Najnowszy post

Cmentarze w gminie Przygodzice zamknięte

Po raz pierwszy w nowoczesnej historii naszego Państwa nie będziemy mogli oddać czci naszym bliskim zmarłym. Premier Morawiecki właśnie poinformował, że w dniach 31 października - 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Decyzja podjęta nagle kompletnie zdezorganizowała wielu osobom plany na najbliższe dni, a można było tego uniknąć podejmując taki krok już kilka dni wcześniej, albo zasugerować, że taki krok wchodzi w grę.  Sam już nie wiem, co mam o tym myśleć. Pomożecie mi? Kiedy odwiedzicie swoich bliskich?  fot. Cmentarz parafialny w Przygodzicach #cmentarze #zamknięte #covid19 #covid #cmentarzewpolsce #cmentarz #groby #1listopada

Drogowa rewolucja w Czarnymlesie [FOTO]

"To cud, że tam nigdy nie doszło do tragiczniejszego zdarzenia drogowego" - mówią mieszkańcy Czarnegolasu na temat wiodącej przez wieś drogi wojewódzkiej nr 444. Już niedługo będą mogli jednak spać spokojnie - a ich głęboki sen mają zapewnić prowadzone tam właśnie roboty. Gruntowna modernizacja drogi, chodniki, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna oraz bezpieczne skrzyżowanie i wysepki - wszystko to ma sprawić, że droga do szkoły, kościoła czy nawet domu będzie znacznie bezpieczniejsza. Roboty zakrojone są na szeroką skalę. Czarnylas trzeba omijać szerokim łukiem, gdyż jest praktycznie nieprzejezdny. Trzeba liczyć się więc z objazdami. Więcej informacji poniżej. 


O niebezpiecznej drodze nr 444 w Czarnymlesie pisaliśmy już znacznie wcześniej (zobacz -----> TUTAJ). Od tamtego czasu niewiele się działo, ale tylko pozornie. Plany przebudowy drogi wojewódzkiej nr 444 relacji Krotoszyn - Ostrzeszów już były. Ogłoszenie o przetargu na jej wyremontowanie pojawiło się na stronie Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich dokładnie 16 maja. 




To, co teraz dzieje się w Czarnymlesie to prawdziwa drogowa rewolucja. Zerwana została nawierchnia drogi od samego początku tej miejscowości (jadąc od strony Krotoszyna). Na skrzyżowaniu przy tamtejszym kościele budowane są specjalne wysepki, które poprawią znacznie bezpieczeństwo w tamtym miejscu. 





Stopniowo prace będę przenosić się w głąb Czarnegolasu.  Zakończą się dopiero w przyszłym roku. Wcześniej ekipa budowlana przebudowała drogę w Szklarce Przygodzickiej w powiecie ostrzeszowskim. Znacznie bezpieczniej zrobiło się także po wybudowaniu nowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 z Ostrowa do Wrocławia oraz wojewódzkiej nr 444. 

Z powodu robót zorganizowano objazdy. 

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie