Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego nie będzie! Przynajmniej na razie.

Wczoraj w serwisie informacyjnym "Wydarzenia" TV Proart podała, że budowa obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Podstawą do takiego twierdzenia jest Projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011- 2015, w którym II etap obwodnicy Ostrowa znajduje się na odległym 22. miejscu i to na drugiej liście priorytetów. Wszystko wskazuje więc na to, że przez Gminę Przygodzice conajmniej do połowy roku 2012 nie będzie przebiegać żadna obwodnica, ani też nie rozpoczną się jakiekolwiek prace. Niektórzy mieszkańcy czują się oszukani, bo zapowiadano, że pieniądze na II etap obwodnicy się znajdą.....Jak na razie I etap obwodnicy w takim kształcie niewiele miastu daje....
Według projektu II etap obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego ma wyglądać tak:
Wielu polityków jeszcze w ubiegłym roku i zaraz po oddania do użytku pierwszego etapu obwodnicy (26 listopad 2009) obiecywało, że pieniądze na kolejny etap znajdą się i to "na 100 procent". Niestety już dziś wiadomo, że tak szybko się nie znajdą. Rząd opublikował pewien dokument, który raz na zawsze ucina wszelkie spekulacje. Plany budowy obwodnicy Ostrowa znajdują się w załączniku 1a, czyli z możliwością rozpoczęcia budowy, ale dopiero przed 2013 rokiem. Myślę, że na wiele Waszych pytań odpowie link do informacji TV Proart:


Wkrótce także link do informacji w postaci wideo.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie