Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Przed nami bardzo dynamiczna sytuacja pogodowa, czyli kolejny incydent, który może spowodować zniszczenia i przerwy w dostawie prądu. Od samego początku niedzieli spodziewajmy się silnego wiatru oraz przejścia gwałtownego frontu, być może z powtórką z poniedziałku 17 stycznia. Jutro otrzymacie komunikat z RCB w tej sprawie na SMS. O incydencie z 17 stycznia pisałem na blogu tutaj: 

https://www.gminaprzygodzice.info/2022/01/burza-w-styczniu-powazny-incydent.html

Tym razem może być jeszcze groźniej, ponieważ modele pogodowe prognozują jeszcze silniejszy wiatr, który w porywach może przekraczać 100 km/h. 

Potencjalnie niebezpieczny incydent opisuje na swoim meteoblogu Jarosław Turała:

https://www.facebook.com/meteoexpert/

Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy także się do tego ustosunkowali: 

https://lowcyburzpim.pl/wichura-nadia-nadciaga-nad-polske-wiatr-do-120-km-h-mozliwe-linie-szkwalu-i-burze-sniezne/

A tutaj widać prognozowane podmuchy wiatru w aplikacji Windy.com

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie