Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Wybory Parlamentarne 2023 w Gminie Przygodzice [NIEZBĘDNIK]

15 października 2023 roku pójdziemy do urn, aby wybrać przedstawicieli naszego Parlamentu: Sejmu i Senatu. W tym poście znajdziecie najpotrzebniejsze informacje na temat miejsca, sposobu głosowania oraz list. Lokale wyborcze otwierane są o godzinie 7:00, a zamykają się o 21:00. 
Wszelkie informacje na temat wyborów dostępne są pod tym linkiem:


Oto kilka liczb oraz faktów związanych z tegorocznymi wyborami: 
 • Gmina Przygodzice znajduje się w ramach okręgów wyborczych:

  Nr 36 - w wyborach do Sejmu RP
  Nr 95 - w wyborach do Senatu RP


  Otrzymamy zatem 2 karty do głosowania oraz 1 dodatkową kartę do głosowania w referendum. 
 • Przypominam, że dostaniemy dodatkową kartę do głosowania w referendum. Pytanie referendalne:

  "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?"

  "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?"

  "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?"

  "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?" 

 • Można odmówić przyjęcia trzeciej karty do głosowania - głosowanie w referendum. Karty nie będą spięte. 
 • Cisza wyborcza - kampania wyborcza i kampania referendalna kończą się dnia 13 października 2023 r. o godz. 24:00 


Obwodowe Komisje Wyborcze zlokalizowane w naszej Gminie: 


Obwodowa Komisja Wyborcza numer 1 - Sołectwo Chynowa

Siedziba: 
Szkoła Podstawowa im. Kard. Karola Wojtyły w Chynowej, Chynowa 70A, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców1058
Liczba wyborców810

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 2 - sołectwa: Hetmanów, Czarnylas (Czarnylas, osada leśna Krzyżaki)

Siedziba: Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie, Czarnylas ul. Odolanowska 42, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców1046
Liczba wyborców820

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 3 - sołectwo Dębnica

Siedziba: Zespół Szkół w Dębnicy, Dębnica ul. Ostrowska 140, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców1340
Liczba wyborców1036

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 4 - sołectwo Janków Przygodzki (Janków Przygodzki, wieś Przygodzice ulice: Azaliowa, Jaśminowa, Leśna, Magnoliowa, Osiedle Lawendowe, Piwoniowa, Rybacka, Wrzosowa, osada Pardalin, osada Trzcieliny) - 

Siedziba: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim, Janków Przygodzki ul. Szkolna 4, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców2008
Liczba wyborców1562

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 5 - sołectwo Przygodzice (wieś Przygodzice ulice: Baryczna, Boczna, Brzozowa, Bursztynowa, Ceglana, Cmentarna, Dębowa, Długa, Dolna, Ekologiczna, Gospodarcza, Inżynierska, Jesionowa, Kasztanowa, Jana Kochanowskiego, Kolejowa, Krańcowa, Krótka, Kwiatowa, Ludna, św. Marcina, Jana Mertki, Adama Mickiewicza, Mostowa, Nowe Osiedle, Ogrodowa, Orzechowa, Księdza Edwarda Pawlaka, Piwna , Plac Powstańców Wielkopolskich, Podgórna, Północna, Poprzeczna, Przedmieście, PTR, Różana, Rubinowa, Skryta, Ślepa, Słoneczna, Juliusza Słowackiego, Spokojna, Szkolna, Topolowa, Wąska, Wesoła, Wincentego Witosa, Wrocławska, Wspólna, Wysocka, Zielona, wieś Antonin ulica: Stacja PKP Przygodzice, osada Strugi, osada leśna Tarchalskie)

Siedziba: Szkoła Podstawowa w Przygodzicach, ul. Wysocka 2, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców2268
Liczba wyborców1821

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 6 - sołectwa: Wysocko Małe, Smardów
Siedziba: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym, Wysocko Małe ul. Kościelna 22, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców1601
Liczba wyborców1272
Obwodowa Komisja Wyborcza numer 7 - sołectwo Antonin (wieś Antonin ulice: Fryderyka Chopina, Dębowa, Kolejowa, Krótka, Leśna, Letniskowa, Mikstacka od nr 1 do nr 8, nr 10, od nr 12 do końca, Osiedle Kociemba, Pałacowa, Poprzeczna, Wrocławska, Wspólna, osada leśna Klady)
Siedziba: Sala wiejska, Antonin ul. Krótka 4, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców361
Liczba wyborców293

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 8 - sołectwo Topola-Osiedle (Topola-Osiedle ulice: Cicha, Romana Dmowskiego, Dworcowa, Graniczna, Jankowska, Kolejowa, Krańcowa, Krzywa, Łąkowa, Leśna, Lipowa, Miodowa, Odolanowska, Antoniego Pawlaczyka, Poprzeczna, Prezydencka, Prosta, Rolna, Senatorska, Skośna, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Wierzbowa, Wincentego Witosa, Leonarda Wojciechowskiego, Zimowa, Żwirowa)

Siedziba: Dom Ludowy, Topola-Osiedle ul. Dworcowa 34, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców999
Liczba wyborców780

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 9 - sołectwo Bogufałów

Siedziba: Sala wiejska, Bogufałów 7D, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców292
Liczba wyborców228

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 10 - sołectwo Przygodziczki (Przygodziczki, wieś Antonin ulica: Mikstacka nr 9 i nr 11)

Siedziba: Sala wiejska, Przygodziczki 49A, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców485
Liczba wyborców370

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 11 - sołectwo Topola Wielka (Topola Wielka ulice: Bażantarnia, Długa, Gajowa, Jarzębinowa, Krótka, Kwiatowa, Olszowa, Ostrowska, Polna, Popłomyków, Północna, Księdza Kanonika Stefana Rudowicza, Wiatraczna)
Siedziba: Sala wiejska, Topola Wielka 64, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców517
Liczba wyborców409


Obwodowa Komisja Wyborcza numer 12 - sołectwo Ludwików

Siedziba: Sala wiejska, Ludwików ul. Szkolna 15, 63-421 Przygodzice

Liczba mieszkańców266
Liczba wyborców210

Listy kandydatów do Sejmu RP:


Lista nr 1 - KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Lista nr 2 - KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI
Lista nr 3 - KW NOWA LEWICA
Lista nr 4 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Lista nr 5 - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Lista nr 6 - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
Lista nr 7 - KW POLSKA JEST JEDNA
Lista nr 8 - KW POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW

Kandydaci do Senatu RP:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie