Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Konferencja przed X Targami Rolno-Ogrodniczymi (2009 rok)


6 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja poświęcona X Targom Rolniczo - Ogrodniczym, które odbędą się 19 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach. Jak poinformowali organizatorzy, podczas targów nie zabraknie wystawców z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i lubelskiego. Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Organizatorem tegorocznych Targów jest Stowarzyszenie Pomocy Społeczności Lokalnej „Prometeusz" oraz Wielkopolska Izba Rolnicza, Powiat Ostrowski a współorganizatorem Gmina Przygodzice.

W konferencji prasowej wzięli udział: Piotr Walkowski prezes Stowarzyszenia Pomocy Społeczności Lokalnej „Prometeusz", Krzysztof Rasiak wicestarosta ostrowski, Dariusz Kaczmarek dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach oraz prezesi Rodzinnych Ogródków Działkowych.

Przez dziewięć lat spotykaliśmy się z Państwem, liczymy więc i tym razem na Państwa obecność. Zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji. Każdy znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie. Na chwilę obecną musimy dokonywać selekcji wśród zgłaszających. Mimo, że o ponad trzydzieści procent zwiększyliśmy powierzchnie targów to może się okazać, że nie dla wszystkich starczy miejsca - mówi Piotr Walkowski, prezes Stowarzyszenia Pomocy Społeczności Lokalnej „Prometeusz".

Do tej pory zgłosiło się ponad 120 wystawców związanych branżą ogrodniczą oraz firmy z zakresu rolnictwa - zainteresowani będą więc mieli znakomitą okazję do zakupienia kosiarki lub traktora ogrodniczego.

Podczas targów będzie uruchomiony punkt Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie będzie można oddać wniosek dotyczących płatności bezpośrednich na rok 2009. Na terenie szkoły będzie można uzyskać informację na temat aktualnej oferty edukacyjnej oraz uzyskania kwalifikacji rolniczych.

Bardzo trudno jest zorganizować tak dużą imprezę, ponieważ samych terenów wystawienniczych mamy ponad 5000 metrów kwadratowych. Najmniejsze stoisko ma 9 metrów kwadratowych, a największe 300. Dlatego musimy zapewnić ciągi komunikacyjne i porządek. Ze swej strony apeluje, aby wystawcy i zwiedzający podporządkowywali się służbom porządkowym - wyjaśnia Dariusz Kaczmarek dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach.

Zwiedzający będą mogli uczestniczyć w pokazie bezpiecznej obsługi sprzętu ogrodniczego i przyjrzeć się symulacji wypadku przy jego użytkowaniu. Przy tej okazji będzie można zobaczyć zakupioną niedawno najnowszą karetkę specjalistyczną, a zespół ratowniczy dokona pokazu pierwszej pomocy przy tego typu zdarzeniach.

Myślę, że targi to doskonała propozycja dla mieszkańców naszego powiatu i regionu. Będzie możliwość zapoznania się z nowościami stosowanymi w rolnictwie i ogrodnictwie, a także z nowymi technologiami produkcji rolnej. Targi to również znakomita okazja do spotkań i wymienienia doświadczeń. Tegorocznej edycji będzie towarzyszyć konferencja z okazji 15-lecia funkcjonowania Komisji ds. Bezpieczeństwa w Rolnictwie Indywidualnym. 
W konferencji potwierdzili udział znakomici goście, między innymi Główny Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy oraz Dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - podkreśla Krzysztof Rasiak, wicestarosta ostrowski.

Ostrowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej uruchomiła na terenie szkoły w Przygodzicach Muzeum Historii Pojazdów Wojskowych. Na pierwszej wystawie zaprezentuje się około dziesięciu pojazdów wojskowych. Przedstawione zostanie także pełne uzbrojenie i umundurowanie z czasów I i II wojny światowej. Będzie to z pewnością największą ciekawostką i nowością targów.

Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje - stoiska gastronomiczne, a dla najmłodszych zwiedzających będą czekały karuzele, różnego rodzaju zamki i zjeżdżalnie.

Zapraszamy wszystkich 19 kwietnia na XJubileuszowe Targi Rolniczo - Ogrodnicze w Przygodzicach.


autor tekstu: Anna Kryjom, Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie