Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Uczcili pamięć poległych

15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej obchodzone jest corocznie święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


W Przygodzicach w tym dniu w kościele Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy odbyła się uroczysta msza święta z okazji 90-tej rocznicy wojny polsko-bolszewickiej. Mszę świętą odprawiono w intencji poległych na polu chwały mieszkańców z Gminy Przygodzice: Jana Czekalskiego, Jana Fludra, Jana Jurczaka, Franciszka Stachurskiego i Stefana Zielezińskiego oraz pozostałych uczestników, którzy brali udział w wojnie: Stanisława Adamka, Józefa Osiewałę, Władysława Skupińskiego, Jana Rasiaka, Józefa Dybula, Wojciecha Świtonia, Jana Szymczaka, Stanisława Cielucha oraz Ignacego Wojtkowiaka. Po mszy przed pomnikiem 64 poległych w I wojnie światowej, powstaniu wielkopolskim, wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej w Przygodzicach zostały złożone symboliczne wiązanki z kwiatów i znicze przez członków Klubu Oficerów Rezerwy, Radę Sołecką Przygodzic, Radnych Przygodzic Towarzystwo Miłośników Przygodzic i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przygodzic. Modlitwę przy pomniku odmówił z ministrantami i przybyłymi po mszy św. mieszkańcami ks. proboszcz Marcin Tajsner a o poległych w wojnie przypomniał w krótkim wystąpieniu Edmund Radziszewski.
Zdjęcia: Zenon Walczak

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie