Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Strażacki śmigus-dyngus w Przygodzicach

W lany poniedziałek ochotnicy z OSP Przygodzice wyruszyli na drogi sołectwa Przygodzice, aby podtrzymać tradycję lania wody. Strażacki śmigus-dyngus miał spektakularną oprawę, a woda lała się strumieniami. Wszyscy bawili się doskonale, co zobaczycie na fotorelacji autorstwa Krzysztofa Karpisiewicza. 
Fotorelacja autorstwa Krzysztofa Karpisiewicza. 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie