Najnowszy post

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".

Przygodzickie Biennale Sztuki "RETROSPEKTYWA" vol.3

To wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Bez nadęcia, a z artystycznym pazurem udało się skupić w jednym miejscu i o jednym czasie artystów z całej Polski i zaproponować mieszkańcom regionu kulturalną ucztę. Moda, poezja, muzyka, malarstwo, grafika, fotografia, rękodzieło -  to wszystko oraz znaczenie więcej znajdziecie na tegorocznej edycji "Przygodzickie Biennale Sztuki "RETROSPEKTYWA" vol. 3". Spotykamy się po raz trzeci, tym razem znów w Antoninie w malowniczym Pałacyku Książąt Radziwiłłów. Zapraszam w imieniu organizatorów w najbliższą sobotę 21 sierpnia od godziny 17:00 do godziny 22:00.Notka organizatora:

Już w sobotę 21 sierpnia o godzinie 17:00, w parku wokół Pałacu Myśliwskiego w Antoninie, rusza trzecia odsłona Retrospektywy, Przygodzickiego Biennale Sztuki. Organizatorom udało się zgromadzić ponad czterdziestu twórców z całej Polski, prezentujących rozmaite dziedziny twórczości: malarstwo, fotografię, muzykę, modę, poezję. 

To już kolejne w tym roku wydarzenie organizowane przez galerię sztuki Operis.Artis, na co dzień promującą i prezentującą malarstwo z całego kraju w Antoninie. Twórcy galerii, Marcin Biegański i Paweł Marciszewski, stwierdzają: chcemy aby Antonin kojarzony był nie tylko jako centrum wydarzeń związanych z Fryderykiem Chopinem i ośrodkiem wypoczynkowym, ale także jako miejsce przyjazne twórcom i miłośnikom sztuki. Podkreślają, że owocna praca możliwa jest dzięki wspierającym galerię instytucjom, z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach, oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu na czele. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie