Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Przed nami bardzo dynamiczna sytuacja pogodowa, czyli kolejny incydent, który może spowodować zniszczenia i przerwy w dostawie prądu. Od samego początku niedzieli spodziewajmy się silnego wiatru oraz przejścia gwałtownego frontu, być może z powtórką z poniedziałku 17 stycznia. Jutro otrzymacie komunikat z RCB w tej sprawie na SMS. O incydencie z 17 stycznia pisałem na blogu tutaj: 

https://www.gminaprzygodzice.info/2022/01/burza-w-styczniu-powazny-incydent.html

Tym razem może być jeszcze groźniej, ponieważ modele pogodowe prognozują jeszcze silniejszy wiatr, który w porywach może przekraczać 100 km/h. 

Potencjalnie niebezpieczny incydent opisuje na swoim meteoblogu Jarosław Turała:

https://www.facebook.com/meteoexpert/

Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy także się do tego ustosunkowali: 

https://lowcyburzpim.pl/wichura-nadia-nadciaga-nad-polske-wiatr-do-120-km-h-mozliwe-linie-szkwalu-i-burze-sniezne/

A tutaj widać prognozowane podmuchy wiatru w aplikacji Windy.com

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie