Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Zmarł były zastępca wójta Gminy Przygodzice

Żegnamy zastępcę wójta Gminy Przygodzice, a także wieloletniego radnego samorządu gminnego, człowieka życzliwego i pogodnego. Nie żyje Witold Nowak - były zastępca wójta Gminy Przygodzice Tadeusza Garbaciaka, radny gminny oraz lubiana w naszej gminie postać.  Gdy w październiku 2012 roku, w wieku 65 lat Nowak przechodził na emeryturę, to świetny materiał pożegnalny zrobił mu Tomek Wojtasik z Urzędu Gminy Przygodzice. Cytował w nim wypowiedzi Nowaka: 

Cały czas żyję tą gminą, ale moja rola w tym urzędzie się kończy. Dziś sytuacja na rynku pracy zmieniła się diametralnie.Zaczynałem w ustroju, gdzie praca była obowiązkiem - zapewniała ją Konstytucja. Łatwiej było wtedy zarobić pierwszy grosz i się usamodzielnić. Mam troje dzieci i wiem, jak trudno młodym ludziom znaleźć tutaj zajęcie. Niepodobno wysyłać ich za chlebem za granicę.


Witold Nowak na zdjęciu autorstwa Tomasza Wojtasika z Urzędu Gminy Przygodzice.

Nowak był m.in. zastępcą wójta Tadeusza Garbaciaka w III kadencji samorządu (1998-2002), a także radnym gminnym II kadencji (lata 1994-1998), III kadencji (lata 1998-2002) oraz IV kadencji (lata 2002-2006) z Wysocka Małego. Kojarzyć Go można także z Gminnym Związkiem Kółek i Organizacji Rolniczych. Gdy odchodził na emeryturę był inspektorem Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Z naszym urzędem jest związany od 1979 roku, gdy zaczynał jako specjalista ds. melioracji i łąkarstwa, a drugą połowę etatu poświęcał na sprawy związane z gminnymi drogami. 

Od początku swojej działalności blisko związany z wsią i rolnictwem. Skończył studnia na Akademii Rolniczej.

Kondolencje dla rodziny. Msza święta pogrzebowa będzie miała miejsce w kościele parafialnym w Wysocku Wielkim 11 stycznia 2024 roku o godzinie 11:00.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie