Najnowszy post

Tomasz Sobczak na kanale 63-421

Nie wiem czy wiecie, ale w Jankowie Przygodzkim w stodole pasjonat trzyma odrestaurowanego wojskowego MIGa. Tym pasjonatem jest Tomasz Sobczak. W 9. odcinku Marcin Biegański będzie pytać go o chorobę zwaną pasją. Pasjonat zdobył samolot myśliwski LIM 5P i rozpoczął prace nad jego renowacją. Na jakim jest etapie? Jak wiele wolnego czasu poświęca na prace renowacyjne? Zobaczcie koniecznie. Link do odcinka poniżej. 

Drogowa rewolucja w Czarnymlesie [FOTO]

"To cud, że tam nigdy nie doszło do tragiczniejszego zdarzenia drogowego" - mówią mieszkańcy Czarnegolasu na temat wiodącej przez wieś drogi wojewódzkiej nr 444. Już niedługo będą mogli jednak spać spokojnie - a ich głęboki sen mają zapewnić prowadzone tam właśnie roboty. Gruntowna modernizacja drogi, chodniki, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna oraz bezpieczne skrzyżowanie i wysepki - wszystko to ma sprawić, że droga do szkoły, kościoła czy nawet domu będzie znacznie bezpieczniejsza. Roboty zakrojone są na szeroką skalę. Czarnylas trzeba omijać szerokim łukiem, gdyż jest praktycznie nieprzejezdny. Trzeba liczyć się więc z objazdami. Więcej informacji poniżej. 


O niebezpiecznej drodze nr 444 w Czarnymlesie pisaliśmy już znacznie wcześniej (zobacz -----> TUTAJ). Od tamtego czasu niewiele się działo, ale tylko pozornie. Plany przebudowy drogi wojewódzkiej nr 444 relacji Krotoszyn - Ostrzeszów już były. Ogłoszenie o przetargu na jej wyremontowanie pojawiło się na stronie Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich dokładnie 16 maja. 
To, co teraz dzieje się w Czarnymlesie to prawdziwa drogowa rewolucja. Zerwana została nawierchnia drogi od samego początku tej miejscowości (jadąc od strony Krotoszyna). Na skrzyżowaniu przy tamtejszym kościele budowane są specjalne wysepki, które poprawią znacznie bezpieczeństwo w tamtym miejscu. 

Stopniowo prace będę przenosić się w głąb Czarnegolasu.  Zakończą się dopiero w przyszłym roku. Wcześniej ekipa budowlana przebudowała drogę w Szklarce Przygodzickiej w powiecie ostrzeszowskim. Znacznie bezpieczniej zrobiło się także po wybudowaniu nowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 z Ostrowa do Wrocławia oraz wojewódzkiej nr 444. 

Z powodu robót zorganizowano objazdy. 

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie