Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Rząd wprowadza stan epidemii

W Polsce potwierdzono 425 przypadków koronawirusa. Hospitalizowanych jest 871 osoby, a 28440 objętych jest kwarantanną domową. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 48660 osób. Zmarła 6. osoba zarażona koronawirusem - 27-letnia kobieta, która niedawno urodziła dziecko. Jako powód jej śmierci wskazano jednak inną przyczynę, więc nie jest wliczana w statystykę dotyczącą wirusa. 
Z tego powodu rząd wprowadził dziś stan epidemii w Polsce. Daje to nowe kompetencje służbom. Jakie? M.in. możliwość „odcinania” miast i tworzenia stref wykluczenia. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że szkoły nie będą funkcjonować jeszcze przez kolejne dwa tygodnie. Jak dobrze pójdzie uczniowie wrócą do ławek dopiero po świętach wielkanocnych. Premier zapewnił jednak, że nie są to #koronaferie, a konieczna przerwa, podczas której młodzież ma korzystać z dobrodziejstw e-nauki. #elerning w dobie koronawirusa kwitnie. Dla nauczycieli to poligon doświadczalny. Wielu z nich dopiero uczy się korzystać z takich narzędzi jak Messanger, Whatsapp czy Google Classroom. Rodzice powoli chyba zaczynają rozumieć co tak naprawdę robi nauczyciel i że nie jest to tylko przysłowiowe 18 godzin w tygodniu. Dopiero teraz co niektórym otwierają się oczy, gdy sami muszą przy pomocy różnego rodzaju platform przekazać dziecku jakie zadania ma wykonać. Dłuższa przerwa spowoduje, że pracy będzie sporo. Dużo będzie trzeba potem nadrobić. Nauczyciele będą mogli stawiać oceny za zadania domowe. Kto wie: może wreszcie szkoła przywyknie do takich narzędzi jak Google Form? Edukacja już nigdy nie będzie taka sama po tej epidemii. Wierzcie mi. Dziś z e-learningu korzysta 92% szkół. 

Mateusz Morawiecki na konferencji mówił, że zwiększona zostaje grzywna za złamanie postanowień kwarantanny. Każdy, kto został nią objęty przez 14 dni (pod groźbą dotkliwych sankcji finansowych) musi pozostać w domu. W pobliskim Ostrzeszowie młody facet opuścił sobie domostwo, choć zgodnie z prawem powinien tam pozostać do końca kwarantanny. Grozi mu w sumie 10 tysięcy złotych kary (5+5) i sprawa w sądzie. A przypominam, że sankcje mają być jeszcze dotkliwsze. Kara wzrasta z 5 tysięcy na 30 tysięcy. Z moich informacji wynika, że w gminie Przygodzice są osoby, które są poddane kwarantannie. 

Pierwszy dzień wiosny był smutny i mokry. Po kilku ciepłych dniach przyszedł front, który znacznie ochłodził Polskę i jutro będzie skutkował przymrozkami. Już dziś w nocy temperatura spadnie tylko do 2 stopni powyżej zera. 


W bocianim gnieździe widziano dziś parkę. 

źródło: Ministerstwo Zdrowia, KPRM
fot. Adam Guz, KPRM

#koronawirus #gmina #samorząd #elearning #przerwa #edukacja #googleform #googleclassroom #rząd #epidemia #

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie