Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Odyseja Antonińska 2023 - festiwal podróży i regionu [PROGRAM]

Niezwykle interesująco zapowiada się pierwszy weekend sierpnia w Antoninie w gminie Przygodzice, gdzie rusza kolejna edycja festiwalu podróży i regionu Odyseja Antonińska 2023. Organizatorzy poszli o krok do przodu, zgromadzili budżet pozwalający na zaproszenie świetnych prelegentów i stworzyli arcyciekawy program wydarzenia. Są też nowości jak na przykład bezpłatne pole namiotowe dla osób, które zakupią karnet na cały festiwal. Oto program imprezy wraz z zapowiedzią spotkań. Blog Gmina Przygodzice INFO jest partnerem medialnym festiwalu od początku istnienia tej idei. 


W ubiegłym roku pisałem po festiwalu, że organizatorzy zrobili solidny krok w stronę edycji 2023. Moje słowa się w tym momencie zmaterializowały. 

https://www.gminaprzygodzice.info/2022/10/odyseja-antoninska-2022-zrobia-solidny.html

Kliknij, aby powiększyć plakat.


Notka prasowa organizatorów festiwalu:

Trzecia edycja Festiwalu Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2023”

Festiwal Podróży i Regionu "Odyseja Antonińska 2023" (3-6 sierpnia, Antonin) to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się od 2021 roku w Antoninie, w sercu Doliny Baryczy, nazywanej przez miłośników przyrody ósmym cudem świata.

Ideą „Odysei” jest celebracja podróży jako niezwykłego doświadczenia, które rozciąga się zarówno na lokalne odkrycia, jak i na globalne przygody.

W ramach tegorocznej edycji, niezwykłą okazją będą spotkania z dwoma wybitnymi polskimi reportażystami - Wojciechem Jagielskim Jackiem Hugo-Baderem. To absolutnie obowiązkowe pozycje tegorocznego programu.

Na antonińskim patio pojawią się także powszechnie znane postacie, takie jak: dziennikarz i podróżnik Przemek Kossakowski, muzyk, wokalista zespołu Dżem Maciej Balcar, czy Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, piosenkarz z zamiłowaniem do podróży.

Nie zabraknie podróżników z regionu. Z Ostrowa Wielkopolskiego: twórca strony napromieniowani.pl Krystian Machnik, zdobywca Korony Ziemi Mariusz Szczuraszek, dziennikarz Jarosław Wardawy. Kalisz reprezentować będą: społecznik i podróżnik Maciej GarbowiczRadek Pior, Damian Kowalski oraz Daniel Stasiak z kaliskiej Fundacji Karola Malaperta oraz instruktor nurkowania i dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Dariusz Grodziński.

Skład uzupełniają: kultowy dziennikarz sportowy Jakub Biłuński, wytrawny kucharz Andrzej Adamus z „Kuchni na dziko”, Paula i Szybki z bloga „Szybkie Podróże”.

Ale festiwal to nie tylko spotkania i prelekcje! W ramach festiwalu będą również organizowane leśne warsztaty zielarskie z Andrzejem Adamusem oraz wycieczki po malowniczej Dolinie Baryczy i rezerwacie Wydymacz a także możliwość zwiedzenia pięknej kaplicy Książąt Radziwiłłów z historykiem i regionalistą Edmundem Radziszewskim, przy okazji niedzielnej Mszy Świętej. Dla aktywnych uczestników przygotowaliśmy „II Marsz z Królami”, czyli nordic walking po okolicy.

Będzie też okazja zanurzyć się świecie muzyki podczas koncertów Michała Łangowskiego K.A.S.Y. Nie zabraknie również ostrowskich zespołów: Unknown Artist, Tango Butcher To All Units.

Kolejny raz na terenie festiwalu powstanie Miasteczko Festiwalowe mające na celu promocję i sprzedaż regionalnych produktów i usług. Zgłoszenia wystawców można kierować na adres gokp@osw.pl.

„Odyseja Antonińska 2023” odbędzie się od 3 do 6 sierpnia w ośrodku rekreacyjno- wypoczynkowym "Lido" w Antoninie. Organizatorem festiwalu jest Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Restauracja i Pensjonat LIDO w Antoninie. Inicjatorem festiwalu jest Marcin Biegański.

Bilet jednodniowy w cenie 30zł, bilet czterodniowy w cenie 100zł do nabycia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach lub w dniu festiwalu. Dzieci i młodzież do lat 14 wstęp wolny.

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Urząd Gminy Przygodzice. Szczegółowe informacje o festiwalu można znaleźć na profilu facebook.com/odyseja2021


„Odyseja Antonińska 2023” - program

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Dzień 1 (03.08.2023 – czwartek)

17.00 – Uroczyste Otwarcie Festiwalu
17.30 – Krystian Machnik - „Tajemnice Czarnobyla: Wspomnienia z 420 dni spędzonych w Strefie

Zamkniętej” 18.30 – To All Units - koncert - Wstęp

19.00 – Damian Kowalski, Daniel Stasiak, Radosław Pior - „W cieniu Księżyca. Astronomiczne wyprawy na zaćmienia Słońca”

20.00 – To All Units - koncert - Rozwinięcie

20.30 – Maciej Balcar - „Moje podróże po okolicach bluesa”
21.30 – To All Units - koncert - Zakończenie
22.30 – Inauguracyjne Ognisko Festiwalowe (kiełbacha i pajda chleba dla uczestników festiwalu)

Dzień 2 (04.08.2023 – piątek)

17.00 – Dariusz Grodziński - „Ekstaza podwodnych podróży, czyli kosmos pod naszymi stopami” 
18.00 – Jakub Biłuński - „Kryminalna Europa: od Hamburga do Belgradu”
19.00 – Michał Łangowski - „Pomiędzy ciszą a ciszą” - koncert – Wstęp
19.30 – Wojciech Jagielski - „Druga strona świata”

20.30 – Maciej Garbowicz - „Rio Paralelo: pionierska wyprawa nad najbardziej tajemniczą rzekę Ziemi Ognistej”

21.30 – Michał Łangowski - „Pomiędzy ciszą a ciszą” - koncert – Rozwinięcie 22:30 – Ognisko Festiwalowe

Dzień 3 (05.08.2023 – sobota)

17.00 – Smaki regionu: Robert Kaczmarek - „Dolina Baryczy, której nie znacie”
18.00 – „K.A.S.A” - koncert - Wstęp
18.30 – Strefa Youtubera: Szybkie podróże - „Nepal, Himalaje i Najpiękniejszy Szlak na Świecie” 19.30 – Tango Butcher - koncert
20.00 – Krzysztof „K.A.S.A” Kasowski - „Odyseja Karaibska: Muzyka, Podróże, Inspiracje”
21.00 – Jarosław Wardawy - Jamajka: w poszukiwaniu korzeni reggae”
21.45 – „K.A.S.A” - koncert - Rozwinięcie
22.30 – Ognisko festiwalowe (kiełbacha i pajda chleba dla uczestników festiwalu)

Dzień 4 (06.08.2023 – Niedziela)

17.00 – Andrzej Adamus - „Dzikie Smaki Natury” (gotowanie z udziałem publiczności i degustacja potraw) 18.10 – Jacek Hugo-Bader - „Szamani Syberii”
19.10 – Unknown Artist - „Trzeci koncert w mieście” - Wstęp
19.30 – Przemek Kossakowski - „Wybierz swój temat”

20.30 – Unknown Artist - „Trzeci koncert w mieście” - Rozwinięcie
21.00 – Mariusz Szczuraszek - „Antarktyda, Australia i Oceania – Góry na Krańcach Świata” 22.30 – Zakończenie festiwalu z Ostatnim Ogniskiem Festiwalowym

Wydarzenia towarzyszące:

II Masz Króli – sobota, godz. 10.00, zbiórka na parkingu ośrodka LIDO
Fotograficzna wycieczka po rezerwacie Wydymacz – sobota, godzina 14.00. zbiórka na parkingu ośrodka LIDO

Wycieczka autokarowa „Dolina Baryczy, której nie znacie” - 30zł, Trasa Antonin – Milicz – Ruda Sułowska – Niezgoda – Antonin, niedziela 9:00, zbiórka na parkingu ośrodka LIDO
Msza Święta i zwiedzanie Kaplicy Radziwiłłów – niedziela, 10.30
Leśne Warsztaty Zielarskie z Andrzejem Adamusem – niedziela, godzina 13:00, zbiórka na parkingu ośrodka LIDO

Wybitni polscy reportażyści gośćmi „Odysei Antonińskiej 2023”!

Wielkimi gwiazdami tegorocznego festiwalu podróżniczego „Odyseja Antonińska 2023” (3-6 sierpnia, Ośrodek Wypoczynkowy LIDO w Antoninie) będą dwaj wybitni reportażyści - Wojciech Jagielski i Jacek Hugo-Bader. To niezwykła okazja dla miłośników literatury podróżniczej i fascynujących opowieści z najdalszych zakątków świata.


Wojciech Jagielski, ceniony pisarz i reporter, jest autorem wielu bestsellerowych książek, które przyniosły mu uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego wyprawy do miejsc takich jak Afganistan, Kaukaz czy Czeczenia pozwoliły mu zgłębić najbardziej skomplikowane aspekty współczesnego świata. Podczas swojego wystąpienia na Odysei Antonińskiej, Jagielski podzieli się swoimi niezwykłymi doświadczeniami i opowieściami, które poruszą każdego słuchacza.

Jacek Hugo-Bader, niekwestionowany mistrz literatury podróżniczej, wzbudza zachwyt swoimi głębokimi i emocjonalnymi reportażami. Znany jest przede wszystkim ze swoich reportaży i książek, które opowiadają o najbardziej niezwykłych i często trudno dostępnych miejscach na świecie, ale prawie zawsze mieszczących się gdzieś między rzeką Bug na polskiej granicy, a Cieśniną Beringa między Czukotką i Alaską. Jego prace charakteryzują się nietuzinkowym spojrzeniem na rzeczywistość, głęboką refleksją i umiejętnością oddania atmosfery odwiedzanych miejsc.
Tegoroczna edycja Odysei Antonińskiej zapowiada się jako niezwykłe ciekawie. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników podróży i fascynujących historii.
Link do strony: www.facebook.com/odyseja2021

Organizatorzy festiwalu udzielili kilka wywiadów dotyczących tegorocznej edycji, a tutaj oficjalna zapowiedź na kanale 63-421.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie