Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

"Muzyczny Koniec Lata" w Przygodzicach - Zapraszamy

Rockowo-bluesowe covery, występ magika Jacka „Morano” Morawskiego oraz zabawa taneczna do białego rana – to atrakcje, jakie szykują się już w najbliższy piątek (24 września) w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. „Muzyczny koniec lata” to pionierski projekt grupki młodych ludzi, którzy na własną rękę chcą zorganizować w Przygodzicach coś ciekawego.  


„Muzyczny Koniec Lata” to z pewnością impreza dla Ciebie. Kierowana jest przede wszystkim do młodych osób, którym nieobojętne jest życie społeczno-kulturalne Przygodzic. Pamiętasz kiedy ostatnio zorganizowano tutaj jakieś wydarzenie i w dodatku nie występował tam Zespół Pieśni i Tańca czy Kapela Boćki? Nie przekreślamy tutaj naszych „wizytówek”, ale młodym ludziom powoli nudzą się lokalne przyśpiewki…. 

Dzięki zaangażowaniu kilku młodych osób z Przygodzic (i nie tylko) na scenie w najbliższy piątek zobaczymy wschodzące gwiazdy muzyki bluesowo-rockowej z przygodziczaninem Filipem Szkudlarkiem na czele. Tradycje bluesa i rocka w Przygodzicach są wieloletnie i chcemy do tej konwencji muzycznej się odwołać. Podczas koncertu usłyszymy m.in. bluesowe i rockowe covery znanych artystów. 

Jednak za nim na scenę wejdą muzycy, w GOK-u zobaczycie coś, czego jeszcze tam nie widzieliście! Kojarzycie pana o nazwisku Jacek „Morano” Morawski? Nie? To dobrze. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie polecać go każdemu, kto organizuje różnego rodzaju imprezy. Mimo, że Pan Jacek do najmłodszych nie należy, to jego czarodziejskie sztuczki są wciąż na czasie. Karty w jego dłoniach to rekwizyt codzienny, ale numer z unoszącym się przedmiotem to nie lada wyczyn. Czy faktycznie coś w tym dniu na sali gimnastycznej zniknie? Przekonajcie się sami... 

Na deser zagra znany wszystkim w Przygodzicach (i nie tylko) DJ Wojtas. Ten młodego pokolenia miłośnik hip-hopu potrafi poderwać nawet tych, którzy o tańcu nie maja zielonego pojęcia. Usłyszycie znane i lubiane przeboje. Zabawa do białego rana gwarantowana! 

W tym dniu nie będą liczyły się zdolności, ubiór, kolor włosów. Ważne by przyjść i bawić się dobrze. Nie zawiedźcie tych, którzy włożyli w organizację tego przedsięwzięcia dużo serca i tych, którzy wystąpią specjalnie dla Was. Nie podajemy nazwisk organizatorów, ale jedno możecie wiedzieć, utożsamiamy się z hasłem przewodnim: „Młodzież-Przyszłość”. 

Picie alkoholu na imprezie będzie zabronione! Pełnoletnie osoby mogą natomiast do godz. 23.00 skorzystać z otwartych w tym dniu punktów monopolowych: 

- baru u „Daniela” (ul. Kasztanowa) 300 metrów od sali GOK

- pizzerii PAOLA (ul Szkolna) 600 metrów od Sali GOK – kierunek Janków Przygodzki 


W pizzerii, co oczywiste, można także zamówić coś do jedzenia - do czego serdecznie zachęcamy. Ten punkt gastronomiczny oferuje także dowóz na miejsce. 


Zapraszamy też wytrwałych do zachowania porządku i pomocy przy pakowaniu sprzętów i sprzątaniu po imprezie. 

Patronat nad imprezą objął portal: http://www.gminaprzygodzice.blogspot.com/

Wstęp od godz. 20.00. Zapraszamy !

Takich imprez jak ta jest naprawdę niewiele, a dzięki Wam chcemy aby odbywały się one cyklicznie. Liczysz się tylko Ty i Twoja obecność. Wstęp to tylko 2 zł i to nie po to aby zarobić, ale po to by pokryć koszty transportu, nagłośnienia i środki na promocję tego wydarzenia. Po 21.00 wstęp 4 zł. Chcemy Was zachęcić do punktualności.


Musisz tam być!
Aktualizacja 23.09
W informacji nt. piątkowej imprezy podaliśmy, że alkohol będzie można kupić w sklepie "Daniel" u p. Bekera (do 23:00). Musimy tę informację sprostować. Otóż ów sklep, czy też pawilon (jak niektórzy zwykli go nazywać) będzie w tym dniu zamknięty. Polecamy robienie tego typu zakupów w Pizzerii Paola (ul. Szkolna). Tam także do 23. będzie można się zaopatrzyć w alkohol i jedzenie. 

Pamiętajcie, że jest jeszcze stacja benzynowa, ale ok. 23:00 zawyczaj jest "zamnkięcie dobry" i sklep po prostu nie funkcjonuje. Miłej i rozsądnej zabawy. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie