Najnowszy post

Rekordowa temperatura w lutym. Tak ciepło nie było od 30 lat

25 lutego 2021 padł rekord temperatury w lutym, oczywiście od momentu notowania. Termometry w Makowie Podhalańskim pokazały aż 22,1 stopnia. Jest to najwyższa temperatura w historii lutowych pomiarów. Poprzednio ustanowiony rekord pochodzi z 25 lutego 1990 r. z tej samej stacji zlokalizowanej na południu Polski. W gminie Przygodzice także było wczoraj gorąco, ale czy padł rekord temperatury? Tego nie jestem w stanie powiedzieć, bo statystyk tutaj nikt nie prowadzi. Na pewno temperatura zbliżyła się do 20 stopni. 

Sprawcy włamań i kradzieży w rękach przygodzickich policjantów


Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat zatrzymali przygodziccy policjanci. Jak ustalono, w bieżącym i ubiegłym roku na terenie gminy Przygodzice i Ostrowa Wielkopolskiego dokonali szeregu włamań i kradzieży.To kolejny przykład, że policjanci często wracają do spraw, w których początkowo nie ustalono sprawców przestępstwa. Takie postępowania nie idą w zapomnienie. W ubiegłym tygodniu policjanci z przygodzickiego posterunku policji ustalili sprawców kradzieży roweru, która miała miejsce w marcu bieżącego roku w Dębnicy. Pokrzywdzony poniósł w jej wyniku straty w wysokości 800 złotych. Sprawcami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy naszego powiatu w wieku 17 i 18 lat.

Prowadzący sprawę analizując zdarzenia, do których doszło w ostatnim czasie w tych samych okolicach ustalili, że to nie jest jedyny wybryk młodych ludzi. Okazało się, że łupem złodziei padły łącznie cztery rowery wartości od 500 do 1.000 złotych. Ponadto na początku bieżącego roku z terenu prywatnych posesji skradli oni części motoroweru, narzędzia i przewody elektryczne, w połowie natomiast 2010 roku ich łupem padły różnego kształtu rury PCV.

Ustalono również, że w roku ubiegłym na terenie gminy Przygodzice i w Ostrowie Wielkopolskim obaj dokonali szeregu czynów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowań kradzieży z włamaniem do prywatnych obiektów. Sprawcy skradli części motoryzacyjne, kanistry z paliwem, a nawet pompkę do pompowania kół.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty łącznie czterech kradzieży rowerów, pięciu kradzieży z włamaniem oraz cztery usiłowania kradzieży z włamaniem.

Obu czeka teraz rozprawa przed sądem. Młodszy za część czynów odpowie przed sędzią rodzinnym.

źródło: KPP w Ostrowie Wielkopolskim/ kom. K. Kula

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie