Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Bocianie gniazda w Przygodzicach powoli zasiedlają się parami

Nie tylko w słynnym bocianim gnieździe w Przygodzicach, ale także na innych konstrukcjach zlokalizowanych na terenie Gminy Przygodzice mamy już pierwsze zasiedlenia bocianich par. Oto przegląd miejsc, w których możecie spotkać już te sympatyczne ptaki. Przy okazji ruszamy z akcją katalogowania bocianich gniazd w całej gminie. Jeśli blisko Was jest bocianie gniazda, w których na wiosnę osiedlają się te ptaki, to koniecznie dajcie znać. Bocianią parę można spotkać już na gnieździe przy Karczmie i Hotelu Górecznik***. 


Bociania para widziana była ostatnio (piątek 14 kwietnia) w gnieździe w Wysocku Małym. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie