Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Wiadukt i drogą połączą tereny inwestycyjne w Przygodzicach z drogą wojewódzką 490

To może być potężny argument dla przedsiębiorców do ulokowania swojego potencjału na terenach inwestycyjnych należących do powiatu ostrowskiego. Jak już informowałem Gmina Przygodzice otrzymała prawie 20 milionów dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Jakie są plany samorządu?Mówił o tym dla portalu wlkp24.info wójt Krzysztof Rasiak.

W ramach tego projektu planujemy budowę strategicznego wiaduktu nad linią kolejową, połączenie z drogą wojewódzką, z włączeniem do tej drogi i budową kolejnego bardzo ważnego odcinka drogi na terenach inwestycyjnych. Mamy plan przestrzennego zagospodarowania, mamy przygotowaną koncepcję do tego projektu, na którą dostaliśmy to bardzo duże dofinansowanie.
Włodarz gminy w materiale dla portalu potwierdził, że samorząd będzie przygotowywać się do ogłoszenia przetargu w formule "Zaprojektuj i wybuduj". 

W tym samym materiale jeden z przedsiębiorców mówi o problemach z wyjazdem ciężarówek. W oczywisty sposób te problemy mogą zostać rozwiązane przez planowaną inwestycję, zwłaszcza że gmina już wcześniej postarała się o drogę wiodącą od ulicy Mostowej aż do drogi powiatowej z Przygodzic do Jankowa Przygodzkiego. 

Materiał wyemitowany na portalu wlkp24.info
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie