Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

SPROSTOWANIE

Serwis www.gminaprzygodzice.info zamieszcza na wniosek Pana Przemysława Kaźmierczaka całą treść sprostowania fragmentu artykułu z dnia 28 lutego pt. Market "Dino" w miejsce starej Gorzelni. Sprostowanie jest opatrzone pewną cenzurą, co wyjaśniamy we fragmencie korespondecji administratorów strony z Panem Kaźmierczakiem.
Oto treść sprostowania, jakie przesłał na naszą skrzynkę przygodziceblogspot@gmail.com Pan Przemysław Kaźmierczak, były wójt gminy Przygodzice.


Sprostowanie informacji zawartej w Market „Dino”…


Odniosę się do stwierdzenia "Małym problemem jest też dojazd do ewentualnego sklepu. Idealnym rozwiązaniem byłby bezpośredni znajd z drogi krajowej nr 11. Poprzedni wójt gminy Przygodzice Przemysław Kaźmierczak na takie rozwiązanie się jednak nie godził."

Stwierdzenie jest nieprawdziwe i wprowadza czytelników w błąd i stawia mnie jako byłego wójta w złym świetle. Komentując wydarzenia należy uprzednio szczegółowo rozpoznać poruszany temat.

Wszelkie dokumenty dotyczące tej sprawy znajdują się w Urzędzie Gminy.

W wyjaśnieniu podaję: Starostwo w Ostrowie nie miało koncepcji, co do zagospodarowania terenu po gorzelni, zresztą jak do terenów i budynków po technikum, które to rudery wspaniałomyślnie przekazano gminie: Chata regionalna, siedziba GOPS, mieszkania socjalne. Jak wyglądały te "obiekty" chyba wszyscy pamiętają, stan obecny można oglądać codziennie.

Tak, więc wracając do gorzelni miała być tam ciepłownia, restauracja i jeszcze nie wiadomo, co. Po zdobyciu oferenta Starostwo ani oferent nie kontaktowali się z Urzędem, co do możliwości zagospodarowania terenu. Ponadto Gmina przystąpiła do zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego, gdzie przewiduje się działkę prawie 3 ha za stacją Shell pod budowę sklepu wielkopowierzchniowego. Czy w Przygodzicach potrzebne są dwa duże obiekty?, a co na to GS i właściciele sklepików osiedlowych? Informację taką posiadało Starostwo, bo to również ich własność (fragment tekstu ocenzurowany przez administratorów strony).

Po transakcji właściciel wystąpił o warunki zabudowy sugerując dojazd przez Plac Powstańców Wielkopolskich.


Na takie rozwiązanie biorąc pod uwagę: przystanek autobusowy, dojazd do gimnazjum, Zespołu Szkół(CKU), wspólnot mieszkaniowych, firm w "gospodarstwie", Banku, Powiatowego Biura ARiMR, osoby przechodzące z ul. Ludnej i Skrytej, siedzibę Urzędu Gminy, parking, Sklep, Kościół (pogrzeby i inne uroczystości), skwerek, który ma służyć wszystkim, którzy chcą chwilę odpocząć, poczekać na autobus – w zetknięciu z wyobrażalnym ruchem do dużego sklepu - klienci, dostawcy itd., przez wąskie gardło, jakim jest wjazd na teren PTR zgody być nie mogło!


Wyraziłem zgodę na wjazd od ul. Wrocławskiej. Na takie rozwiązanie nie wyraziła zgody DRDKiA w Poznaniu.

Istnieje możliwość dojazdu od ul. Przedmieście. Ja osobiście komunikacji przez Plac z powodów jak wyżej sobie nie wyobrażam.

Ostrzegam administratorów i innych użytkowników przed pisaniem nieprawdy.
Jeśli w dalszym ciągu będą ukazywały się podobne kalumnie wystąpię na drogę przewidzianą prawem.

Na każde pytanie dotyczące mojej działalności jako wójta gminy jestem gotów udzielić wyczerpującej odpowiedzi. E-mail: kww_kazmierczaka@interia.pl


Przemysław Kaźmierczak.
 
Oto fragment korespondencji, jaką otrzymał Pan Przemysław Kaźmierczak wraz z zapewnieniem, że sprostowanie zostanie umieszczone na naszej stronie. 

Witam Pana.

Sprostowanie oczywiście zamieścimy, w sposób znaczny może ono naruszać Pana dobre imię. Faktycznie Nasi czytelnicy mogli zostać przez nasze słowa wprowadzeni w błąd. Stąd decyzja administratorów o umieszczeniu Pana sprostowania. Administratorów - kilku a nie samego Pana Roberta Kaczmarka, który rzekomo stoi na czele owej spółki. Swoją drogą Pan Kaczmarek nie życzy sobie, by w ten sposób odnosić się do jego osoby.


(tutaj zamieściliśmy fragment, który usunęliśmy, co wyjaśniamy poniżej)

Niestety nie możemy pozwolić na to, by ta strona była jakimkolwiek polem walki pomiędzy Panem a Pana największym politycznym konkurentem. Uważamy również, że stwierdzenie " rudery wspaniałomyślnie przekazano gminie" jest stwierdzeniem niesmacznym, po raz kolejny uderzającym widocznie w poprzedni zarząd starostwa powiatowego(...). Stare powiedzienie mówi przecież, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.....

Proszę natomiast zrozumieć, że intencją naszą nie było oczernienie Pana postawy w tej sprawie - naszym zdaniem dojazd od strony ulicy Wrocławskiej jest niebezpieczny. Bardziej niebezpieczny niż przez wspomniany skwerek. Tyle, że innej opcji, jak sam Pan dobrze wie nie ma. Przynajmniej na razie.

W naszej opinii to jedyne, jak na razie, wartościowe rozwiązanie. Trzeba również zauważyć, że proponowane przez Pana rozwiązanie - dojazd do supermarketu od strony ulicy Przedmieście jest z punktu widzenia marketingowego nie do zaakceptowania. Proszę sobie wyobrazić klientów, którzy jeżdżą na około â - skręcają za kościołem i jadą dalej nieopodal przedszkola (co jak Pan dobrze wie także zagraża bezpieczeństwu maluchów i to trzeba zauważyć o wiele mniej rozgarniętych od czekającej w parku czy na przystanku młodzieży) i dalej jadą płytami nieopodal obory, wjeżdżają na teren gospodarstwa i dopiero wtedy trafiają do sklepu.

Sugeruje Pan, że przy wjeździe na Plac powinien stać znak: Zakaz wjazdu dla klientów Marketu " Dino" ? Momentalnie zlecą się tutaj media i Przygodzice będą pokazywane z tej złej strony.Ten, kto kupił teren po starej gorzelni dwa razy się zastanowi, zanim go dobrze zagospodaruje.


Tak samo my, jak i Pan doskonale wiemy, że kwestia tego dojazdu leży po stronie firmy kupującej ten teren - jednym słowem mogli pomyśleć przed samym kupnem starej gorzelni.


(...)


Pozdrawiamy
Administratorzy (nie jeden!) strony
www.gminaprzygodzice.blogspot.com

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie