ZAPROSZENIE]

Działająca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach antonińska galeria sztuki Operis.Artis w 2023 rok wchodzi z kolejną wystawą zbiorową – BESIEDEM – jak sama nazwa mówi, swoje prace pokaże na niej siedmioro twórczyń i twórców, zarówno postaci znanych już ze ścian galerii, jak i nowych gości. Wspólnym mianownikiem są tutaj nazwiska, rozpoczynające się od litery B. Wystawa zawiśnie w Pałacu Myśliwskim w Antoninie, rozpocznie się wernisażem 21 stycznia o godzinie osiemnastej.


Organizatorzy wystawy, Marcin Biegański i Paweł Marciszewski podkreślają, że każda wystawa zbiorowa to okazja do zestawienia z sobą różnych postaw twórczych, różnych pomysłów na sztukę, na opowiadanie o świecie. Dla odbiorców to okazja do zestawiania z sobą tych różnych spojrzeń, wielkie bogactwo bodźców, barw, kształtów, tematyk i technik. Klucz do tej opowieści, jaką jest wystawa zbiorowa, każdy odbiorca musi znaleźć na własną rękę. 

B1 - W ramach BESIEDEM swoje kolaże zaprezentuje Patrycja Bajer, twórczyni z Piekar Śląskich, 

B2 - Dorota Broda Maciejewska, malarka z Gliwic – obie panie brały udział w zeszłorocznym Salonie Wiosennym organizowanym przez galerię, druga z nich jest laureatką przeglądowego wyróżnienia. 

B3 - Zjawi się także Barbara Broda z Przeworska, która z galerią współpracuje już trzeci rok, prezentowała w tym czasie prace na szeregu wystaw, spotkała się przy tym z entuzjastycznym odbiorem.

B4 - Z Poznania, wraz z kilkoma obrazami oraz cyklem grafik zjawi się Tomasz Budzyński malarz, poeta, a także muzyk, założyciel i wokalista takich zespołów jak Armia, 2TM2,3, Rimbaud, Trupia Czaszka oraz Siekiera. 

B5 - Łukasz Breitenbach, niezwykle popularny malarz z Bydgoszczy – w galerii obecny już trzeci rok – zaprezentuje kilkanaście płócien, podobnie jak krakowski twórca – 

B6 - Robert Bubel, o którego obecność galeria starała się już od dłuższego czasu. 

B7 - Twórczy skład zamyka


Marcin Biegański
, którego prace odbijają się ostatnio coraz szerszym echem. 


Goszczenie całej siódemki twórców to dla organizatorów wielka radość – każda z tych osób to dla nas postać wyjątkowa, twórczość każdej z nich znamy, śledzimy i podziwiamy już od dłuższego czasu, zgromadzenie ich wszystkich w jednym miejscu i czasie, postaci tak różnych, z tak odległych części Polski, to naprawdę wielkie święto sztuki i piękna w Antonińskim pałacu! 

Wystawę wspiera Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, instytucja która już od lat wspiera działania Antonińskiej galerii. Po raz kolejny na wysokości zadania stają sponsorzy – producent serów Lazur, Topolove Sery, Piekarnia w Przygodzicach, Winnica Czarnoleska i Manufaktura Wędlin w Wierzbnie. Dzięki ich wsparciu kolejne wydarzenie w Operis.Artis nabiera wyjątkowej oprawy. Organizatorzy, sponsorzy, oraz zaproszeni twórcy gorąco zachęcają do udziału w wernisażu. 21 stycznia, godzina 18:00, Pałac Myśliwski w Antoninie.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie