Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Niesie pomoc od 110 lat. OSP Przygodzice z wiekowym jubileuszem

Została powołana do życia w 1907 po to, by służyć lokalnej społeczności. I tak jest do dziś. W 2017 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach obchodzi swoje 110-lecie. Jubileusz połączono z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Uroczystość z udziałem sztandarów z wielu innych jednostek z terenu całego powiatu odbyła się wczoraj 14 maja w Przygodzicach. Poprzedziły ją przemarsz do miejscowego kościoła oraz msza święta w intencji druhów. W obchodach uczestniczyło kilkaset osób, łącznie z parlamentarzystami, włodarzami lokalnych samorządów oraz władzami Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorami obchodów byli starosta ostrowski Paweł Rajski, Zarząd Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim, wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach. Poniżej fotografie oraz kilka filmików z imprezy, a także relacja lokalnej Telewizji Proart. 


Z kronikarskiego obowiązku muszę powiedzieć, że korowód złożony z pocztów sztandarowych wyruszył spod Chaty Regionalnej, gdzie strażacy się wcześniej zebrali. W kościele miejscowym kościele Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Przygodzicach strażaków przywitał ksiądz proboszcz Marcin Taisner, ale nie on jeden był gospodarzem mszy świętej. Koncelebrowali ją także delegat Biskupa kaliskiego ks. Prałat Aleksander Gendera oraz ks. Piotr Kuświk - Powiatowy Kapelan strażaków. 

Poczty sztandarowe prowadzone przez orkiestrę dętą z Ołoboku weszły do kościoła.

Na zdjęciu delegat biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka ksiądz Aleksander Gendera. 
Na zdjęciu m.in. Andrzej Morta (były komendant PSP w Ostrowie Wielkopolskim - od lewej), Przemysław Kaźmierczak ( prezes ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim, Jacek Wiśniewski - obecny komendant PSP w Ostrowie. W pierwszym rzędzie Janina Wojtasiak, przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice, Krzysztof Rasiak wójt Gminy Przygodzice oraz Kazimierz Niziołek, radny Gminy Przygodzice. 

Poczty sztandarowe.


Po mszy świętej strażacy oraz zaproszeni goście przeszli w pochodzie spod kościoła do miejscowego Ośrodka Kultury i Sportu. To właśnie tam znajduje się remiza OSP Przygodzice i tam wręczono m.in. pamiątkowe medale oraz medale dla zasłużonych strażaków. Uroczystość trwała około godziny. 


Przemawia Przemysław Kaźmierczak - członek prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego a także Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP w Ostrowie Wielkopolskim. 


Wyróżnienia oraz medale otrzymali nie tylko strażacy. 

Zaproszeni goście.Oto relacja Telewizji Proart z obchodów. 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie