Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice [zapowiedź]

10 czerwca 2023 roku w sali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Orla Białego w Przygodzicach ruszają oficjalne uroczystości jubileuszowe 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice.Będzie to nie tylko okazja do wzniesienia toastu za wspaniałą historię i dokonania naszych tancerzy, ale także możliwość obejrzenia nowej choreografii, nad którą Zespół pracuje już od roku! Na scenie zagoszczą orawskie rytmy 'spod samiuśkich Tater, hej'! Będzie więc energetycznie, skocznie i niezwykle śpiewnie! Oprócz nowiusieńkich układów pokażemy również dobrze znane elementy naszego programu, a także zaprezentujemy tańce i przyśpiewki z regionu Biskupizny, czyli południowo-zachodniej Wielkopolski. Szykuje się wiekopomne wydarzenie, które zapisze się w gminnych annałach na wieki! Nie może Was zabraknąć! - czytamy na facebooku. 


Wstęp jest wolny. 


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie