Najnowszy post

Pierwszy bocian w gnieździe już jest. Rozpoczynamy bociani sezon 2023

No to możemy oficjalnie otworzyć bociani sezon 2023! Wczoraj na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach pojawił się pierwszy w tym sezonie bocian.  Wcześniej widziano go na łąkach przygodzickich, a potem pokazał się światu. Serwis bociany.przygodzice.pl przeżywa prawdziwe oblężenie.  Zdziwił się pewnie, bo zobaczył nowo wyremontowany budynek Urzędu Gminy. Wiosna! 

Przygodzice: Czy biała komunikacyjna zniknie zupełnie?

Masz komunikacyjny sieci T-Mobile powstaje przy Góreczniku. Montaż konstrukcji jest już na ukończeniu. Czy polepszy to jakość połączeń telefonicznych w Przygodzicach oraz najbliższej okolicy? 
Sieci komórkowe sukcesywnie tworzą sieć, która wypełnia zasięgiem telefonii komórkowej tzw. białe plamy telekomunikacyjne. Są to miejsca na mapie, w których nie wykonamy połączenia. Pisaliśmy o tym problemie kilka lat temu. W 2016 roku na krajowej "11" doszło do groźnego wypadku drogowego. Podczas zdarzenia uczestnicy skarżyli się na to, że nie mogli się dodzwonić do służb ratunkowych.

W grudniu 2016 roku informowaliśmy o tym, że powstał maszt sieci Play przy siedzibie GS Samopomoc Chłopska w Przygodzicach. Przeczytajcie cały tekst tutaj: 

https://www.gminaprzygodzice.info/2016/12/maszt-telekomunikacyjny-play-poprawia.html

Ostatnio ta sama sieć komórkowa poinformowała o tym, że kolejna miejscowość w gminie Przygodzice znalazła się w zasięgu sieci LTE oraz LTE Ultra. https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/play-lte-zasieg-nowe-miejscowosci-styczen-2021

Inwestycje poczynione przez spółkę Play spowodowały, że jakość połączeń w Przygodzicach i okolicy znacznie się polepszyła - oczywiście największą zmianę odczuli właściciele komórek w tej sieci. Dzięki inwestycji sieci T-Mobile, która jest właśnie realizowana przy Góreczniku zasięg ma być jeszcze lepszy. Będzie to stacja bazowa przy Karczmie i Hotelu. 

Wójt Gminy Przygodzice zawiadamia, że w dniu 02.10.2018r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego polegającego na: „budowie stacji bazowej telefonii komórkowej T-Mobile Polska S.A. nr 44379” na terenie działki nr 1222/3 położonej w m. Antonin, gm. Przygodzice.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie