Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Będzie powtórka z 1997 roku?

Padający od kilku dni deszcz daje się we znaki nie tylko mieszkańcom południa Polski. Dziś w Przygodzicach doszło do kilku lokalnych podtopień. Zalane piwnice, worki z piaskiem oraz pompy - powtórki z 1997 roku nikt by sobie nie życzył.

Kilka przygodzickich domostw ucierpiało przez spore wody spływające z "gór". Okazało się, że niektóre rowy melioracyjne nie były przygotowane na takie ilości spływającego deszczu. Woda w szczytowych momentach przelewała się przez ulicę Wrocławską w Przygodzicach. Momentalnie z pomocą wyruszyli strażacy, ale sami musieli uznać wyższość natury (co widać na zdjęciach poniżej).

- Nikt z nas nie spodziewał się powtórki z 1997 roku - tłumaczy jeden z mieszkańców ulicy Wrocławskiej. - Mam zalaną piwnicę i garaż - dodaje.

W 1997 roku woda spływająca z przygodzickich pagórków wyrządziła niemałe szkody. Ulica Wrocławska wyglądała jak górski potok - hektolitry wody przelewały się na drugą stronę. Zalało cało osiedle Biniewskiego. Ulica Nowe Osiedle zamieniła się w rwący potok. Czy ta sytuacja może się powtórzyć? 

Na pewno nie na taką skalę, jak wtedy, ale niebezpieczeństwo jest. Po tamtych wydarzeniach gmina zainwestowała w większe rury. Na ulicy Nowe Osiedle wymieniono wszystkie. Dziś woda i tak utrzymywała dość wysoki poziom, a dodam tylko, że akurat przestało padać....

Na razie sytuacja wydaje się opanowana, ale strażacy twierdzą, że w ciągu doby ma nadejść fala kulminacyjna ze wzgórz ostrzeszowskich. Może to spowodować znaczne podtopienia domostw przy rzece Barycz. 

Poniżej galeria, jutro ją uzupełnimy. Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie