Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Bocianie gniazda w Przygodzicach powoli zasiedlają się parami

Nie tylko w słynnym bocianim gnieździe w Przygodzicach, ale także na innych konstrukcjach zlokalizowanych na terenie Gminy Przygodzice mamy już pierwsze zasiedlenia bocianich par. Oto przegląd miejsc, w których możecie spotkać już te sympatyczne ptaki. Przy okazji ruszamy z akcją katalogowania bocianich gniazd w całej gminie. Jeśli blisko Was jest bocianie gniazda, w których na wiosnę osiedlają się te ptaki, to koniecznie dajcie znać. Bocianią parę można spotkać już na gnieździe przy Karczmie i Hotelu Górecznik***. 


Bociania para widziana była ostatnio (piątek 14 kwietnia) w gnieździe w Wysocku Małym. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie