Najnowszy post

Wigilia 2020 tylko w wąskim rodzinnym gronie?

Pandemia to czas absurdów. W projekcie rozporządzenia, które będzie dyktowało nam jak zachowywać się w czasie najbliższych kilku tygodni jest zapis, że w spotkaniach podczas tegorocznego Bożego Narodzenia będzie mogło wziąć udział maksymalnie 5 osób. I choć planowane zmiany mówią o tym, że nie dotyczy to domowników, to odnoszę wrażenie, że toniemy właśnie w morzu absurdów. Bo jak i kto będzie to sprawdzał? Policja zamieni się w kolędników? 

Zumba jest dobra na wszystko. Na problemy szczególnie

fot. Zumba instruktor Daria
Skup się na tańcu, nie na problemach życia codziennego, a zobaczysz, że przez godzinę Twój organizm pozbędzie się nie tylko złych emocji, ale też zbędnych kalorii. W każdy wtorek w Gminnym Ośrodku Kultury o godzinie 19:00 instruktor zumby Daria Krakowska zaprasza na 60 minut intensywnego wysiłku fizycznego, ale proszę nie mylić tej aktywności z podnoszeniem ciężarów. Zumba to połączenie fitness z tańcem latynoamerykańskim. Godzinny wysiłek fizyczny -  nieustanna nauka tańca - powoduje, że mózg przestaje skupiać się na myśleniu o problemach. Liczy się tylko kolejny krok. Spróbujcie, bo warto. 

Kiedy? Gdzie? 

Odpowiadając na zapytanie kierowane w naszą stronę na facebookowym profilu bloga oświadczamy, że kalorie spalić można w każdy wtorek o godzinie 19:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Zajęcia z zumby prowadzi Daria Krakowska, która od 4 lat jest licencjonowanym instruktorem Zumby. 
Zajęcia trwają 60 minut.

Kto może przyjść? 

Właściwie nie ma ograniczeń wiekowych. Pierwsze kroki mogą stawiać już dzieci w wieku 3 lat. Zdarza się, że po swojemu zumbę tańczy też 80-latka. Dominują kobiety, ale faceci także czasem zawitają by potańczyć zumbę. Podczas zajęć nikt nikogo do niczego nie zmusza. Tańczysz ile chcesz, jeśli się zmęczysz - możesz sobie odpocząć, ale podobno zmęczenia nie poczujesz ani przez chwilę. Chodzi o dobrą zabawę. 

Co ze sobą zabrać? 

Oczywiście strój sportowy na przebranie. Koniecznie buty, a reszta to już dowolność, ale pamiętajcie, że w dżinsach Wasze ruchy będą conajmniej skrępowane. Z czym to się je? 

Zumba to fitnes połączony z tańcem latynoamerykańskim i tak naprawdę niejedno ma imię. Przy intensywnym wysiłku w godzinę można spalić nawet kilkaset kalorii

- Na zajęciach ćwicząc intensywnie można spalić do kilkuset kalorii. Ale głównie chodzi w nich o to, żeby się dobrze bawić, zapomnieć o problemach i totalnie się wyluzować. Skupiając się na krokach można zapomniec o wszystkim - mówi Daria Krakowska, instruktor Zumby.


Więcej informacji na oficjalnym profilu Darii: 


fotosy: archiwum prywatne Darii Krakowskiej

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie