Najnowszy post

Wybory Parlamentarne 2023 - PODSUMOWANIE

Pora na standardowe podsumowanie tegorocznych Wyborów Parlamentarnych w Gminie Przygodzice. Ten post będzie analizą wyników oraz subiektywnym komentarzem do wyborczej sytuacji. W tekście znajdziecie podział na frekwencje i poszczególne komisje wyborcze. 

Wiadukt i drogą połączą tereny inwestycyjne w Przygodzicach z drogą wojewódzką 490

To może być potężny argument dla przedsiębiorców do ulokowania swojego potencjału na terenach inwestycyjnych należących do powiatu ostrowskiego. Jak już informowałem Gmina Przygodzice otrzymała prawie 20 milionów dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Jakie są plany samorządu?Mówił o tym dla portalu wlkp24.info wójt Krzysztof Rasiak.

W ramach tego projektu planujemy budowę strategicznego wiaduktu nad linią kolejową, połączenie z drogą wojewódzką, z włączeniem do tej drogi i budową kolejnego bardzo ważnego odcinka drogi na terenach inwestycyjnych. Mamy plan przestrzennego zagospodarowania, mamy przygotowaną koncepcję do tego projektu, na którą dostaliśmy to bardzo duże dofinansowanie.
Włodarz gminy w materiale dla portalu potwierdził, że samorząd będzie przygotowywać się do ogłoszenia przetargu w formule "Zaprojektuj i wybuduj". 

W tym samym materiale jeden z przedsiębiorców mówi o problemach z wyjazdem ciężarówek. W oczywisty sposób te problemy mogą zostać rozwiązane przez planowaną inwestycję, zwłaszcza że gmina już wcześniej postarała się o drogę wiodącą od ulicy Mostowej aż do drogi powiatowej z Przygodzic do Jankowa Przygodzkiego. 

Materiał wyemitowany na portalu wlkp24.info
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie