Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Uczcili pamięć poległych

15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej obchodzone jest corocznie święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


W Przygodzicach w tym dniu w kościele Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy odbyła się uroczysta msza święta z okazji 90-tej rocznicy wojny polsko-bolszewickiej. Mszę świętą odprawiono w intencji poległych na polu chwały mieszkańców z Gminy Przygodzice: Jana Czekalskiego, Jana Fludra, Jana Jurczaka, Franciszka Stachurskiego i Stefana Zielezińskiego oraz pozostałych uczestników, którzy brali udział w wojnie: Stanisława Adamka, Józefa Osiewałę, Władysława Skupińskiego, Jana Rasiaka, Józefa Dybula, Wojciecha Świtonia, Jana Szymczaka, Stanisława Cielucha oraz Ignacego Wojtkowiaka. Po mszy przed pomnikiem 64 poległych w I wojnie światowej, powstaniu wielkopolskim, wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej w Przygodzicach zostały złożone symboliczne wiązanki z kwiatów i znicze przez członków Klubu Oficerów Rezerwy, Radę Sołecką Przygodzic, Radnych Przygodzic Towarzystwo Miłośników Przygodzic i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przygodzic. Modlitwę przy pomniku odmówił z ministrantami i przybyłymi po mszy św. mieszkańcami ks. proboszcz Marcin Tajsner a o poległych w wojnie przypomniał w krótkim wystąpieniu Edmund Radziszewski.
Zdjęcia: Zenon Walczak

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie