Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".


O tym, że mieszkańcy walczą o budowę Ceglanej pisałem już na blogu: 


Doczekali się! Prace przy Ceglanej to element większego projektu pn. "Budowa, rozbudowa i przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowościach: Przygodzice (ul. Ceglana), Janków Przygodzki (ul. Promykowa), Chynowa oraz Bogufałów w gminie Przygodzice", na który samorząd gminy pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 4 mln 997 tys. zł. Cały projekt opiewa na kwotę ponad 6 mln zł. 
Ceglana to ulica, która prowadzi do małego osiedla oraz do terenów turystycznych wokół tzw. "Glinianki". 


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie