POLECAMY

czwartek, 31 marca 2011
Można powiedzieć, że wreszcie są :) Dwa boćki Przygoda i Dziedzic - stali bywalcy przygodzickiego gniazda nadleciały! Żeby je znów zobaczyć wystarczy wejść na stronę internetową www.bociany.ec.pl. Życie bocianiej parki można także śledzić wspólnie z forumowiczami chyba najsłynniejszego bocianiego forum na świecie: 

Bociany z Przygodzic

Internauta Gufinka1 podaje filmik z momentu przylotu Dziedzica do gniazda.


Boćki od razu zabrały się także do roboty :) Oto kolejny filmik z kopulacji Przygody i Dziedzica.Będziemy Was na bieżąco informować o tegorocznym sezonie bocianiej pary. 

środa, 30 marca 2011
Prestiż, liczne nagrody, profesjonalna sesja fotograficzna oraz karnety i pobyt w SPA! - to wszystko oferuje Wam drogie Panie konkurs "Dziewczyna Gminy Przygodzice 2011". Na 3 zdjęcia czekamy nie końca marca tak jak wcześniej pisaliśmy, tylko specjalnie dla Was przedłużamy zgłoszenia do piątku 8 kwietnia! Dla niezdecydowanych mamy dobrą wiadomość - jest już trochę zgłoszeń! Nie przegap szansy, aby zostać "Dziewczyną Gminy Przygodzice 2011". 

Organizatorem konkursu "Dziewczyna Gminy Przygodzice 2011" są: serwis http://www.gminaprzygodzice.info/ oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Akcję sponsoruje AGRO-SPA w Chynowej. 


wtorek, 29 marca 2011
Jak podała dziś TV Proart, zabytkowy Dworek Jana Jerzego Przebendowskiego w Przygodzicach ma nowego właściciela. Według informacji ostrowskiej kablówki do przetargu stanęła tylko jedna osoba i to właśnie ona od teraz włada kompleksem dworsko-folwarczno-parkowym. Dworek Przebendowskiego został sprzedany za 282 tys. złotych. Teraz przed nowym właścicielem nie lada wyzwanie - doprowadzenie tego budynku do stanu używalności. Zadanie to niełatwe, ale po odpowiednich zabiegach możemy mieć w Przygodzicach prawdziwą architektoniczną perełkę. Dworek Przebendowskiego wystawiono na sprzedaż po raz drugi. Cena podczas pierwszego przetragu wyniosła 320 tys. złotych. 

źródło informacji: www.tvproart.pl
poniedziałek, 28 marca 2011
Daleko za nami największe polityczne rozstrzygnięcia, czyli wybory samorządowe 2010. Podczas tych na lokalnej scenie politycznej zawrzało. Zmieniły się głowy, zmieniła mentalność, co niestety niepokoi, także nastroje. Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż niektórzy lokalni „politycy” nie mogą wciąż pogodzić się z wielką przegraną 21 listopada. Z wielką porażką nie może także pogodzić się środowisko wielkich przegranych. Czy to wszystko zamieni się w polityczną hucpę? Przed tymi wyborami było gorąca, co zatem będzie przed następnymi? Czyżby zgodnie ze starym polskim powiedzeniem czas faktycznie leczył rany?


niedziela, 27 marca 2011
Stara Gorzelnia w Przygodzicach to miejsce walących się ścian i ruin, które za niedługo pewnie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi. Tak to wygląda dla ludzkiego oka przeciętnego Kowalskiego. Natomiast oko aparatu fotograficznego oraz odpowiedni obiektyw potrafią wydobyć z tego mrocznego miejsca fantastyczne kolory i kadry, których nie spodziewałby się tam nikt. Zobaczcie nieco bajkowe podejście fotograficzne do przygodzickiej Gorzelni w obiektywie Jarka "Nordyka"  Grabarka. To kilkanaście fotografii, które odkrywają to miejsce na nowo, czasami zaskakując paletą kolorów. Mamy też zupełnie nowy filmik z wnętrza budynku. Naprawdę polecamy!
Cystera wylądowała dziś w godzinach popołudniowych w rowie. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr "11" (jednocześnie krajowa "25") między Przygodzicacami a Antoninem (około 1 km od Strugów w kierunku Antonina). Cała sytuacja wyglądała tak, jakby kierowca cysterny chciał uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka innym samochodem i wjechał do rowu. Na jezdni widoczne były wyraźne ślady hamowania, prawdopodobnie samochodu ciężarowego. Tirowiec miał sporo szczęścia, bo akurat w tym miejscu rów nie jest tak głęboki, jak np. kilkaset metrów dalej. Prawdopodobnie nikomu nic się nie stało. Na miejscu nasz czytelnik widział radiowóz policyjny oraz samochód typu pick-up. Niestety nie zdążył zrobić żadnych zdjęć, ale i tak za czujność bardzo dziękujemy.  

źródło informacji: Arek. 
sobota, 26 marca 2011
fot. R. Kaczmarek
Już dawno takich widoków nie było. Przesuwające się olbrzymie klucze gęsi nad Przygodzicami, spore grupy na Stawach Przygodzickich i uwaga do ok. 2600 ptaków na żerowisku za przygodzickim cmentarzem. Takie właśnie rekordowe liczby notowano w miesiącu marcu.

kenyonreview.org
Dziś w nocy przesuwamy zegarki z 2:00 na 3:00. Tym samym świat sygnalizuje, że czas zmienia się z zimowego na letni. Dla lubiących pospać mamy złą wiadomość - w związku z przesunięciem zegarków będą spali o godzinę krócej. Warto przypomnieć, że w październiku spali o godzinę dłużej. Dwukrotna w ciągu roku zmiana czasu ma pomóc w oszczędzaniu energii i przyczynić się efektywnejszego wykorzystania światła słonecznego. 
Wielu z nas pewnie dziś rano przecierało oczy ze zdumienia - kilka ostatnich dni może nie było strictae wiosennych, ale temperatury sięgały już nawet kilkunastu stopni powyżej zera. Był już ciepły marcowy weekend a tu masz - śnieg i to od samego rana. Padało kilka godzin, ale temperatura wcale nie pozwalała białemu puchowi dłużej się utrzymać. Miejmy nadzieję, że to ostatni taki zryw zimy tej wiosny! Podobno w kolejnym tygodniu ma być o wiele cieplej :)


piątek, 25 marca 2011
W mediach ogólnopolskich pojawiły się informacje, że do Polski zbliża się radioaktywna chmura z Japonii. Starostwo powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim wydało dziś komunikat, że żadnego zagrożenia promieniowaniem na terenie całego samorządu - w tym gminy Przygodzice - nie ma. Już wczoraj ogólnopolskie media uspokajały, że nawet osoby, które były bezpośrednio przy elektrowni Fukushima, nie mają się czego obawiać. Jeśli masz zatem ochotę iść do apteki i kupić jod - najpierw poczytaj a przekonasz się, że nic Ci nie grozi :)
fot. R. Kaczmarek
Jak donosi serwis internetowy starostwa powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim co piąty bocian to z pochodzenia Polak. Idąc tym tokiem myślenia można stwierdzić, że część z tej polskiej reprezentacji wśród bocianiej rodziny to mieszkańcy naszej gminy a już najbardziej znanymi są z pewnością Przygoda i Dziedzic - para boćków z gniazda przy Urzędzie Gminy w Przygodzicach. W środę odbyło się spotkanie w ostrowskiej Bibliotece Publicznej poświęcone właśnie tym sympatycznym ptakom. "Gwiazdy Internetu z Przygodzic i ich sąsiedzi, czyli bociany białe w powiecie ostrowskim", bo tak się prelekcja nazywała, to oficjalna zapowiedź nie tylko ich przylotu, ale pewnik, że wiosna już nadchodzi. 
                                                                                                                

Więcej informacji nt. prelekcji znajdziecie na stronie starostwa powiatowego:

czwartek, 24 marca 2011
Ostatnio po raz kolejny zadałem sobie bardzo ważne i wciąż nurtujące mnie pytanie: Z czego znana jest gmina Przygodzice w Polsce? Z pewnością z bocianiego gniazda, stawów hodowlanych, gdzie kupimy smacznego karpia, historycznej spuścizny Radziwiłłów…..Ale jest jeszcze jeden aspekt, który chyba wbrew naszym oczekiwaniom (nie)chlubnie sławi gminę Przygodzice…Są nim dziewczyny stojące przy krajowej „11”. Ktoś mówi, że przesadzam? Czytajcie, a się przekonacie..


Oto pierwszy i prawdopodobnie nie ostatni felieton na tym blogu :)
Przylot bocianów białych do gminy Przygodzice to już tylko kwestia czasu! Jak podaje serwis internetowy www.ostrow.naszemiasto.pl za Polską Agencją Prasową na przygodzickich stawach widziano już pierwszego bociana czarnego. W artykule zamieszczonym dzisiaj na stronie internetowej tego medium przeczytamy obszerną notkę na temat tego rzadkiego ptaka, a przedstawi ją lider Południowowielkopolskiej Grupy OTOP - Paweł T. Dolata. Przyrodnik wspomni też o projekcie "Blisko bocianów", czyli gniazda bocianiego zamieszczonego obok Urzędu Gminy w Przygodzicach. Szczegóły znajdziecie pod -----> TYM linkiem
Dworek Jerzego Przebendowskiego w Przygodzicach na sprzedaż! Na budynku pojawiły się już bannery informujące o chęci sprzedaży kompleksu przez obecnego właściciela - starostwo powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. Cena wywoławcza to 280 tys. złotych. Dworek Przebendowskiego był niegdyś niezwykle ważnym budynkiem, stąd niemałe zainteresowanie chęcią sprzedaży przez lokalne media. Wczoraj w serwisie informacyjnym TV Proart wyemitowała newsa na ten właśnie temat. Wypowiadali się także dawni mieszkańcy dworku - Państwo Szubertowie a informacje o niezwykle ciekawej historii tego obiektu przedstawił Krystian Niełacny - historyk i regionalista. Małżeństwo chwaliło budynek mówiąc, że jest solidny i ciepły, pasjonat historii przypomniał jak ważne było to kiedyś miejsce. Wcześniej informacje o chęci sprzedaży Dworku Przebendowskiego podawał m.in. Głos Wielkopolski (Ziemia Kaliska) oraz Radio Centrum. Co najważniejsze TV Proart wykorzystała zdjęcie z wewnątrz budynku zrobione przez redakcję serwisu www.gminaprzygodzice.info!


 Filmiki oraz fotografie po kliknięciu na "więcej....". 
wtorek, 22 marca 2011
Na stronie jednego z głównych organizatorów XII Targów Rolno-Ogrodniczych - ZSP CKU w Przygodzicach - pojawiły się dokumenty potrzebne do wystawienia swojego stoiska. To przede wszystkim karty zgłoszeniowe: dla wystawców oraz stoisk osadniczych, instytucji, urzędów i samorządów. Trzecim dokumentem jest pismo przewodnie. Wszystkie te informacje znajdą Państwo klikając na poniższy banner. 
Radio Centrum z Kalisza zamieściło wczoraj na swojej stronie internetowej artykuł na temat budowanego właśnie boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU w Przygodzicach. Jak napisała w lidzie artykułu redaktor A. Zeidler " "Ta inwestycja budzi spore emocje". Chodzi o fakt, że wielofunkcyjne boisko za około 300 000 zł ma powstać nieopodal zbudowanego w tamtym roku "Orlika" za około 1 milion złotych. By zadania tych obiektów się nie dublowały, powiat ostrowski - inwestor-  postanowił zmienić koncepcję jego budowy.  O zmianie planów mówiła też w dzisiejszych "Wydarzeniach" TV Proart. Rolę boiska na terenie ZSP CKU dla mieszkańców gminy Przygodzice przedstawił wójt Krzysztof Rasiak. Zapytany, czy gmina pomoże w budowie obiektu? - Odpowiedział, że tak. 
6 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne z przedstawicielem Wrocławskich Szkół Fotograficznych. Jak informowaliśmy jesienią ubiegłego roku dążymy do zorganizowania warsztatów dla młodzieży i dorosłych, których pasją jest fotografia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bo naprawdę warto!
poniedziałek, 21 marca 2011
Masz aparat fotograficzny? Robisz ciekawe zdjęcia, którymi chciałbyś/chciałabyś się pochwalić światu? Ten konkurs jest stworzony dla Ciebie! Serwis www.gminaprzygodzice.info organizuje konkurs fotograficzny dla najmłodszych zatytułowany "Gmina Przygodzice w wiosennej scenerii". Jest przeznaczony dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych na terenie całej gminy. Zasady konkursu są proste - 1 uczestnik przesyła jedno zdjęcie o tematyce wiosennej. Liczy się inwencja, podejście do tematu, ciekawy pomysł i kadr. Wszystkie zdjęcia ocenia specjalne jury konkursowe złożone z administratorów strony, Wójta Gminy Przygodzice, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, przedstawiciela sponsorów oraz radnego Rady Gminy Przygodzice - Roberta Kaczmarka, który objął konkurs honorowym patronatem.  Do wygrania atrakcyjne nagrody: pendrive'y, albumy fotograficzne oraz akcesoria do aparatu fotograficznego. Wszystkie najciekawsze fotografie zawisną na specjalnej wystawie w przygodzickiej "Chacie Regionalnej".


Szczegóły wraz z regulaminem konkursu już wkrótce na naszej stronie!
sobota, 19 marca 2011
Jak już wiadomo Gorzelnia w Przygodzicach została w tamtym roku sprzedana właścicielowi sieci sklepów "Dino". Bez względu na to, co tam powstanie kompleks tych budynków stanowi do dziś część architektury krajobrazu Przygodzic. Ten charakterystyczny, wysoki komin, duża bryła wkomponowana w teren przyległy Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych. W końcu budynek po Gorzelni widać z krajowej "11" - każdy, kto kiedykolwiek przejeżdżał przez Przygodzice prawdopodobnie zauważył Gorzelnię czy to od strony Ostrowa, czy też od strony Urzędy Gminy. Ale tak naprawdę najciekawsze do zobaczenia jest dopiero wewnątrz budynku. Niektóre tajemnice odkryjemy dla Was w tej fotorelacji, inne zaś znajdziecie w reportażu filmowym z wyprawy do wnętrza starej Gorzelni. Kto tam był, ten przypomni sobie te pomieszczenia. Gorzelnia jest w opłakanym stanie - nie radzimy tam wchodzić !!! W zamian za to obejrzyjcie sobie fotorelację oraz filmiki, które są dostępne po kliknięciu na "więcej"...

Już w najbliższą środę 23 marca o godzinie 17:00 Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP) zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Ostrowskie spotkania z Przyrodą". Będzie to prelekcja opiekuna projektu "Blisko bocianów" Pawła T. Dolaty ilustrowana ciekawymi zdjęciami. Spotkanie nosi nazywę „Gwiazdy Internetu z Przygodzic i ich sąsiedzi, czyli bociany białe w powiecie ostrowskim". Wstęp jest oczywiście wolny. 

Szczegoły pod ---> TYM linkiem
Policjanci z Przygodzic, wspólnie z ostrowską Policją doprowadzili do ujawnienia sprawcy kradzieży paliwa z ciężarówek. Olej napędowy skradziono prawdopodbnie z jednego z Tirów na przygodzickim Shellu w ubiegłym roku. Kłamstwo miało i w tym przypadku krótkie nogi - sprawca kradzieży paliwa jest już w rękach Policji. To 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Teraz odpowie przed sądem. 


piątek, 18 marca 2011
Włączyliśmy na nowo opcję komentowania na naszym blogu. Zanim jednak napiszesz coś drogi czytelniku powinienieś uważnie przeczytać informację zamieszczoną w okienku komentowania. Od dziś obowiązują zmienione zasady komentowania. Administratorzy strony nie moderują już Waszych opinii. Co za tym idzie, to Was teraz zależy co i jak będziecie pisać. Nadmieniamy jednocześnie, że to Wy teraz odpowiadacie za swoje opinie w 100%. Wszelkie groźby karalne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie. 

Jeśli myślisz, że wpiszesz sobie "Anonimowy" przy komentarzu i w ten sposób pozostaniesz niezauważalny, to się grubo mylisz. Wszelkie ślady po Waszych wizytach i opiniach pozostają na serwerach. Obrażając kogoś można sobie nieźle nagrzebać. Musicie to mieć na uwadze. Nikt nie pozostanie bezkarny! 

Tymczasem zachęcamy do komentowania, bo to fajna sprawa. Tutaj obowiązuje kultura osobista i to m.in. Wy o nią dbacie!

Pozdrawiamy
Wasi administratorzy :)
17 marca w sali sesyjnej Ośrodka Kultury i Sportu w Przygodzicach odbyło się kolejne spotkanie członków Towarzystwa Miłośników Przygodzic. Najważniejsze sprawy, jakie na nim omówiono to przede wszystkim nowe wydawnictwo - "Przewodnik po gminie Przygodzice" oraz wycieczkę, jaka czeka przed członkami Towarzystwa w maju. Miłośnicy Przygodzic mieli także okazję zobaczyć najnowszy film Artura Homana pt. "Rytmy natury w Dolinie Baryczy". Szersza relacja ze spotkania poniżej. 

czwartek, 17 marca 2011
Prestiż, liczne nagrody oraz pobyt w SPA! - to wszystko oferuje Wam drogie Panie konkurs "Dziewczyna Gminy Przygodzice 2011". Przypominamy, że na 3 zdjęcia czekamy do końca marca! Dla niezdecydowanych mamy dobrą wiadomość - są już pierwsze zgłoszenia! Nie przegap szansy, aby zostać "Dziewczyną Gminy Przygodzice 2011". Organizatorem konkursu "Dziewczyna Gminy Przygodzice 2011" są: serwis www.gminaprzygodzice.blogspot.com (www.gminaprzygodzice.info) oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Akcję sponsoruje AGRO-SPA w Chynowej. 
środa, 16 marca 2011

Publikacja "Ostrów Wlkp. i powiat ostrowski w ilustracjach 1945 - 1948" dostarcza nam znacznie szerszej wiedzy jak wyglądała nasza gmina dawniej. Znajdziemy w niej m.in. kolejne forografie Pałacyku Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów, tym razem z lat 40. XX wieku. Oprócz tego druga fotografia przedstawia fragment dawnej sali myśliwiskiej. 

"Miasto Ostrów i zamek w Antoninie" - to tym lokalizacjom w swoim 2. tomie "Wspomnień Wielkopolski to jest województw poznańskiego, kaliskiego i gnieźnieńskiego" poświęcił miejsce były poseł na sejm hrabia Edward Raczyński w 1843 roku. Po raz kolejny (przypomnę, że takich relacji było już kilka) znajdziemy tam skromny opis Pałacyku Radziwiłłów w Antoninie. Fragment "Wspomnień..." to także przypomnienie historii Ostrowa Wielkopolskiego. To kolejna relacja, w której chwali się gościnność gospodarzy z Antonina. 


Znamy już dokładną datę XII edycji Targów Rolno-Ogrodniczych w Przygodzicach. Jedna z największych tego typu imprez wystawienniczych w regionie odbędzie się po raz kolejny na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach już za dokładnie miesiąc, czyli 17 kwietnia. W tym roku targi odbędą się pod hasłem "Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu". To może być kolejna rekordowa impreza! Nasi reporteży będą informowali Państwa o każdym pomyśle organizatorów, na bieżąco będziemy też podawać informacje organizacyjne. Szczegóły w załączniku. 17 kwietnia zapraszamy do Przygodzic!wtorek, 15 marca 2011
Natrafiliśmy na archiwalne zdjęcia z budowy utwardzanej drogi Przygodzice - Dębnica prawdopodbnie z II połowy  lat 40. XX wieku. Widać na nich nie tylko projektantów, ale i proces karczowania drogi leśnej oraz wizytację starosty. Zdjęcia pochodzą z albumu "Ostrów Wlkp. i powiat ostrowski w ilustracjach 1945 - 1948". 
Dofinansowaniem wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa wielkopolskiego w roku 2011 objęte zostaną formy, realizowane w okresie od dnia 23 czerwca 2011 roku do dnia 31 sierpnia 2011 roku.


poniedziałek, 14 marca 2011
W "Orędowniku ostrowskim" z 2 sierpnia 1939 roku pojawia się wzmianka o tym, jak wyglądała sytuacja parafian z Przygodzic a konkretnie to, gdzie mogli uczęszczać do kościoła pod koniec XVIII wieku. Okazuje się, że choć bliżej mieli do parafii w Wysocku Wielkim, to w 1779 roku prawdopodobnie chętniej koszystali z tego w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystko przez uciążliwe drogi, a tak na nie narzekamy kilka wieków później....


"Leżący wśród pięknych lasów zameczek drewniany, oryginalnie bardzo urządzony i umeblowany, wart szczegółowego opisu" - tak Pałacyk Książąt Radziwiłłów opisuje w 1914 roku J. Dąbrowski, który Antonin odwiedził po drodze z Ostrzeszowa. Autor tych słów dość lakonicznie opisuje swoją wizytę w pałacyku, ale warto pokazać co tam zobaczył. Prezentując te urywki o wartości historycznej ruszamy z zupełnie nową sprawą na naszym blogu. Tym razem zamienimy się w poszukiwaczy dawnej historii, którą postaramy się Wam zaprezentować. niedziela, 13 marca 2011
Jak informuje serwis internetowy starostwa powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim Dworek Przebendowskiego w Przygodzicach został wystawiony na sprzedaż. Potencjalny kupiec nie będzie miał problemu z ewentualnym zaadoptowaniem obiektu na własne potrzeby, bo zespół dworsko-parkowo-folwarczny nie ma statusu zabytku. Cena wywoławcza to 280 tys. złotych. Dworek Przebendowskiego to miejsce o niezwykle ciekawej historii, owiany pewnymi tajemnicami. Może więc stanowić łakomy kąsek dla przyszłego właściciela. Poniżej znajdziecie choć odrobinę z tej tajemniczości w naszych filmikach i zdjęciach. 

wtorek, 8 marca 2011
Serwis www.gminaprzygodzice.info zamieszcza na wniosek Pana Przemysława Kaźmierczaka całą treść sprostowania fragmentu artykułu z dnia 28 lutego pt. Market "Dino" w miejsce starej Gorzelni. Sprostowanie jest opatrzone pewną cenzurą, co wyjaśniamy we fragmencie korespondecji administratorów strony z Panem Kaźmierczakiem.

Wszystkim Paniom życzymy dziś wszystkiego najlepszego! 


administratorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
niedziela, 6 marca 2011
Od dziś serwis PrzygodziceBlogspot zmienia adres strony. Niegdyś można było nas znaleźć pod dobrze Wam znanym adresem:  


Od dziś istniejemy pod adresem: 


W związku z małą reorganizacją na razie wyłączyliśmy opcję komentowania. Do odwołania. Nasi dotychczasowi czytelnicy mogą nas śmiało znaleźć także pod starym adresem, ale będzie on przekierowywany na nowy. Zmiany nie powinny wpłynąć na funkcjonowanie serwisu. 

Pozdrawiamy
Wasi Administratorzy :)
sobota, 5 marca 2011
Dokładnie 1 marca Bibliotekę Publiczną w Przygodzicach odwiedził nie byle jaki gość. Dzięki uprzejmości dyrektora Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim mieszkańcy mogli porozmawiać z Tomaszem Raczkiem, znanym krytykiem filmowym i publicystą. "Magia kina" - bo tak nazywało się to spotkanie przyciągnęło sporą grupkę miłośników szklanego i dużego ekranu. W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta gala rozdania Oskarów, na spotkaniu Tomasz Raczek nie pominął więc tego tematu. Mówił także o swoich wspomnieniach na temat przyjaciela Zygmunta Kałużyńskiego. Zdjęcia ze spotkania możemy znaleźć na stronie www.przygodzice.pl.

W TV Proart pojawił się dziś obszerniejszy wywiad z Arturem Homanem opisujący proces tworzenia filmu przyrodniczego "Rytmy natury w Dolinie Baryczy". W ponad 6 minutowym materiale zobaczymy m.in. najciekawsze kadry z filmu, usłyszymy też jak długo obraz powstawał. Oprócz tego wypowiada się Paweł T. Dolata, który wyjaśnia dlaczego film może zostać uznany za "perełkę" przyrodniczą. Zachęcamy do oglądania. 

środa, 2 marca 2011
Dziś około godziny 22:00 na górce nieopodal Posterunku Policji w Przygodzicach, na drodze krajowej nr "11" doszlo do groźnego zderzenia dwóch Tirów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Krajowa "11" była przez około dwie godziny kompletnie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Szersza relacja z wypadku po rozwinięciu tego posta. 
wtorek, 1 marca 2011
Stało się! Zgodnie z zapowiedzią 1 marca ruszył plebiscyt na najpiękniejszą Dziewczynę Gminy Przygodzice 2011 roku. Na zdjęcia uczestniczek czekamy od dziś (1 marca) do 31 marca. 12 laureatek Etapu I wybierze specjalne jury konkursowe. W kolejnym Etap II głosować będziecie już Wy drodzy Internauci! Wszystkie niezbędnie informacje znajdziecie po prawej stronie w panelu nawigacyjnym "WARTO WIEDZIEĆ". Tam też znajduje się regulamin konkursu i wszystkie niezbędnie informacje. Wczoraj około godziny 16:00 na skraju Ostrowa Wielkopolskiego i Gminy Przygodzice doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Na skrzyżowaniu Kamiennej i Południowej zderzyły się dwa ople astry. Przyczyną tego zdarzenia była nieuwaga kierowcy ze starszej astry. Za spowodowanie tej kolizji dostał mandat. 
PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA