Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Odyseja Antonińska 2023 - festiwal podróży i regionu [PROGRAM]

Niezwykle interesująco zapowiada się pierwszy weekend sierpnia w Antoninie w gminie Przygodzice, gdzie rusza kolejna edycja festiwalu podróży i regionu Odyseja Antonińska 2023. Organizatorzy poszli o krok do przodu, zgromadzili budżet pozwalający na zaproszenie świetnych prelegentów i stworzyli arcyciekawy program wydarzenia. Są też nowości jak na przykład bezpłatne pole namiotowe dla osób, które zakupią karnet na cały festiwal. Oto program imprezy wraz z zapowiedzią spotkań. Blog Gmina Przygodzice INFO jest partnerem medialnym festiwalu od początku istnienia tej idei. 


W ubiegłym roku pisałem po festiwalu, że organizatorzy zrobili solidny krok w stronę edycji 2023. Moje słowa się w tym momencie zmaterializowały. 

https://www.gminaprzygodzice.info/2022/10/odyseja-antoninska-2022-zrobia-solidny.html

Kliknij, aby powiększyć plakat.


Notka prasowa organizatorów festiwalu:

Trzecia edycja Festiwalu Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2023”

Festiwal Podróży i Regionu "Odyseja Antonińska 2023" (3-6 sierpnia, Antonin) to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się od 2021 roku w Antoninie, w sercu Doliny Baryczy, nazywanej przez miłośników przyrody ósmym cudem świata.

Ideą „Odysei” jest celebracja podróży jako niezwykłego doświadczenia, które rozciąga się zarówno na lokalne odkrycia, jak i na globalne przygody.

W ramach tegorocznej edycji, niezwykłą okazją będą spotkania z dwoma wybitnymi polskimi reportażystami - Wojciechem Jagielskim Jackiem Hugo-Baderem. To absolutnie obowiązkowe pozycje tegorocznego programu.

Na antonińskim patio pojawią się także powszechnie znane postacie, takie jak: dziennikarz i podróżnik Przemek Kossakowski, muzyk, wokalista zespołu Dżem Maciej Balcar, czy Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, piosenkarz z zamiłowaniem do podróży.

Nie zabraknie podróżników z regionu. Z Ostrowa Wielkopolskiego: twórca strony napromieniowani.pl Krystian Machnik, zdobywca Korony Ziemi Mariusz Szczuraszek, dziennikarz Jarosław Wardawy. Kalisz reprezentować będą: społecznik i podróżnik Maciej GarbowiczRadek Pior, Damian Kowalski oraz Daniel Stasiak z kaliskiej Fundacji Karola Malaperta oraz instruktor nurkowania i dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Dariusz Grodziński.

Skład uzupełniają: kultowy dziennikarz sportowy Jakub Biłuński, wytrawny kucharz Andrzej Adamus z „Kuchni na dziko”, Paula i Szybki z bloga „Szybkie Podróże”.

Ale festiwal to nie tylko spotkania i prelekcje! W ramach festiwalu będą również organizowane leśne warsztaty zielarskie z Andrzejem Adamusem oraz wycieczki po malowniczej Dolinie Baryczy i rezerwacie Wydymacz a także możliwość zwiedzenia pięknej kaplicy Książąt Radziwiłłów z historykiem i regionalistą Edmundem Radziszewskim, przy okazji niedzielnej Mszy Świętej. Dla aktywnych uczestników przygotowaliśmy „II Marsz z Królami”, czyli nordic walking po okolicy.

Będzie też okazja zanurzyć się świecie muzyki podczas koncertów Michała Łangowskiego K.A.S.Y. Nie zabraknie również ostrowskich zespołów: Unknown Artist, Tango Butcher To All Units.

Kolejny raz na terenie festiwalu powstanie Miasteczko Festiwalowe mające na celu promocję i sprzedaż regionalnych produktów i usług. Zgłoszenia wystawców można kierować na adres gokp@osw.pl.

„Odyseja Antonińska 2023” odbędzie się od 3 do 6 sierpnia w ośrodku rekreacyjno- wypoczynkowym "Lido" w Antoninie. Organizatorem festiwalu jest Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Restauracja i Pensjonat LIDO w Antoninie. Inicjatorem festiwalu jest Marcin Biegański.

Bilet jednodniowy w cenie 30zł, bilet czterodniowy w cenie 100zł do nabycia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach lub w dniu festiwalu. Dzieci i młodzież do lat 14 wstęp wolny.

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Urząd Gminy Przygodzice. Szczegółowe informacje o festiwalu można znaleźć na profilu facebook.com/odyseja2021


„Odyseja Antonińska 2023” - program

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Dzień 1 (03.08.2023 – czwartek)

17.00 – Uroczyste Otwarcie Festiwalu
17.30 – Krystian Machnik - „Tajemnice Czarnobyla: Wspomnienia z 420 dni spędzonych w Strefie

Zamkniętej” 18.30 – To All Units - koncert - Wstęp

19.00 – Damian Kowalski, Daniel Stasiak, Radosław Pior - „W cieniu Księżyca. Astronomiczne wyprawy na zaćmienia Słońca”

20.00 – To All Units - koncert - Rozwinięcie

20.30 – Maciej Balcar - „Moje podróże po okolicach bluesa”
21.30 – To All Units - koncert - Zakończenie
22.30 – Inauguracyjne Ognisko Festiwalowe (kiełbacha i pajda chleba dla uczestników festiwalu)

Dzień 2 (04.08.2023 – piątek)

17.00 – Dariusz Grodziński - „Ekstaza podwodnych podróży, czyli kosmos pod naszymi stopami” 
18.00 – Jakub Biłuński - „Kryminalna Europa: od Hamburga do Belgradu”
19.00 – Michał Łangowski - „Pomiędzy ciszą a ciszą” - koncert – Wstęp
19.30 – Wojciech Jagielski - „Druga strona świata”

20.30 – Maciej Garbowicz - „Rio Paralelo: pionierska wyprawa nad najbardziej tajemniczą rzekę Ziemi Ognistej”

21.30 – Michał Łangowski - „Pomiędzy ciszą a ciszą” - koncert – Rozwinięcie 22:30 – Ognisko Festiwalowe

Dzień 3 (05.08.2023 – sobota)

17.00 – Smaki regionu: Robert Kaczmarek - „Dolina Baryczy, której nie znacie”
18.00 – „K.A.S.A” - koncert - Wstęp
18.30 – Strefa Youtubera: Szybkie podróże - „Nepal, Himalaje i Najpiękniejszy Szlak na Świecie” 19.30 – Tango Butcher - koncert
20.00 – Krzysztof „K.A.S.A” Kasowski - „Odyseja Karaibska: Muzyka, Podróże, Inspiracje”
21.00 – Jarosław Wardawy - Jamajka: w poszukiwaniu korzeni reggae”
21.45 – „K.A.S.A” - koncert - Rozwinięcie
22.30 – Ognisko festiwalowe (kiełbacha i pajda chleba dla uczestników festiwalu)

Dzień 4 (06.08.2023 – Niedziela)

17.00 – Andrzej Adamus - „Dzikie Smaki Natury” (gotowanie z udziałem publiczności i degustacja potraw) 18.10 – Jacek Hugo-Bader - „Szamani Syberii”
19.10 – Unknown Artist - „Trzeci koncert w mieście” - Wstęp
19.30 – Przemek Kossakowski - „Wybierz swój temat”

20.30 – Unknown Artist - „Trzeci koncert w mieście” - Rozwinięcie
21.00 – Mariusz Szczuraszek - „Antarktyda, Australia i Oceania – Góry na Krańcach Świata” 22.30 – Zakończenie festiwalu z Ostatnim Ogniskiem Festiwalowym

Wydarzenia towarzyszące:

II Masz Króli – sobota, godz. 10.00, zbiórka na parkingu ośrodka LIDO
Fotograficzna wycieczka po rezerwacie Wydymacz – sobota, godzina 14.00. zbiórka na parkingu ośrodka LIDO

Wycieczka autokarowa „Dolina Baryczy, której nie znacie” - 30zł, Trasa Antonin – Milicz – Ruda Sułowska – Niezgoda – Antonin, niedziela 9:00, zbiórka na parkingu ośrodka LIDO
Msza Święta i zwiedzanie Kaplicy Radziwiłłów – niedziela, 10.30
Leśne Warsztaty Zielarskie z Andrzejem Adamusem – niedziela, godzina 13:00, zbiórka na parkingu ośrodka LIDO

Wybitni polscy reportażyści gośćmi „Odysei Antonińskiej 2023”!

Wielkimi gwiazdami tegorocznego festiwalu podróżniczego „Odyseja Antonińska 2023” (3-6 sierpnia, Ośrodek Wypoczynkowy LIDO w Antoninie) będą dwaj wybitni reportażyści - Wojciech Jagielski i Jacek Hugo-Bader. To niezwykła okazja dla miłośników literatury podróżniczej i fascynujących opowieści z najdalszych zakątków świata.


Wojciech Jagielski, ceniony pisarz i reporter, jest autorem wielu bestsellerowych książek, które przyniosły mu uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego wyprawy do miejsc takich jak Afganistan, Kaukaz czy Czeczenia pozwoliły mu zgłębić najbardziej skomplikowane aspekty współczesnego świata. Podczas swojego wystąpienia na Odysei Antonińskiej, Jagielski podzieli się swoimi niezwykłymi doświadczeniami i opowieściami, które poruszą każdego słuchacza.

Jacek Hugo-Bader, niekwestionowany mistrz literatury podróżniczej, wzbudza zachwyt swoimi głębokimi i emocjonalnymi reportażami. Znany jest przede wszystkim ze swoich reportaży i książek, które opowiadają o najbardziej niezwykłych i często trudno dostępnych miejscach na świecie, ale prawie zawsze mieszczących się gdzieś między rzeką Bug na polskiej granicy, a Cieśniną Beringa między Czukotką i Alaską. Jego prace charakteryzują się nietuzinkowym spojrzeniem na rzeczywistość, głęboką refleksją i umiejętnością oddania atmosfery odwiedzanych miejsc.
Tegoroczna edycja Odysei Antonińskiej zapowiada się jako niezwykłe ciekawie. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników podróży i fascynujących historii.
Link do strony: www.facebook.com/odyseja2021

Organizatorzy festiwalu udzielili kilka wywiadów dotyczących tegorocznej edycji, a tutaj oficjalna zapowiedź na kanale 63-421.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie