Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Zmarł były zastępca wójta Gminy Przygodzice

Żegnamy zastępcę wójta Gminy Przygodzice, a także wieloletniego radnego samorządu gminnego, człowieka życzliwego i pogodnego. Nie żyje Witold Nowak - były zastępca wójta Gminy Przygodzice Tadeusza Garbaciaka, radny gminny oraz lubiana w naszej gminie postać.  Gdy w październiku 2012 roku, w wieku 65 lat Nowak przechodził na emeryturę, to świetny materiał pożegnalny zrobił mu Tomek Wojtasik z Urzędu Gminy Przygodzice. Cytował w nim wypowiedzi Nowaka: 

Cały czas żyję tą gminą, ale moja rola w tym urzędzie się kończy. Dziś sytuacja na rynku pracy zmieniła się diametralnie.Zaczynałem w ustroju, gdzie praca była obowiązkiem - zapewniała ją Konstytucja. Łatwiej było wtedy zarobić pierwszy grosz i się usamodzielnić. Mam troje dzieci i wiem, jak trudno młodym ludziom znaleźć tutaj zajęcie. Niepodobno wysyłać ich za chlebem za granicę.


Witold Nowak na zdjęciu autorstwa Tomasza Wojtasika z Urzędu Gminy Przygodzice.

Nowak był m.in. zastępcą wójta Tadeusza Garbaciaka w III kadencji samorządu (1998-2002), a także radnym gminnym II kadencji (lata 1994-1998), III kadencji (lata 1998-2002) oraz IV kadencji (lata 2002-2006) z Wysocka Małego. Kojarzyć Go można także z Gminnym Związkiem Kółek i Organizacji Rolniczych. Gdy odchodził na emeryturę był inspektorem Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Z naszym urzędem jest związany od 1979 roku, gdy zaczynał jako specjalista ds. melioracji i łąkarstwa, a drugą połowę etatu poświęcał na sprawy związane z gminnymi drogami. 

Od początku swojej działalności blisko związany z wsią i rolnictwem. Skończył studnia na Akademii Rolniczej.

Kondolencje dla rodziny. Msza święta pogrzebowa będzie miała miejsce w kościele parafialnym w Wysocku Wielkim 11 stycznia 2024 roku o godzinie 11:00.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie