Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Twoje rachunki za śmieci wzrosną w 2023 roku o 5 złotych, chyba że....

Radni gminy Przygodzice uchwalili nową stawkę za śmieci. Od 1 stycznia 2023 roku zapłacimy aż 36 złotych za osobę jeśli segregujemy śmieci. Jeśli nie segregujemy to koszt wyniesie 72 złote. Jak uniknąć tak dużej opłaty?


Wystarczy mieć swój kompostownik, co pozwoli nam zaoszczędzić 5 złotych na głowę w gospodarstwie domowym. Oto treść uchwały. 
Uzasadnenie podwyżki: 

Znaczny wzrost inflacji powoduje, iż stawki opłaty ustalone uchwałą Nr XXX/259/2021 Rady Gminy Przygodzice z dnia 30 listopada 2021 roku w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia wysokości tej opłaty nie pozwolą pokryć wszystkich kosztów funkcjonowania systemu. 

Określając wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, Rada Gminy wzięła pod uwagę liczbę osób zamieszkujących na terenie Gminy obliczona na podstawie złożonych deklaracji, ilości wytworzonych odpadów komunalnych, zwiększone koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi (tj. odbierania, transportu, zbierania, odzysku, i unieszkodliwiania odpadów, tworzenie i utrzymania selektywnego zbierania odpadów komunalnych, obsługi administracyjnej systemu) w oparciu o dostępne dane i wykonane prognozy wymienionych wielkości.


Komentarze

 1. Powiariowali z tymi cenami w Przygodzicach. Powstał ZUK. Miało być taniej, a jest znowu dużo drożej

  OdpowiedzUsuń
 2. Brak słów na taką dużą podwyżkę... w Ostrowie ceny bez zmian a u nas tak dużo w górę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Śmieci drożeją jak nie wiem co. Dlaczego nie ma odbioru gabarytów w tej kwocie,żenada i złodziejstwo

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma wielkogabarytow! Czy Ci ludzie są odklejeni od rzeczywistości? Zamiast tych kobiet co sie zajmuja smieciami jakiś facet by się tam przydał, ktory ma o tym pojęcie. Andrzej Pichet wroc@

  OdpowiedzUsuń
 5. Brak wielkogabarytow to skandal. Kobiety są odklejone od rzeczywistości. Andrzej wróć!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie