Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Bogufałów: wielka woda zalała łąki i pola

Ogromne jezioro powstało w okolicach Bogufałowa. To wynik ostatnich intensywnych opadów oraz wieloletnich zaniedbań w kwestii przepustów. Sytuacja bezpośrednio nie zagraża domostwom, ale z góry wygląda to dość spektakularnie. Zdjęcia nadesłał Czytelnik. Dziękuję za ten materiał. Miejsce zalane przez wodę znajduje się w Bogufałowie, w sąsiedztwie tzw. wysadzanej drogi z Wysocka Małego do Chynowy. Same zalane łąki nie są niczym nowym, bo Barycz okresowo wylewała już w latach poprzednich. Tym razem jednak efekt jest dość spektakularny, więc temat rozgorzał pod koniec roku. 

Problem znany jest od wielu lat, a teraz miały temu być winne bobry. 

Miejsce, o którym mowa zaznaczone jest na mapie. 

Na miejscu był już Marcin Biegański z kanału "63-421". Oto jego relacja.


Stan na 3 stycznia:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie