Najnowszy post

Tomasz Sobczak na kanale 63-421

Nie wiem czy wiecie, ale w Jankowie Przygodzkim w stodole pasjonat trzyma odrestaurowanego wojskowego MIGa. Tym pasjonatem jest Tomasz Sobczak. W 9. odcinku Marcin Biegański będzie pytać go o chorobę zwaną pasją. Pasjonat zdobył samolot myśliwski LIM 5P i rozpoczął prace nad jego renowacją. Na jakim jest etapie? Jak wiele wolnego czasu poświęca na prace renowacyjne? Zobaczcie koniecznie. Link do odcinka poniżej. 

Uczcili pamięć poległych

15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej obchodzone jest corocznie święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


W Przygodzicach w tym dniu w kościele Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy odbyła się uroczysta msza święta z okazji 90-tej rocznicy wojny polsko-bolszewickiej. Mszę świętą odprawiono w intencji poległych na polu chwały mieszkańców z Gminy Przygodzice: Jana Czekalskiego, Jana Fludra, Jana Jurczaka, Franciszka Stachurskiego i Stefana Zielezińskiego oraz pozostałych uczestników, którzy brali udział w wojnie: Stanisława Adamka, Józefa Osiewałę, Władysława Skupińskiego, Jana Rasiaka, Józefa Dybula, Wojciecha Świtonia, Jana Szymczaka, Stanisława Cielucha oraz Ignacego Wojtkowiaka. Po mszy przed pomnikiem 64 poległych w I wojnie światowej, powstaniu wielkopolskim, wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej w Przygodzicach zostały złożone symboliczne wiązanki z kwiatów i znicze przez członków Klubu Oficerów Rezerwy, Radę Sołecką Przygodzic, Radnych Przygodzic Towarzystwo Miłośników Przygodzic i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przygodzic. Modlitwę przy pomniku odmówił z ministrantami i przybyłymi po mszy św. mieszkańcami ks. proboszcz Marcin Tajsner a o poległych w wojnie przypomniał w krótkim wystąpieniu Edmund Radziszewski.
Zdjęcia: Zenon Walczak

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie