Najnowszy post

Pierwszy bocian w gnieździe już jest. Rozpoczynamy bociani sezon 2023

No to możemy oficjalnie otworzyć bociani sezon 2023! Wczoraj na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach pojawił się pierwszy w tym sezonie bocian.  Wcześniej widziano go na łąkach przygodzickich, a potem pokazał się światu. Serwis bociany.przygodzice.pl przeżywa prawdziwe oblężenie.  Zdziwił się pewnie, bo zobaczył nowo wyremontowany budynek Urzędu Gminy. Wiosna! 

Nieznani sprawcy okradli bankomat przy piekarni w Przygodzicach

Policja intensywnie szuka sprawców nocnego/porannego włamania do bankomatu przy piekarni GS w Przygodzicach. Nieznani złodzieje okradli urządzenie prawdopodobnie między północą a 4:00 rano w niedzielę. Oddalili się prawdopodobnie w kierunku Katowic/Wrocławia. Ile pieniędzy zginęło? Tego na razie nie wiadomo.Do tej pory bankomaty nieznani sprawcy wysadzali w powietrze (patrz przykład z pobliskiego Mikstatu czy Odolanowa) robiąc przy tym sporo hałasu. Tym razem prawdodpobnie użyli znacznie bardziej cichego sposobu. Prawdopodobnie zrobili to przy pomocy urządzenia z palnikiem, o czym świadczą zniszczenia na zdjęciach opublikowanych na portalu ostrow24.tv. Na razie oficjalnie nie potwierdzono czy coś (i przede wszystkim ile) zginęło. Bankomat należał do Spółdzielczej Grupy Bankowej. Wspomniany portal pisze o "niemałej sumce". 

W niedzielę rano przy Piekarni pojawili się technicy z Komendy Wojewódzkiej z Poznania. Ubrani w kaftany prowadzili czynności, które mają pomóc w ustaleniu szczegółów włamania. Ich ubiór był konieczny, aby nie przynieśli ze sobą dodatkowych śladów.

Wiele wskazuje na to - podaje Polska Agencja Prasowa - że złodzieje wcześniej przestawili kamerę znajdującą się na budynku Piekarni. Pobliskie kamery niestety niewiele zobaczyły. Nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć, że złodzieje oddalili się z miejsca włamania około godziny 4:08. Poszli w kierunku Górecznika. Gdzie mieli zaparkowany samochód? Czy na tzw. wysadzanej drodze (w kierunku Chynowy Lipie) czy dalej na starej drodze w kierunku kąpieliska na Góreczniku lub na parkingu Górecznika? Jakie to było auto? Na te oraz inne pytania muszą odpowiedzieć śledczy. Jedno jest pewne: droga w kierunku Antonina daje sporo możliwości ucieczki, bo jest to miejscowość, w której łączą się drogi wojewódzkie i krajowe. 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie