Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Sprawcy włamań i kradzieży w rękach przygodzickich policjantów


Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat zatrzymali przygodziccy policjanci. Jak ustalono, w bieżącym i ubiegłym roku na terenie gminy Przygodzice i Ostrowa Wielkopolskiego dokonali szeregu włamań i kradzieży.To kolejny przykład, że policjanci często wracają do spraw, w których początkowo nie ustalono sprawców przestępstwa. Takie postępowania nie idą w zapomnienie. W ubiegłym tygodniu policjanci z przygodzickiego posterunku policji ustalili sprawców kradzieży roweru, która miała miejsce w marcu bieżącego roku w Dębnicy. Pokrzywdzony poniósł w jej wyniku straty w wysokości 800 złotych. Sprawcami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy naszego powiatu w wieku 17 i 18 lat.

Prowadzący sprawę analizując zdarzenia, do których doszło w ostatnim czasie w tych samych okolicach ustalili, że to nie jest jedyny wybryk młodych ludzi. Okazało się, że łupem złodziei padły łącznie cztery rowery wartości od 500 do 1.000 złotych. Ponadto na początku bieżącego roku z terenu prywatnych posesji skradli oni części motoroweru, narzędzia i przewody elektryczne, w połowie natomiast 2010 roku ich łupem padły różnego kształtu rury PCV.

Ustalono również, że w roku ubiegłym na terenie gminy Przygodzice i w Ostrowie Wielkopolskim obaj dokonali szeregu czynów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowań kradzieży z włamaniem do prywatnych obiektów. Sprawcy skradli części motoryzacyjne, kanistry z paliwem, a nawet pompkę do pompowania kół.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty łącznie czterech kradzieży rowerów, pięciu kradzieży z włamaniem oraz cztery usiłowania kradzieży z włamaniem.

Obu czeka teraz rozprawa przed sądem. Młodszy za część czynów odpowie przed sędzią rodzinnym.

źródło: KPP w Ostrowie Wielkopolskim/ kom. K. Kula

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie