POLECAMY

sobota, 27 marca 2010
Są już pierwsze bociany w przygodzickim gniazdku :) I w tym roku do nas przyleciały. To duży zaszczyt :)
Witamy!

Więcej informacji i bieżące sprawy znajdziecie na stronce:
http://www.bociany.ec.pl/


niedziela, 21 marca 2010

Wraz z początkiem astronomicznej wiosny można wędkować na przygodzickiej "Gliniance". Sezon zainauguruje Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Przygodzic. Pierwsze zawody wędkarskie odbędą się 17 kwietnia (Powiatowe Zawody Wędkarskie o puchar „Złotego Karpia"). Informacje dotyczące regulaminu, opłat i wydawanie pozwoleń: 


Chata Regionalna w Przygodzicach, tel. 

(022) 592-77-22 wew.141; 
Tel. kom.: 509 178 258 i 608 350 574.                                                          (zdjęcie z ostatnich zawodów 17-10-2009, autor: T.W.)
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczął nabór zgłoszeń do IV edycji „Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce". Jego celem jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza małych, do podnoszenia standardu usług i zakresu oferty. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać m.in.: organizacje agroturystyczne i turystyczne, organizacje społeczno-zawodowe oraz Lokalne Grupy działania programu LEADER. Mogą też samodzielnie zgłaszać się gestorzy i właściciele obiektów. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody finansowe, ponadto laureaci konkursu oraz wyróżnione obiekty będą objęte szerokimi działaniami promocyjnymi. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 maja na adres Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Szczegółowe informacje na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: www.umww.pl (zakładki kolejno: Urząd, O Urzędzie, Nagrody Stypendia Konkursy, Konkurs na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce) i tel. 61/64-75-244.


„My, uczniowie klasy „O"
Tobie Książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy!
Przyrzekamy!"


Te słowa wypowiedzieli najmłodsi czytelnicy 11 marca w Bibliotece im. Gustawa Bojanowskiego w Przygodzicach. Dzieci poznały także regulamin czytelni i wypożyczalni. Z biblioteki wyszły z upominkami i kartami bibliotecznymi. Od tego momentu wszystkie dzieci mogą już bez obaw wypożyczaś książkę i od razu z tego przywileju skorzystali. źródło:

www.przygodzice.pl
sobota, 20 marca 2010
Jeśli ktoś kiedykolwiek był w tej miejscowości, to wie, że nie jest to po prostu dawna siedziba Radziwiłłów, a tamtejszy pałacyk książąt nie jedyną atrakcją tego miejsca. Malowniczo położony Antonin, można podziwiać z trasy krajowej numer 11. Głównym punktem miejscowości oprócz wspomnianego wyżej pałacu, jest ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy "Lido". Można tam spokojnie popływać na łódkach, rowerkach wodnych i kajakach oraz żaglówkach. Pływać w jeziorze raczej byśmy nie radzili, bo w lecie zazwyczaj woda jest zielona jak zupa, a co chwilę w kąpielisko ingeruje SANEPID. 

Ośrodek wypoczynkowy w Antoninie oferuje także domki jedno- i wielorodzinne. Ceny są raczej zróżnicowane. Według nas trochę drogo, zwłaszcza że niektóre z nich przypominają po prostu czasy PRL-u. Położone w lesie stanowią jednak niezłą gratkę, chyba że nawaleni sąsiedzi grają głośną muzykę przez całą noc. Noclegi można zamówić już od dwudziestu kilku złotych. Ale proponujemy wydać ponad 50 za dobę, bo te najtańsze pozostawiają wiele do życzenia. 

Najbardziej popularną imprezą w Antoninie jest coroczna "Noc świętojańska" z licznymi atrakcjami i zabawą taneczną do rana. Oprócz tego w każdy weekendowy dzień jest tam mini-dyskoteka, na której spotkamy okolicznych buraków chcących zrównać Cię z zmienią przy nadażającej się okazji. Lepiej po prostu nic nie mówić, bo zaraz obskoczy Was banda rzezimieszków, którzy mogą Wam z tyłka zrobić "jesień średniowiecza". Intelektem to oni nie grzeszą, ale w grupie są silni. 

Nawet tego typu incydenty nie są w stanie przeszkodzić w niezłym wypoczynku w tym ośrodku. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów przejażdżek wodnych. Rowerek, łódka, kajak czy żaglówki. Ceny za godzinę raczej przystępne - około 10 złotych. Jeśli popływamy trochę dłużej nic się nie stanie - wypożyczalnię sprzętu wodnego "Mewa" w Antoninie obsługuje sympatyczny pan Zenek. 

W sezonie za wejście na ośrodek będziemy musieli zapłacić 5 złotych. Tyle samo trzeba zapłacić za całodzienny parking. Miejsca jest sporo, ale w szczycie sezonu jest tam naprawdę tłoczno, trzeba przyjechać wcześnie rano, aby coś dla siebie znaleźć. 

Dostęp do wszelkiego rodzaju asortymentu typu jedzenie i picie jest dobry. Ceny wewnątrz ośrodka są dość wygórowane. Warto go opuścić i po drugiej stronie ulicy (krajowej 11) jest sklep typu "GS" Przygodzice. Asortyment tam powinien Was usatysfakcjonować. Dużo alkoholu, jedzenie, rano świeże bułeczki. Ceny trochę wyższe niż w normalnych sklepie, ale tylko o kilkadziesiąt groszy. Jedzenie raczej świeże. Obok sklepu jest smażalnia ryb, dania raczej świeże i dobre. Możemy polecić. 

Oto dane teleadresowe:

  • środek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Lido
  • telefon:62 734-81-27
  • tel. komórkowy:609 19-84-26
  • faks:62 734-81-27
  • za nocleg od:23 zł
  • pokoje:1, 2, 3, 4 osobowe
  • liczba miejsc:214
  • adres:ul. Wrocławska 6, Antonin, Przygodzice, wielkopolskie

          www:                    www.antonindomki.prv.pl
A tutaj proponujemy zapoznać się z cennikiem na sezon 2010.

Oferta turystyczna
sezon 2010

CENY DOMKÓW NA 1 DOBĘ
RODZAJ DOMKÓW 

2-OSOBOWY
3- OSOBOWY 

Pełen węzeł sanitarny, bez wyposażenia kuchennego, TV
80,00 
75,00*
------ 
Pełny węzeł sanitarny i wyposażenie kuchenne, TV
90,00 
80,00*
100,00 
90,00*

Pełen węzeł sanitarny, wyposażenie kuchenne
75,00 
70,00*
90,00 
80,00* 

Woda, aneks kuchenny, łazienka i WC wspólne dla
2-och domków
65,00 
60,00*
75,00 
75,00* 

Woda i wyposażenie kuchenne 65,00 
60,00*
70,00 
65,00* 

Aneks kuchenny, łazienka (ZAP)
60,00 
55,00*
------ 

Bez wody w domku, wyposażenie kuchenne
45,00 
40,00*
55,00 
50,00* 

Bez wody w domku, bez wyposażenia kuchennego
35,00 
30,00*
45,00 
40,00* 


Kuchnia, łazienka 4 – os. (2 pokoje)
110,00 
100,00* 


* dot. Cen po sezonie /do 15.06 i od 01.09/ 
Doba zaczyna się o 14.00 a kończy o 12.00 

Dodatkowa osoba w domku dopłaca opłatę pobytową 3zł.
Opłata za pupila 5 zł / doba.


Oto galeria calego ośrodka:piątek, 19 marca 2010
Wizję popularnej w Przygodzicach "Glinianki" przedstawili na dzisiejszym spotkaniu członowie zarządu "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przygodzic". Życzeniem władz organizacji z pewnością byłoby atrakcyjne dla wędkarzy oraz mieszkańców całej gminy, miejsce spotkań z amfiteatrem, ławeczkami, oświetleniem i pomostem (molo). Na razie jednak to tylko plany, trzeba zejść na ziemię i pomyśleć, co można aktualnie dla tego miejsca zrobić. Prezez Czesław Grzeszczyk oraz Robert Kaczmarek proponowali na początek małą wiatę, domek, zadaszenie, które uchroniłoby rybaków przed deszczem, a latem rzucało przyjemny cień. Jeden z członków stowarzyszenia zdeklarował się pomóc w obróbce drewna, którego nie będzie tak trudno dostać. Niedawno ścięto kilka drzew przy ulicy Ogrodowej w Przygodzicach. Surowiec i robocizna już zapewniona.

Pierwszy prezes Stowarzyszenia - Marek Duczmal - zaproponował, żeby najpierw doprowadzić do tego miejsca prąd, co znacznie ulatwiłoby ewentualne prace. Zarząd stowarzyszenia postarał się także odpowiedzieć na pytanie, kto może zostać opiekunem akwenu i przyległego do niego terenu. Chodzi głównie o pilnowanie "Glinianek" i ewentualne informowanie Policji o wandalach. Robert Kaczmarek przypomniał, że latem ubiegłego roku zjeżdżały się tam chmary pseudo-wczasowiczów, którzy nie dość, że zaśmiecali teren, to jeszcze palili i niszczyli ławki.

Wczorajsze spotkanie było również okazją do podsumowania ostatnich 12 miesięcy działalności Stowarzyszenia. Prezez Czesław Grzeszczyk przedstawił skrupulatne rozliczenia z całego roku oraz zaprezentował aktualną sytuację finansową organizacji. Okazuje się, że "Glinianka" w ubiegłym roku nawet na siebie zarobiła. Kilka tysięcy złotych udało się zebrać z pozwoleń na łowienie tam ryb. Szacuje się, że w 2009 roku korzystało z niej regularnie około 300 wędkarzy.

Na spotkaniu zjawili się m.in. wicestarosta ostrowski Krzysztof Rasiak, sołtys wsi Przygodzice Kazimierz Niziołek. W sumie ponad 20 osób.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przygodzic funkcjonuje od 10 lat. W tym roku przypada okrągły jubileusz.Obecny skład Zarządu Stowarzyszenia:

Czesław Grzeszczyk – Prezes Zarządu
Edmund Radziszewski – Wiceprezes Zarządu
Robert Kaczmarek – Skarbnik
Kazimierz Niziołek – Członek Zarządu
Waldemar Blaźniak – Członek Zarządu

Poniżej fotorelacja ze spotkania. Autor zdjęć: Tomasz Wojciechowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.A oto plan popularnej "Glinianki" - tak ma ona w wyglądać w przyszlości.

czwartek, 18 marca 2010
Niedziela 18 kwietnia - to oficjalna data tegorocznych Targów Rolno-Ogrodniczych w Przygodzicach. Będzie to już XI edycja. Znajdziemy tam m.in. stoiska z kwiatami, krzewami, wystawy: maszyn, sprzętu i środków do produkcji rolnej; pokaz pracy maszyn, pokaz zaprzęgów konnych; konkursy: na najlepsze stoisko XI Targów oraz na najlepszy produkt i wiele innych atrakcji.

Więcej informacji w ogłoszeniu poniżej:
(plik pdf)

----->  Ogłoszenie

Poniżej zdjęcia z ubiegłorocznych Targów.

Nową filię biblioteki im. Gustawa Bojanowskiego otwarto niedawno w Dębnicy. Filia przygodzickiej biblioteki mieści się na piętrze Domu Ludowego. Do dyspozycji czytelników jest aż 86 m2. Biblioteka wzbogaciła sie o czytelnią na 16 miejsc oraz kącik młodego czytelnika. Każdy maluch znajdzie tam coś dla siebie. Nowo otwarta biblioteka ma służyć nie tylko na potrzeby kulturalne, ale i kulturalno-społeczne. Biblioteka dysponuje również 10 stanowiskami z dostępem do Internetu. Poniżej zdjęcia obiektu.
źródło: przygodzice.pl
Jest już najnowszy odcinek programu Gmina Przygodzice - Inwestycja w przyszłość, który na zlecenie samorządu tworzy Telewizja Kablowa Proart z Ostrowa Wielkopolskiego. W tym odcinku znajdziemy dwie informacje: jedną o sesji rady gminy z pierwszego lutego 2010 roku oraz drugą - relację z rozdania "Przygodzickich Oskarów". Zapraszam do oglądania. Oto link:


http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/1815/Gmina_Przygodzice_-_luty_2010/

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA