Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

"Ze sztuką w tle" - rozmowa Marcina Biegańskiego z Barbarą Szymanowską

Na YouTubowym kanale "63-421" Marcina Biegańskiego pojawił się najnowszym film, którego bohaterem jest Barbara Szymanowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim oraz radna powiatu ostrowskiego. Wśród tematów pojawiły się m.in. kwestie związane z gimnazjami , współczesne wyzwania szkoły oraz wpływ pandemii na uczniów. Warto posłuchać. Link do materiału:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie