Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Wiadukt i drogą połączą tereny inwestycyjne w Przygodzicach z drogą wojewódzką 490

To może być potężny argument dla przedsiębiorców do ulokowania swojego potencjału na terenach inwestycyjnych należących do powiatu ostrowskiego. Jak już informowałem Gmina Przygodzice otrzymała prawie 20 milionów dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Jakie są plany samorządu?Mówił o tym dla portalu wlkp24.info wójt Krzysztof Rasiak.

W ramach tego projektu planujemy budowę strategicznego wiaduktu nad linią kolejową, połączenie z drogą wojewódzką, z włączeniem do tej drogi i budową kolejnego bardzo ważnego odcinka drogi na terenach inwestycyjnych. Mamy plan przestrzennego zagospodarowania, mamy przygotowaną koncepcję do tego projektu, na którą dostaliśmy to bardzo duże dofinansowanie.
Włodarz gminy w materiale dla portalu potwierdził, że samorząd będzie przygotowywać się do ogłoszenia przetargu w formule "Zaprojektuj i wybuduj". 

W tym samym materiale jeden z przedsiębiorców mówi o problemach z wyjazdem ciężarówek. W oczywisty sposób te problemy mogą zostać rozwiązane przez planowaną inwestycję, zwłaszcza że gmina już wcześniej postarała się o drogę wiodącą od ulicy Mostowej aż do drogi powiatowej z Przygodzic do Jankowa Przygodzkiego. 

Materiał wyemitowany na portalu wlkp24.info
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie