Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Przygodzice: Czy biała komunikacyjna zniknie zupełnie?

Masz komunikacyjny sieci T-Mobile powstaje przy Góreczniku. Montaż konstrukcji jest już na ukończeniu. Czy polepszy to jakość połączeń telefonicznych w Przygodzicach oraz najbliższej okolicy? 
Sieci komórkowe sukcesywnie tworzą sieć, która wypełnia zasięgiem telefonii komórkowej tzw. białe plamy telekomunikacyjne. Są to miejsca na mapie, w których nie wykonamy połączenia. Pisaliśmy o tym problemie kilka lat temu. W 2016 roku na krajowej "11" doszło do groźnego wypadku drogowego. Podczas zdarzenia uczestnicy skarżyli się na to, że nie mogli się dodzwonić do służb ratunkowych.

W grudniu 2016 roku informowaliśmy o tym, że powstał maszt sieci Play przy siedzibie GS Samopomoc Chłopska w Przygodzicach. Przeczytajcie cały tekst tutaj: 

https://www.gminaprzygodzice.info/2016/12/maszt-telekomunikacyjny-play-poprawia.html

Ostatnio ta sama sieć komórkowa poinformowała o tym, że kolejna miejscowość w gminie Przygodzice znalazła się w zasięgu sieci LTE oraz LTE Ultra. https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/play-lte-zasieg-nowe-miejscowosci-styczen-2021

Inwestycje poczynione przez spółkę Play spowodowały, że jakość połączeń w Przygodzicach i okolicy znacznie się polepszyła - oczywiście największą zmianę odczuli właściciele komórek w tej sieci. Dzięki inwestycji sieci T-Mobile, która jest właśnie realizowana przy Góreczniku zasięg ma być jeszcze lepszy. Będzie to stacja bazowa przy Karczmie i Hotelu. 

Wójt Gminy Przygodzice zawiadamia, że w dniu 02.10.2018r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego polegającego na: „budowie stacji bazowej telefonii komórkowej T-Mobile Polska S.A. nr 44379” na terenie działki nr 1222/3 położonej w m. Antonin, gm. Przygodzice.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie