Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Ogromne dofinansowanie na inwestycję w Przygodzicach

Gmina Przygodzice otrzyma prawie 20 milionowe dofinansowanie na budowę wiaduktu przy nowo budowanej Biedronce w Przygodzicach. Wiadukt i sieć dróg połączą drogę wojewódzką 490 (dawna krajowa „11”) z terenami inwestycyjnymi.

Wójt Krzysztof Rasiak został w trybie pilnym zaproszony do Warszawy, więc zwiastowało to otrzymanie sporego zastrzyku finansowego dla naszej gminy. I tak się stało. 

Niespełna 20 milionów otrzyma samorząd Gminy Przygodzice w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych. To dofinansowanie na poziomie aż 98%, co oznacza że z gminnego budżetu na ten cel przeznaczymy tylko 2% kosztów tej inwestycji. A będzie to budowa wiaduktu koło Biedronki. Dofinansowanie wyniesie 19 208 000,00 zł.

Warto nadmienić, że nasza Gmina znalazła się w elitarnym gronie: tylko 3 inwestycje z Wielkopolski (z dwóch gmin i jednego powiatu) otrzymały dofinansowanie w tej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem rząd stawia na rozwój stref przemysłowych.

„Blisko 5 mld zł na rozwój stref przemysłowych. Tę edycję skierowaliśmy do samorządów, które na swoim obszarze rozwijają strefy przemysłowe. Chcemy wzmacniać ten obszar gospodarki, który ma wpływ na rozwój regionów.

Nabór wniosków trwał od 21 czerwca 2022 r. do 26 lipca 2022 r.

Składane wnioski mogły dotyczyć 4 obszarów:

- budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej;
- budowa lub modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej, w tym oświetleniowej;
- budowa lub modernizacja infrastruktury technicznej drogowej;
- budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym elementów melioracji gruntu.

Więcej na stronie:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie