Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Druga interwencja przygodzickich strażaków na stacji paliw w ciągu dwóch tygodni

W sobotę 22 lipca przygodzicka Ochotnicza Straż Pożarna dostała zgłoszenie o o rozszczelnieniu gazu na stacji paliw przy ulicy Wrocławskiej w Przygodzicach. Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj, 1 sierpnia, i zgłoszenie po raz kolejny dotyczyło rozszczelnienia gazu. Mieszkańcy powoli zaczynają być zaniepokojeni i trudno im się dziwić - w pamięci mają bowiem wydarzenia z listopada 2013 roku z Jankowa Przygodzkiego, więc każda wiadomość o interwencji służb z gazem w roli głównej wywołuje niepokój. 


24 lipca 2023 na swoim facebooku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygodzicach napisali:


Za nami aktywny weekend, chcemy państwu go krótko przedstawić:
W sobotę po godz. 20:00 dostaliśmy zgłoszenie o rozszczelnieniu gazu na stacji paliw, działania trwały prawie do północy.


Tekst jest lakoniczny i ilustruje go tylko jedno zdjęcie: 

fot. OSP Przygodzice

Sytuacja powtórzyła się wczoraj, 1 sierpnia, tym razem komunikat jest znacznie bardziej rozbudowany: 

Dzisiaj, 01.08.2023r. o godz. 18:21 nasza jednostka została zadysponowana do rozszczelnienia gazu przy jednym z dystrybutorów na stacji paliw w Przygodzicach.
Na miejscu nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu terenu przy pomocy mierników wielogazowych oraz zabezpieczeniu prac serwisowych które prowadziły do usunięcia zagrożenia.


fot. OSP Przygodzice

fot. OSP Przygodzice

fot. OSP Przygodzice

 Pod postem z 1 sierpnia pojawiły się dwa komentarze. Pan Tomasz napisał:

Znowu? Może już czas na poważny remont? Zanim nie dojdzie do tragedii?

Pani Jolanta dopowiedziała: 

Przerażające jest to że w ciągu prawie 2 tyg dochodzi ponownie do rozszczelnienia gazu na tej samej stacji paliw !!!! Czy to przypadek czy świadectwo ludzkiej nieodpowiedzialności???? Czy ogromny wybuch gazu jaki miał miejsce w Jankowie w 2013r nic nie nauczył ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeglądy i serwisowanie wszystkiego co ma jakiekolwiek powiązanie z gazem ( m.i.stacje paliw)???? Czy musi znów dojść do tragedii żeby się ktoś obudził i zainteresował się tym ???? Czy życie ludzkie nie powinno być sprawą najwyższej wagi i priorytetową ???? Mnóstwo takich pytań ciśnie mi się na usta ale skończę na tych kilku i będę żyła nadzieją że ktoś odpowiedzialny za takie zagrożenia weźmie sobie to do serca !!!!! Na koniec chcę złożyć najmocniejsze najszczersze i najserdeczniejsze podziękowania wszystkim naszym wspaniałym i odważnym Strażakom. Narażając swoje własne życie potraficie zawsze nieść pomoc wszystkim zagrożonym potrzebującym i poszkodowanym. Dziękuję w swoim i myślę że w imieniu większości naszych wspaniałych mieszkańców. Życzę Wam zawsze bezpiecznej służby i tyle samo powrotów co wyjazdów

Apeluję zatem do właściciel stacji o pilną kontrolę sprzętu, którego używa się na stacji, aby nie doszło do kolejnej tragedii.  

fot. OSP Przygodzice

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie