Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Podsumowanie WINTER PARTY (foto)


W piątek 28 stycznia odbyła się kolejna impreza zorganizowana przez "Młodzież Przyszłość" w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach pod tytułem "WINTER PARTY". Po raz kolejny frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów, na imprezę przyszło grubo ponad 250 uczestników, a sala do godziny 22:30 została wypełniona po brzegi. Pół godziny wcześniej nasz radny Robert Kaczmarek energicznie przywitał wszystkich przybyłych i zaprosił ich do gorącej zabawy.Gdy sala już była pełna na scenie pojawili się chłopaki z SKAPA SQUADU ("Czapa", "Andrzej", "Muszla", "Mokry") i zaprezentowali kawałki hiphopowe z ich nowego repertuaru, były to "SIEMANO" I "10 PIJAKÓW", są to artyści pochodzący z Przygodzic i Ostrowa, którzy działają i współpracują z undergroundową sceną hiphopową Ostrowa. Kawałki bardzo ciepło odebrała publika, wszyscy z artystów mile się zdziwili z odbioru i znajomości tekstów kawałków przez publikę, koncercik, może i krótki ale za to konkretny.
Po występie impreza dalej trwała w świetnej atmosferze na parkiecie, dj Kris za konsolą wraz z kawałkami dj Czapy i secikiem dj Gibona sprawili, że do końca imprezy uczestnicy mogli bawić się przy najlepszych kawałkach muzyki rozrywkowej.

Poza parkietem doszło do kilku nie przewidzianych incydentów z niektórymi uczestnikami niestety takie wydarzenia się zdarzają i czasami porostu nie zdążymy zadziałać w szybkim czasie, za co organizatorzy przepraszają i obiecują, że na następnej imprezie poziom ochrony zostanie podwyższony.

Z dodatkowych informacji mogliśmy zauważyć, że na imprezie pojawiły się pieczątki oraz dwie nowe lampy UV, które mogliśmy zobaczyć na scenie jest to zakup organizatorów z pieniędzy, które zostały z poprzedniej imprezy. Jak organizatorzy powtarzają cena za bilety idzie na koszty zorganizowania takich imprez (ochrona, nagłośnienie, napoje dla pomocników imprezy, promocja imprezy i inne), a to co zostanie dodatkowo inwestujemy w nową imprezę.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na "WINTER PARTY" i zapraszamy na następną imprezę, która przewidywana jest na kwiecień, maj.

Poniżej fotoreportaż kilku autorów:

  

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie