Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Przed nami bardzo dynamiczna sytuacja pogodowa, czyli kolejny incydent, który może spowodować zniszczenia i przerwy w dostawie prądu. Od samego początku niedzieli spodziewajmy się silnego wiatru oraz przejścia gwałtownego frontu, być może z powtórką z poniedziałku 17 stycznia. Jutro otrzymacie komunikat z RCB w tej sprawie na SMS. O incydencie z 17 stycznia pisałem na blogu tutaj: 

https://www.gminaprzygodzice.info/2022/01/burza-w-styczniu-powazny-incydent.html

Tym razem może być jeszcze groźniej, ponieważ modele pogodowe prognozują jeszcze silniejszy wiatr, który w porywach może przekraczać 100 km/h. 

Potencjalnie niebezpieczny incydent opisuje na swoim meteoblogu Jarosław Turała:

https://www.facebook.com/meteoexpert/

Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy także się do tego ustosunkowali: 

https://lowcyburzpim.pl/wichura-nadia-nadciaga-nad-polske-wiatr-do-120-km-h-mozliwe-linie-szkwalu-i-burze-sniezne/

A tutaj widać prognozowane podmuchy wiatru w aplikacji Windy.com

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie