Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".


O tym, że mieszkańcy walczą o budowę Ceglanej pisałem już na blogu: 


Doczekali się! Prace przy Ceglanej to element większego projektu pn. "Budowa, rozbudowa i przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowościach: Przygodzice (ul. Ceglana), Janków Przygodzki (ul. Promykowa), Chynowa oraz Bogufałów w gminie Przygodzice", na który samorząd gminy pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 4 mln 997 tys. zł. Cały projekt opiewa na kwotę ponad 6 mln zł. 
Ceglana to ulica, która prowadzi do małego osiedla oraz do terenów turystycznych wokół tzw. "Glinianki". 


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie