Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Potężny pożar kurnika w Chynowej

fot. JRG PSP Ostrów
Straty oszacowano na 500 tysięcy złotych. Spaliło się 20 tysięcy piskląt. W piątek 18 grudnia w Chynowej doszło do pożaru kurnika. W momencie gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej ponad 80% budynku było już w ogniu. Z pożarem przez 6 godzin walczyło 13 zastępów straży pożarnej, w tym lokalne jednostki OSP. Poniżej relacja strażaków z miejsca pożaru, jednego z większych w ostatnich miesiącach na terenie naszej gminy. 


"W piątek 18 grudnia 2015 roku, około godziny 15.40, w miejscowości Chynowa (gm. Przygodzice), z nieustalonych jeszcze przyczyn (dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa), doszło do powstania pożaru budynku kurnika, w którym znajdowało się 20 tysięcy piskląt. Strażacy, po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzili, że pożarem objęte jest 80% powierzchni budynku, a dym wydobywa się ze wszystkich okien oraz otworów wentylacyjnych usytuowanych na dachu obiektu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 10 prądów gaśniczych na palący się dach budynku oraz do jego wnętrza przez otwory okienne. Strażacy podali również 3 prądy wody w obronie znajdujących się w pobliżu - a tym samym zagrożonych przez ogień - obiektów tj. silosów oraz pomieszczeń technicznych: rozdzielni elektrycznej i agregatu prądotwórczego. Z pożarem przez ponad 6 godzin, walczyło 13 zastępów straży pożarnej (5 zastępów PSP z Ostrowa Wlkp. oraz 8 OSP, w tym 4 włączone do KSRG). W sumie w akcji brało udział ponad 40 strażaków. W wyniku pożaru spaleniu uległo: 20 tysięcy piskląt, zautomatyzowana instalacja do podawania paszy i pojenia kurczaków, instalacja wentylacyjna i grzewcza oraz drewniana konstrukcja dachu. Na skutek pożaru zniszczeniu uległo: wnętrze kurnika, pokrycie dachu (blacha), słupy metalowe, kocioł i instalacja c.o. Wstępnie straty materialne zostały oszacowane na 500 tysięcy złotych"

źródło: http://www.psp.wlkp.pl/?art=16793,
fotografie: JRG PSP Ostrów Wlkp.Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie