Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Gehenna mieszkańców ulicy Jankowskiej potrwa nieco dłużej?

Ulica Ceglana
Wiele wskazuje na to, że gruntowny remont ulicy Jankowskiej w Wysocku Małym może zakończyć się dopiero w połowie, albo nawet pod koniec tej wiosny. - Ze zwykłego remontu drogi zrobiła nam się trzecia wojna światowa, która wywróciła do góry nogami nasze życie na pół roku - mówi nam jeden z mieszkańców. Samochody tracą zawieszenia, grzęzną w błocie, a dodatkową pułapką stały się wystające studzienki. Aktualnie sytuacja znów wróciła do "normy". Mróz zelżał, więc na całej długości Jankowskiej pojawiło się błoto. Warto podkreślić, że najpierw musi być tam wykonana kanalizacja przez gminę Przygodzice, a dopiero potem powiat ostrowski zabierze się za remont drogi. Nieoficjalnie mówi się, że prace opóźniają się, gmina zapewnia jednak, że termin oddania do użytku kanalizacja się nie zmienił. Do 30 kwietnia wykonawca robót ma zbudować infrastrukturę kanalizacyjną oraz odbudować drogę. Potem na plac wkroczy ekipa zamówiona przez powiat ostrowski. Problemy mają też mieszkańcy ulicy prostopadłych do Jankowskiej. O interwencję poprosił nas mieszkaniec Ceglanej. 


Jedno trzeba powiedzieć na samym początku - gdy prace się zakończą, to mieszkańcy ulicy Jankowskiej w Wysocku Małym będą mieli spokój na wiele lat - przynajmniej w praktyce. Remont ulicy zarządzanej przez powiat ostrowski ciągnie się już któryś miesiąc. 15 grudnia na łamach tego bloga informowaliśmy o kłopotach mieszkańców w dotarciu do swoich posesji. 
Minęły dwa miesiące i kłopoty nie znikają. Gdy przymroziło ulica nagle stała się zdatna do jazdy. Czar prysnął, gdy temperatura znów przekroczyła barierę 0 stopni Celsjusza. To zdjęcia sprzed kilku dni. 


A to już sytuacja z dzisiaj. Mróz zelżał, więc momentalnie na drodze pojawiło się błoto.


Po rozmowie z urzędnikami z gminy Przygodzice dowiedziałem się, że 30 kwietnia powinny zostać zakończone roboty związane z budową kanalizacji. To tak naprawdę pierwszy etap tej inwestycji. Powiat ostrowski przekazał plac budowy gminie, aby ta mogła pobudować tam infrastrukturę kanalizacyjną i odbudować drogę. Kolejnym etapem będzie budowa drogi już przez samorząd powiatowy.

fot. Adrian


A to już zdjęcia ulicy Ceglanej, która jest odnogą Jankowskiej. Jeden z niewielu mieszkańców tejże prosi nas o interwencję.

Tak wygląda nasza droga za każdym razem, jak chcemy wyjść z domu poza upałami i mocnym mrozem. Ani drewna przywieźć, ani węgla... już nie wspomnę, że autem wjechać też się nie da. Proszę o jakąś reakcję w tej sprawie, bo kanaliza też do nas nie zostanie wyciągnięta z ul. Jankowskiej - pisze czytelnik bloga. 

Pewnie powiecie, że takich dróg jest w gminie znacznie więcej i zapytacie czym ta droga się spośród innych wyróżnia? Warto pomyśleć o remoncie Ceglanej z dwóch względów: po pierwsze remontowana jest ulica Jankowska, więc choć "przy okazji" drogę można by utwardzić poprzez wyłożenie np. tłuczniem. Po drugie: to bezpośredni dojazd do Stawu "Glinianka", który jest miejscem rozwojowym i który być może w najbliższych latach stanie się małym centrum rekreacyjnym. 

fot. Adrian

fot. Adrian

fot. Adrian

fot. Adrian

fot. Adrian

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie